Jump to content

Ομαδική Παραγγελία Ψαριών vol.2


Recommended Posts

Σχετικά με τα μεγέθη: 5/6 περίπου 4-5cm, 8/10 περίπου 6-8cm και 10/12 περίπου 10cm, όπως δηλαδή έρχονται και Ελλάδα. Μίλησα με τα παιδιά στο Aquariumshop, στις 15:00 στέλνω τη λίστα, μας επιστρέφουν το αρχείο με τιμές και προχωράμε για να προλάβουμε όσο περισσότερα μπορέσουμε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν 1 ώρα, το μέλος ataktoulis έγραψε:

Νομίζω πως δεν ξέφυγε κάτι στις διορθώσεις. Δείτε μία τελευταία φορά τους κωδικούς που επέλεξε ο καθένας και αν δεν έχει γίνει κάποιο λάθος στις 15:00 το στέλνω στο Aquariumshop και προχωράμε.

 

@stefanos1965, @Βαγγέλης Αναστασόπουλος, @garganik, @johnny-m, @natateo, @ina, @invisiblesurfer, @avraamp, @panos nts, @elkaranasos, @thedrowningman, @paul.asty, @dim84, @Theofilos_Patra

 

Άντε και καλή μας επιτυχία!

Ruinemans.xls

Εγώ κατά 90% θα πάρω μόνο τον ένα κωδικό, μπορώ να αφήσω και τους δύο και να μάθω τιμή και αν θέλω το αφαιρώ μετά, σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπες οτι το το 54252 εχει ελειψη εχω πει ομως για το 52252 ξαναγραφω την λιστα μου και οτι εχει διαθεσιμο το συμπεριλαμβανεις στην λιστα

Link to comment
Share on other sites

Κωδ: 52252-4 τεμ

Κωδ: 41522-4 τεμ

Κωδ: 21833-4 τεμ νεον οχι yellow

Κωδ:21563-4 τεμ.

Ευχαριστω και εισαι παραδειγμα προς μιμηση..Δεν αναλαμβανεις και παραγγ. Για μπλουζακια; κ συμμετοχη για πιτα;;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Nikos Veas Xaritidis έγραψε:

lista ki egw thelw... mporei na mpei kapoios ektos athinas? 

 

Φυσικά και μπορεί. Ενημέρωσε το αρχείο αν θέλεις και επισύναψέ το ξανά για να το στείλουμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος elkaranasos έγραψε:

Μου ειπες οτι το το 54252 εχει ελειψη εχω πει ομως για το 52252 ξαναγραφω την λιστα μου και οτι εχει διαθεσιμο το συμπεριλαμβανεις στην λιστα

 

Μόλις μας επιστρέψουν το αρχείο με τις τιμές θα δούμε τι υπάρχει διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή και προχωράμε. Μη σε προβληματίζει αν βάλεις κάτι και εξαντληθεί. Διορθώσεις θα γίνουν σίγουρα για να πάρουμε όσο περισσότερα μπορέσουμε. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος Βαγγέλης Αναστασόπουλος έγραψε:

Εγώ κατά 90% θα πάρω μόνο τον ένα κωδικό, μπορώ να αφήσω και τους δύο και να μάθω τιμή και αν θέλω το αφαιρώ μετά, σωστά; 

 

Εννοείται. Θα δούμε τιμές και ανάλογα ο καθένας παίρνει έναν, δύο, όλους ή κανέναν από τους κωδικούς που επέλεξε. Ό,τι θέλει ο καθένας. Αρκεί να υπάρχουν διαθέσιμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η λίστα εστάλη στο κατάστημα! Μόλις έχουμε νέα θα ποστάρω αν και ενδέχεται να απαντήσουν απευθείας τα παιδιά από το Aquariumshop εδώ. Όταν έχουμε νέα θα δούμε ακριβώς πως πρέπει να κινηθούμε. Αρχικά περιμένουμε τιμές και πάμε όπως μας υποδείξει το κατάστημα. 

 

Ευχαριστώ όλα τα μέλη για τη συνεργασία τους, τη γρήγορη ανταπόκριση και ελπίζω να πάνε όλα καλά ως το τέλος και να πάρουμε όλα τα είδη που ζητήσαμε.

 

Γλυκιά αναμονή τώρα..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά πάμε γερά και τώρα θα ξέρουμε τον άλλο μήνα μας βλέπω για παραγγελία πάλι :hehe

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος ataktoulis έγραψε:

 

Το προϊόν με κωδ. 86310 είναι οκ 1Χ10, έτσι;

Πηρα τηλ, τα παιδια ειπαν και απο 1 κομματι μπορουμε να παρουμε απ΄αυτο! Καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος natateo έγραψε:

Πηρα τηλ, τα παιδια ειπαν και απο 1 κομματι μπορουμε να παρουμε απ΄αυτο! Καλο!!!

 

Ξέχασα να ενημερώσω, με συγχωρείς. Θα το έβαζαν στη λίστα οπότε θα το βλέπαμε. :) Καλά έκανες και πήρες ωστόσο. Σε είπαν πότε θα έχουμε τιμές;

Link to comment
Share on other sites

 

Έχουμε τιμές!!!! Επανέρχομαι σε λίγα λεπτά..

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
  • Like 1
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Πηρα τηλ, τα παιδια ειπαν και απο 1 κομματι μπορουμε να παρουμε απ΄αυτο! Καλο!!!

Ηθελα να σε ρωτησω τι ζωντανη τροφη ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχείο που επισυνάπτω εμφανίζονται οι τιμές όπως μας τις έστειλε το Aquariumshop. Η τιμή σε κάθε κελί αφορά τεμάχιο/κωδικό και όχι το σύνολο των ψαριών που ζητάει το κάθε μέλος. Για παράδειγμα στο κελί "I39" που αφορά τον κωδικό 41522 που έχει επιλέξει το μέλος elkaranasos η τιμή 15,60€ αφορά ένα ψαράκι και όχι 4 που είναι η ζητούμενη ποσότητα. 

 

Δημιούργησα μία επιπλέον στήλη, όπου το κάθε μέλος, σύμφωνα με τις προτιμήσεις του θα συμπληρώνει πόσα ψαράκια επιθυμεί τελικά. Αν είμαστε έτοιμοι σήμερα η παραγγελία θα προχωρήσει νωρίτερα σύμφωνα με το κατάστημα και έτσι θα μπορέσουμε να πάρουμε όσο το δυνατόν περισσότερα ψαράκια πριν εξαντληθούν. Κοινώς, το γοργόν και χάριν έχει. Για να μη γίνει μπέρδεμα, ΜΗΝ ποστάρετε εδώ κωδικούς και ποσότητες, αλλά συμπληρώστε το αρχείο. Η παραγγελία θα αποσταλεί μέσω του αρχείου και για να μη γίνουν λάθη ο καθένας θα συμπληρώνει μόνο το πεδίο που τον ενδιαφέρει. Αν σε κάποιον κωδικό δε θέλετε τελικά να προχωρήσετε βάλ'τε στην τελευταία στήλη παύλα. Όσοι επιλέξουν μέγεθος με βάση την τιμή (M/L/XL) γράψ'τε δίπλα από την ποσότητα και το μέγεθος που θέλετε. π.χ. κελί "Κ33" Χ1 Μ ή Χ1 L κοκ.

 

Ελπίζω πως ως το βράδυ θα καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε την κατάσταση χωρίς μπερδέματα. Ευχαριστώ για μία ακόμη φορά το κατάστημα για την ταχύτητα ανταπόκρισή του.

 

Καλή επιλογή σε όλους!!

Ruinemans τιμές.xls

Link to comment
Share on other sites

Απόσπασμα από την απάντηση του Aquariumshop:


"Θα υπάρξει συν 10% έκπτωση σε κάθε μέλος από τις αρχικές τιμές των ειδών.

 

Να επισημάνουμε ότι αν τελικά κλείσετε τον κωδικό 86060 Budget-Box K - 50 Pots & 30 Bunches – As  1   308,00€

Που είναι το πακέτο με τα φυτά θα χρειαστεί να καταβάλλεται προκαταβολή μέχρι και την Παρασκευή  11/01/19 το 1/3 της τιμής της αγοράς σας.

 

Η απάντηση στην ερώτηση σας παρακάτω είναι ότι όσο πιο νωρίς μας κλείσετε την τελική σας παραγγελία τόσο πιο γρήγορα και εμείς από τις ημερομηνίες που σας δώσαμε θα την κλείσουμε στον Ruinemans.

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν ομαδικά να τα ετοιμάσουμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε για να βρούμε αν όχι όλα την πλειοψηφία των ειδών που επιθυμείτε...."

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τον δικό μου κωδικό (21533) για τα γκαπις , υπήρξε τελικά διευκρίνιση για το αν υπάρχουν και θηλυκά όπως αναφέρει ο Ολλανδός;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος thedrowningman έγραψε:

Παιδια καλησπερα..

 

πως συμπληρωνουμε μεσα στο αρχειο??

 

Καλησπέρα. Ανοίγεις το αρχείο, βάζεις στην τελευταία στήλη των σειρών που αφορούν τη ζήτησή σου τις ποσότητες που θέλεις, το αποθηκεύεις και το ανεβάζεις ξανά εδώ για να το πάρει ο επόμενος. Αν υπάρχει κάποιο θέμα ή είσαι από κιν.στείλε μου πμ να το κάνω. ;)

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος ina έγραψε:

Οσο αφορά τον δικό μου κωδικό (21533) για τα γκαπις , υπήρξε τελικά διευκρίνιση για το αν υπάρχουν και θηλυκά όπως αναφέρει ο Ολλανδός;

 

 

Το φύλο το δηλώνουμε στη ζήτηση, εφόσον δεν είναι διαφορετικός κωδικός και θα αναλάβει το κατάστημα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλαρακι.. 

 

κ μπραβο για την κινηση σου για την παραγγελια.. αντε με το καλο..

 

 

Ruinemans τιμές.xls

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...