Jump to content

Συνάντηση ΑΖ Βορείου Ελλάδος 2019


Χρήστος

Recommended Posts

Επειδή δεν πρόλαβα να πάρω και το δικό μου υδρόμετρο στην συνάντηση μου έδωσε νερο ο Βαγγέλης να δω και τις δικές μ διάφορες και προς έκπληξη μεγάλη θα έλεγα τα αποτελέσματα......   

20190119_183610.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια!! Ελπιζω να περασατε τελεια!! Με το καλο να γινει η επομενη συναντηση και να ειμαστε οσοι δεν μπορουσαμε σημερα :D

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολους κ σε ολες!Σιγουρα χορτασατε ψαροσυζητηση!Η κυρια στις φωτο ειναι η Ναταλια;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά!

Ελπίζω να περάσατε τέλεια!

Και του χρόνου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Geo087 έγραψε:

20190119_183553.jpg

Είναι λογικό να σου έδειξε σωστά την μέτρηση, αν και δεν θεωρούνται ότι καλύτερο αυτού του τύπου τα υδρόμετρα, παρόλα αυτά όμως είναι κατασκευασμένα ειδικά για τα ενυδρεία σε αντίθεση με τα  κοινά ρεφρακτόμετρα που είναι κατασκευασμένα για να μετράνε αλατόνερο και όχι θαλασσινό νερό.
Το συγκεκριμένο πάντως έκανε άψογα την δουλειά του. Αυτού του τύπου θέλουν προσοχή κατά τη μέτρηση ώστε να μη παραμείνουν φυσαλίδες αέρα πάνω στη βελόνα.
Να συμπληρώσω ότι τα υδρόμετρα δεν λαμβάνουν υπόψιν αν το νερό είναι αλατόνερο ή θαλασσινό νερό γιατί δεν κάνουν μέτρηση με διάθλαση όπως τα ρεφρακτόμετρα (διαθλασίμετρα)
Στο παρελθόν είχα και εγώ ένα παρόμοιο (άλλης μάρκας) που δεν ήταν αξιόπιστο όσο το συγκεκριμένο.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδες. Αντε και τον επομενο μηνα πιο πολλοι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Μπραβο σε ολους κ σε ολες!Σιγουρα χορτασατε ψαροσυζητηση!Η κυρια στις φωτο ειναι η Ναταλια;

Ναι , αυτος ο δεινόσαυρος ειμαι εγω! :hehe:

Έγινε επεξεργασία - natateo
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

μπράβο σε όσους παρευρίσκονταν εκεί... βουρ για την επόμενη συνάντηση με ακόμη πιο πολλούς φίλους... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέσα στα νεύρα που δεν μπόρεσα να παραβρεθώ εύχομαι την επόμενη φορά να μην με πιάσει ο νόμος του Μέρφι.

 

ΥΓ

θέλω τα ονόματα όλον όσοι παρευρέθησαν.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα παιδιά, μπράβο!! :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Ναι , αυτος ο δεινόσαυρος ειμαι εγω! :hehe:

Ναταλια χαιρω πολυ!Χαχα!Ευχομαι συντομα κ δια ζωσης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Είμαι μέσα στα νεύρα που δεν μπόρεσα να παραβρεθώ εύχομαι την επόμενη φορά να μην με πιάσει ο νόμος του Μέρφι.

 

ΥΓ

θέλω τα ονόματα όλον όσοι παρευρέθησαν.

Salamander
natateo
Geo087
Aiolos
AKHΣ
Skoti
bbetta
Alexis Marianos

 

Δεν μου λες, την βασιλόπιτα την έφαγες μόνος?  Αν το φλουρί δεν έπεσε σε σένα, ε τότε ο Μέρφι δεν ήθελε με τίποτα χα χα χα

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε ωραία με ψαροσυζήτηση και γέλια.

Χάρηκα πολύ που γνώρισα άτομα τα οποία τα ήξερα μόνο  πίσω από το πληκτρολόγιο και αυτό σε κάνει να νιώθεις πολύ πιο άνετα όταν συνομιλείς με κάοιον εντός φόρουμ διότι είναι σα να έχεις απέναντί σου τον άλλον.

Είμαι ανυπόμονος για την επόμενη συνάντηση που ελπίζω να μπορούν και τα παιδιά που δεν κατάφεραν να έρθουν αλλά ήθελαν πολύ και ήταν πολλά αυτά τα άτομα.

Να ευχαριστήσω και δημόσια την εξαιρετική χομπίστρια @natateo που για ακόμη μια φορά γέμισε ενυδρεία με πράγματα που έφερε όπως και το δικό μου .

Ναταλία να σε ενημερώσω οτι οι γαρίδες προσαρμόστηκαν όπως έπρεπε, είναι δέκα στον αριθμό και χαίρουν όλες ακραν υγείας.

Θα ενημερώσω και το θέμα μου με φωτό.

Την καλημέρα μου κυρίες και κύριοι!!

Έγινε επεξεργασία - Skoti
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάρηκα για αυτούς που είδα στις φωτογραφίες ......... τους παλιούς συντονιστές του ΑΖ !!!

Να είστε πάντα καλά !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

επππππππ Σταμάτη !!!!

Ναφθαλίνη άρχισε να μυρίζει ξαφνικά με όλους εμάς που εμφανιστήκαμε.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...