Jump to content

Προτασεις για 450 λιτρα κοινωνικο νοτιας αμερικης....


isildur_13

Recommended Posts

Εγώ πάντως θα παρακολουθώ το θέμα γιατί μ'αρέσει ο Αμαζόνιος και έχει ενδιαφέρον να μας πεις συμπεριφορές σε τόσο μεγάλο ενυδρείο. Θεωρώ κι εγώ ότι ίσως σε περίπτωση γέννας θα έχεις πρόβλημα. Δεν ξέρεις βέβαια αν θα έχεις γέννες, αν όχι ίσως το καθένα να βρει το χώρο του και να βλέπεις αψιμαχίες. Εγώ δεν είχα ποτέ agassizii και έπαθα πλάκα όταν είδα σε 80 πόντους ενυδρείο ένα ζευγάρι με τα μικρά να έχει πιάσει τους 60 τουλάχιστον και να έχει στριμώξει 10 καρδινάλιους τον ένα πάνω στον άλλο σε μια γωνία κυριολεκτικά.  Πολλές κρυψώνες θα πρέπει να έχεις. 

Πάντως σίγουρα δε θα βαρεθείς  :D

Να μας ενημερώνεις πώς πάει, καλή επιτυχία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΣΥγγνώμη αν το ποστ μου έγινε αφορμή αντιπαράθεσης.

 

Έγραψα προσεκτικά και με γνώση αυτό που έγραψα. Είμαι ο τελευταίος που μπορεί να πει για αριθμό ψαριών σε συγκεκριμένα λίτρα, πιστέψτε με. Παρόλα αυτά, 10 ram σε τόσα λίτρα είναι όντως πολλά σε περίπτωση γέννας. Επίσης δεν υπάρχει και νόημα για τόσα bolivian στο συγκεκριμένο ενυδρείο. Βάλε 1-2 ζευγάρια, μετά από εκεί κι έπειτα δεν έχει νόημα για παραπάνω. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα λοιπον... επειδη ακριβως παιρνω πολυ σοβαρα τις παρατηρησεις κ την εμπειρια σας προχωρησα σημερα σε αλλαγες..... Πρωτον γιατι με τις επιλογες μου "μπουκωσα" το βυθο κ το ενυδρειο φαινεται αδειο, και κατα δευτερον φυσικα εξαιτιας των δικων σας αμφιβολιων που πιστευω οτι καλοπροαιρετα τις εκφρασατε.... 

Το χαρεμακι των apisto καθως κ 6 ραμ μαζι με 5 corys βγηκαν απο το setup.... 

Οποτε τωρα εχουμε 10 γατοψαρα, 2 ζευγη ραμ κ 12 νεον... 

Κατ'εμε 2 τροποι υπαρχουν για να "γεμισει" το ενυδρειο.... ή οι βασιλιαδες ή τα σκαλαρια.... Εχει κανεις υποψην του κανενα ομορφο σκαλαρι στα καταστηματα? Θα ηθελα altum αλλα σπανια τα βλεπω... κ εχω κ πολυ καιρο πλεον..... 

@DIMITRIOS εχω δει εδω κ χρονια το ενδιαφερον σου για τα αγγελοψαρα.... θα βοηθουσες πολυ... 

Έγινε επεξεργασία - isildur_13
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα κορυ κρατα τα. Δεν ενοχλουν πουθενα. 

Στην συγκεκριμενη στιγμη εγω δεν εχω να προτεινω καποιο ψαρι γιατι πολυ φοβαμαι πως οι καρδιναλιοι θα γινουν τροφη. Ισως να εβαζα καμια 50αρια καρδιναλιους να γεμισει αλλα οπως ειπα και πιο πανω ειναι ακριβοι.

Παντως για την ιστορια το χα κανει με σερπα τετρα και ειχα βαλει 100.

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος isildur_13 έγραψε:

Καλησπερα λοιπον... επειδη ακριβως παιρνω πολυ σοβαρα τις παρατηρησεις κ την εμπειρια σας προχωρησα σημερα σε αλλαγες..... Πρωτον γιατι με τις επιλογες μου "μπουκωσα" το βυθο κ το ενυδρειο φαινεται αδειο, και κατα δευτερον φυσικα εξαιτιας των δικων σας αμφιβολιων που πιστευω οτι καλοπροαιρετα τις εκφρασατε.... 

Το χαρεμακι των apisto καθως κ 6 ραμ μαζι με 5 corys βγηκαν απο το setup.... 

Οποτε τωρα εχουμε 10 γατοψαρα, 2 ζευγη ραμ κ 12 νεον... 

Κατ'εμε 2 τροποι υπαρχουν για να "γεμισει" το ενυδρειο.... ή οι βασιλιαδες ή τα σκαλαρια.... Εχει κανεις υποψην του κανενα ομορφο σκαλαρι στα καταστηματα? Θα ηθελα altum αλλα σπανια τα βλεπω... κ εχω κ πολυ καιρο πλεον..... 

@DIMITRIOS εχω δει εδω κ χρονια το ενδιαφερον σου για τα αγγελοψαρα.... θα βοηθουσες πολυ... 

Συμφωνω απόλυτος για τα altum.για τους δισκους δε......!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε φιλαράκια χαλαρώστε Πρωτοχρονιάτικα....:innocent:

Ένας καλός διάλογος το μόνο "κακό" που μπορεί να κάνει είναι να σε αφήσει στο σημείο που τον ξεκίνησες....;)

Να μη σε πάει πίσω δλδ.......Γράφετε ότι θέλετε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...