Jump to content

Πρώτη δοκιμή με ταγκανικα


liakos7

Recommended Posts

Οσο πιο συχνες κ μικρες αλλαγες νερου κανεις τοσο το καλυτερο,αρκει να κραταα τα νιτρικα κατω απ το 10.Το καλοκαιρι που ειναι ζεστα τα νερα εγω τους κανω κ 1/3 κατευθειαν α π την βρυση.Χειμωνα τους κανω 1/5 παλι κατευθειαν απ την βρυση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο 125αρι που περίπου 105-110 θα ναι καθαρά τώρα με τις πέτρες πόσο αλλαγή να κάνω την άλλη βδομάδα;κ νιτρικά κάτω από δέκα;οχι κάτω από 20?

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία καλά είναι στους 26 σταθερά;(φαντάζομαι όλη μέρα θα ανάβει ο θερμοστάτης,χαρά η ΔΕΗ.)όταν πάρω controller να τον έχω 25-26?έτσι έχω τα σκαλαριΑ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κ τις υπόλοιπες πέτρες κ έβαλα 5 ασβεστολιθικές κ για το ph,μήπως κ είναι καλύτερα λίγο κ γιατί τις είχα και για να σπάσει κ λίγο η μαυρίλα απ' τις πέτρες λάβας,νομίζω δεν είναι άσχημο,λειτουργία τι γνώμη σας.απο κρυψώνες έχει φουλ τώρα κ είδη μπανοβγαινουν από όλες τις τρύπες.σας αρέσει η μπααααα;

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και από μένα! 

Το δεύτερο στήσιμο φαίνεται πολύ καλύτερο. Καμία φώτο από τα πλάγια αν μπορείς βάλε. Το λέω αυτό γιατί μου φαίνεται ότι δεν έχεις δώσει βάθος ειδικά στην αριστερή πλευρά όπως κοιτάμε. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήθελα να πάρω λίγα κοχυλακια αλλά στο Περιστέρι που βρήκα κλείνει 16.00 το μεσημέρι κ γω σχολαω αργά...που αλλού να βρω;έχει κανεις σας να μου πουλήσει κανένα που δεν θέλει;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυσκολο να κρατας τα νιτρικα κατω απο 10 με τις αλλαγες νερου.Αφου θα βαλεις κοντρολερ κοιτα να εχεις την θερμοκρασια εκει που ειπες.Εγω με τις αλλαγες που  κανω κ συμπληρωνω απ τη βρυση κοιταω να μην πρφτει η θερμοκρασια κατω απ τους 23.Σε κανα 2 ωρες επανερχετε στα φυσιολογικα οποτε το θεωρω οκ κ καποιες ταγκανιικα τις εχω 3 4 χρονια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης ειδα.οτι εχεις μπαστουνια. Στο εσωτερικο φιλτρο εχεις τιποτα μεσα? Αν οχι κρυψε τον θερμοστατη εκει. Αν μπορεις κρυψε και καπου το θερμομετρο. Αν και με τον controller εγω το εχω βγαλει απλα τσεκαρω που και που μην και εχει φαει κανα κολλημα

Link to comment
Share on other sites

Έχω σφουγγάρια μέσα κ ελαφρόπετρα λίγη σε διχτακι!!ο θερμοστάτης που είδες δεν τον έχω σε λςιτουργια ο κανονικός είναι μέσα στο φίλτρο αυτόν τον έβαλα για δοκιμή αλλά βαρέθηκα να τον βγάλω κ τον έχω αφήσει εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...