Jump to content

45lt Crowntail Betta


gyristroula

Recommended Posts

Πολύ άσχημη εξέλιξη αυτή...δυστυχώς είναι ένα κομμάτι του χόμπι που πάντα θα υπάρχει.

 

Εχεις σκεφτεί καθόλου τι οδήγησε στο να καταλήξει το ψάρι; Δεν έχω διαβάσει όλο το θέμα, μήπως από τις γεννες εξουθενώθηκε (πολλές μέρες αταιστος και ανοιχτό φως 24/7 σημαίνει εξουθένωση, από οτιδήποτε λιγότερο το ψάρι ανακάμπτει χωρις να εμφανίσει καν σημάδια κόπωσης).  

 

Τουλαχιστον έχεις τα μικρά, έστω και λίγα. Μακάρι έστω ένα να καταφέρεις να το μεγαλώσεις 

Έγινε επεξεργασία - bbetta
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ, ομορφιά μου. Κρίμα. Δεν ξέρω τι ακριβώς οδήγησε σ' αυτή τη δυσάρεστη εξέλιξη, θεωρώ όμως ότι τα

ψάρια δεν είναι τόσο χαζά όσο ίσως πιστεύουμε. Νομίζω ότι το σωστό ήταν να είχε χωρίσει το ζευγάρι, παρά να

αφήνεται να ζευγαρώνει και να κάνουν φτερά τα αυγά. Εξουθένωση ή κατάθλιψη; Πείτε με τρελό, πείτε με ζουρλό, πείτε με αλλοπαρμένο...Δώσε ψυχή και σώμα στα μικρά...

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Κριμα....  εχεις ,ομως,  τα μικρα. Θα βγουν κιλλερακια!

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος panos nts έγραψε:

Οπα πως εγινε αυτο?? Τι εγινε??

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω,δεν μπορώ να καταλάβω.. ούτε με έπαιρνε να τον κρατήσω να τον "μελετήσω", εκτός από τα δικά μου είχα άλλα δύο πιτσιρίκια εκείνη την ώρα κ τον έβγαλα γρήγορα.. το σώμα του ήταν σχεδόν άσπρο.. δεν ξέρω, δεν μου έχει ξανατύχει.. 

Link to comment
Share on other sites

:(Κρίμα ... τον killer τον είχα αγαπήσει, κάνε ότι καλύτερο μπορείς για τα killerακια του.

Δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί "έφυγε" τόσο γρήγορα, η αλήθεια είναι ότι όσες φορές αρρώστησε μονομάχος μου, είχα ένα περιθώριο αντίδρασης. Θεωρίες έχουμε όλοι πιστεύω στο μυαλό μας, εγώ δέχομαι και αυτήν του φρου φρου ειδικά αφού το ψαράκι δεν ήταν άρρωστο, αλλά φοβάμαι ότι δεν θα μάθουμε τί συνέβει στα αλήθεια.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Της ζούγκλας γίνεται.. Νομίζω πρέπει επιτέλους να "συμμαζέψω" λίγο.. 

 

20190622_143019.jpg

20190622_153241.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

:)Θα μας το ξαναδείξεις μετα ε?

Που θα βλέπουμε τι γινεται μεσα...:P

 

Τα μωρά;

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

@gixxer @stathis spithas :)

Τελικά μόνο αλλαγή νερού κατάφερα να κάνω σήμερα, ελπίζω αύριο να βρω χρόνο να αραιώσω τα φυτά :)

20190622_211419.jpg

  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Σαν της τρελής τα μαλλιά έγινε πάλι...Της πολύ τρελής όμως...Της εντελώς σαλεμένης...:hehe:

Έγινε επεξεργασία - Φρου Φρου
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

:)Η φωτογραφία με την killerίνα μου άρεσε πολύ!

Εχω την εντύπωση ότι για την κυρία το ενυδρείο έτσι ζούκλα είναι σούπερ, εμείς τρωγόμαστε με κλαδέματα κλπ

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. έβγαλα το μαύρο χαρτόνι γιατί είχε γίνει χάλια και ανακάλυψα ότι μέσα στο ενυδρείο υπάρχουν ψαρομωρά σε μεγάλο μέγεθος .. έχω πάθει σοκ.. :) :) 

  • Like 5
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια εξελιξη!

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

:)Μπράβο βρε gyristroula!

Μην τους ρημάξεις τις κρυψώνες τους ε? (με κλάδεμα εννοώ)

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος gyristroula έγραψε:

Παιδιά.. έβγαλα το μαύρο χαρτόνι γιατί είχε γίνει χάλια και ανακάλυψα ότι μέσα στο ενυδρείο υπάρχουν ψαρομωρά σε μεγάλο μέγεθος .. έχω πάθει σοκ.. :) :) 

Αυτά είναι!!

Καλύτερα δεν γίνεται!

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κλαδέψω κ να ξεριζώσω αλλά τελικά θα τ'αφήσω όπως είναι.. είναι μεγαλούτσικα, έχουν πάρει και χρώμα, και όλα κομπλέ.. πώς επέζησαν τόσο καιρό εκεί μέσα;; μου κάνει εντύπωση πάντως που κινούνται περισσότερο στο βυθό.. θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να βγάλω φωτό.. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος gyristroula έγραψε:

Ήθελα να κλαδέψω κ να ξεριζώσω αλλά τελικά θα τ'αφήσω όπως είναι.. είναι μεγαλούτσικα, έχουν πάρει και χρώμα, και όλα κομπλέ.. πώς επέζησαν τόσο καιρό εκεί μέσα;; μου κάνει εντύπωση πάντως που κινούνται περισσότερο στο βυθό.. θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να βγάλω φωτό.. 

Αναρωτιέσαι πως εζησαν?Που να διαβασεις και μια απιθανη ιστορια[εδώ στο aquazone] για μια μονομαχινα που επεζησε και μεγαλωσε  σε ελαχιστο νερο που ξεμεινε σε φιλτρο εκτος ενυδρείου!!!Ψαξε να την βρεις ,θα παθεις πλακα!

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σου 'ρθε να κλαδέψεις μαρή; Άσ'το έτσι. Μια χαρά είναι. Αμαζονιακό στυλ! Αληθινό, όχι μούφα σαν του συνονόματου @johnbaggios που έβαλε εκεί κανα 2 ξερόκλαδα και το ονόμασε "αμαζονιακής προσέγγισης". Έχεις δει τι βλάστηση έχει ο Αμαζόνιος...:hehe:

Έγινε επεξεργασία - Φρου Φρου
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε το !Θα μεινετε αφωνοι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν κάθονται σε μια μεριά να τα βγάλω φωτό, τα έβγαλα βίντεο.. μισό να τ'ανεβάσω.. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...