Jump to content

Recommended Posts

Καλημέρα.. 

 

Κ εγώ το σκέφτομαι  για τον πάτο .. ο μόνος λόγος που το κρατάω έτσι είναι που τους αρέσει να ψαχουλεύουνε .. τώρα αν στην αργυρούπολη πιάσουμε τέτοια θερμοκρασία που να παγώσουνε τα πάντα τι να πω θα τους κουβαλήσω μέσα να ξεχειμωνιάσουνε.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα παιδες!! 

 

πρωτη αλλαγουλα μετα τον χειμωνα  .. η θερμοκρασια δεν επεσε κατω απο 9 - 8 βαθμους κ αυτο για μερικες  ημερες ..  πρωτη χρονια που κανανε αυγα αλλα μουχλιασανε .. κριμα ..

 

αυτην την εβδομαδα θα ανοιξω τα φιλτρα .. τι θα γινεται εκει μεσα !!

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ιδεα φιλε... εχω και εγω μια τριγωνικη μεταχειρησμενη μπανιερα στον ακαλυπτο και η γυναικα μου με μπριζωνει να την κανω λιμνουλα αλλα που ο χρονος για επιπλεων ενυδρεια. :)

Το οτι δεν το βαραει ο ηλιος απο την μια εχεις θεμα με τα φυτα αλλα απο την αλλη δεν εχεις πολλες αλγες και υψιλες θερμοκρασιες το καλοκαιρι, οποτε θεωρω οτι εχει τα υπερ του. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις αλλο ενα ψυγειακι ? μονο με φυτα σε θεση που εχει ηλιο και ειναι προφυλαγμενο απο τον βορεια οπου θα περναει το νερο της λιμνουλας των ψαριων και θα ξαναεπιστρεφει πισω.

Οπως και να εχει το αποτελεσμα ειναι πολυ ομορφο και η αληθεια ειναι οτι με το χαλικακι στον πατο εδειχνε ποιο ομορφο μια που εκαναν καλυτρερο κοντραστ τα ψαρια!

Καλη συνεχεια και σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Έγινε επεξεργασία - Rik
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Rik σε ευχαριστώ πολύ..να Σάι καλα.. εγώ θα σου λεγα πρόχωρα την όταν βρεις χρόνο.. κ ότι βοήθεια χρειαστείς (φυτά κ όχι μόνο) πες μου..η συντήρηση της για μένα φιλε είναι πιο απλή από μιας γυαλλας κ τα ψάρια μεγαλώνουμε πολύ πιο γρήγορα από τα μέσα.. ίδιο ψάρι στον ιδιο χρόνο είναι διπλό!! φωτισμό ούτε κ εμένα έχει(λίγο φως στη δύση) αλλά ένα προβολάκι κάνει μια χαρά για αυτά που χω μεσα .. το χαλικακι κ μένα μου άρεσε όμως το βγαλα σκεφτόμενος μάκα που έμενε κ νιτρικά που ήταν κ το μόνο θέμα που χε παρουσιαστεί.. η αλήθεια είναι ότι έχω ήδη έτοιμο στο κεφάλι μου το 2ο ψυγείο σα προέκταση ,όμως  για να αυξήσω χώρο ,λίτρα κ ψάρια.. πριν κάνα μήνα μου πέσε στα χέρια μου κ εμένα μια μπανιέρα αδερφε κ τα χω σπάσει:buttrock:.. σήμερα πρώτη μέρα που σταμάτησα δουλειά λόγω του υιού κ θα τη βάλω μπροστά σιγά σιγά..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να δω τη θα πρωτοκανω.... εχω και κατι μπογιες και λεω να φρεσκαρω το γραφειο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πολύ Καλησπέρα στην όμαδα!! Έχω πολυυυυυυυύ καιρό να γραψω κ να σας ζαλίσω με την παραλυτοσύνη μου!! Για αρκετό καιρό τρωγόμουνα να μεγαλώσω την λινμούλα μου η οπόια είχε καταλήξει να δείχνει κάπως έτσι

rsz_img_20200718_193121_1.jpg

rsz_img_20200718_004935.jpg

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Είχε πέσει στα χέρια μου μια μπανιέρα την οποία σιλικόνιασα , είχε όμως κάποια ραγίσματα που δυσκολευόμουνα να κλείσω κ φοβόμουνα μην κάνει κανένα κρατσ κ τρέχω και δε φτάνω.. τελικά μου ήρθανε , μάνα εξ ουρανου, 2 ψυγειάκια !! η χαρά μου δε περιγράφεται!! 

IMG_20201001_180158.jpg

IMG_20201001_180202_1.jpg

IMG_20201001_180206_1.jpg

IMG_20201002_194004_1.jpg

IMG_20201002_194009.jpg

  • wow 1
Link to comment
Share on other sites

Ζημια που μας έκανες! Καραματιαζω ψυγεία ήδη! Πολύ Ωραιο!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...