Jump to content

Εγκυος γκαπυ;


Σεληνη

Recommended Posts

Εχω ενα γκαπυ το οποιο δεν ειμαι σίγουρη αν εχει μικρά και δεν μου ειναι ευκολο να καταλάβω λόγο του χρωματος που εχει. Θα παρακαλουσα οποίος κατάλαβε να μου πει. 

IMG_20190110_225426.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται ιδιαίτερα φουσκωμένη η κοιλιά της ούτε μαύρη.. σε λίγες μέρες ίσως φανεί πιο ξεκάθαρα, προς το παρόν νομίζω πως δεν είναι πάντως ή είναι πολύ αρχή

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2019 at 11:33 ΜΜ, το μέλος Σεληνη έγραψε:

Εχω ενα γκαπυ το οποιο δεν ειμαι σίγουρη αν εχει μικρά και δεν μου ειναι ευκολο να καταλάβω λόγο του χρωματος που εχει. Θα παρακαλουσα οποίος κατάλαβε να μου πει. 

IMG_20190110_225426.jpg

Συμφωνω με τον @ataktoulis ειναι πολυ νωρις για γεννα.Η μια απο τις 3 τις δικιες μου ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τα θηλυκά Guppy είναι πάντα έγκυος. :D Αν είναι υγιής και αν έχει βρεθεί με αρσενικό έστω και μια φορα. Ένα θηλυκό μπορεί να δώσει έστω και 10  φορες γεννα μετά από ένα και μονο ζευγάρωμα. A’ρα είναι ικανή να σας γεννάει ένα χρόνο σχεδόν κάθε μηνα.

Η εγκυμοσύνη απλά μπορεί να πάει πολύ αργά αν το ψάρι δεν αισθάνεται ασφαλές η κάτι δεν τις αρέσει.

Οποτε πιθανότατα είναι έγκυος, αλλα κάπου στην αρχή.  Οποτε αν τα ταΐζεις καλά και έχεις καλής ποιότητας νερό - καθαρό και ζεστό, τότε θα σου γεννήσει σε κανένα μηνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος Wind-sa έγραψε:

Τα θηλυκά Guppy είναι πάντα έγκυος. :D Αν είναι υγιής και αν έχει βρεθεί με αρσενικό έστω και μια φορα. Ένα θηλυκό μπορεί να δώσει έστω και 10  φορες γεννα μετά από ένα και μονο ζευγάρωμα. A’ρα είναι ικανή να σας γεννάει ένα χρόνο σχεδόν κάθε μηνα.

Η εγκυμοσύνη απλά μπορεί να πάει πολύ αργά αν το ψάρι δεν αισθάνεται ασφαλές η κάτι δεν τις αρέσει.

Οποτε πιθανότατα είναι έγκυος, αλλα κάπου στην αρχή.  Οποτε αν τα ταΐζεις καλά και έχεις καλής ποιότητας νερό - καθαρό και ζεστό, τότε θα σου γεννήσει σε κανένα μηνα.

 

Το συγκεκριμένο είναι πολύ δύσκολο να βρίσκεται σε εγκυμοσύνη πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...