Jump to content

45lt Crowntail Betta


gyristroula

Recommended Posts

το θέμα είναι κρατάει το χρώμα της χωρίς τις κατάλληλες συνθήκες ή αλλάζει? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος dano23 έγραψε:

το θέμα είναι κρατάει το χρώμα της χωρίς τις κατάλληλες συνθήκες ή αλλάζει? 

Θα δείξει :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

μια δοκιμή θα σας πείσει.. οταν δούμε τι θα βγει θα σας ειδοποιήσουμε... :bigemo_harabe_net-76:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος gyristroula έγραψε:

Ολίβια με λένε :)

Αααααααααααα, ωραίοοοοοοο όνομα! Περίμενα κάτι σε Μαγδάλω...Αστέρω...Γκόλφω...Χωριό γαρ...:hehe:

Το φυτάκι είναι πολύ ωραίο. Και μένα μ' αρέσει. Το θέμα είναι να κρατήσει το χρώμα του κι ας μείνει

κοντοστούπικο...Η μικρή μπορεί να παραμένει μικρή αλλά διακρίνω ωραία χρωματάκια ή με γελά

το τσακίρικό μου μάτι;:)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος dano23 έγραψε:

μια δοκιμή θα σας πείσει.. οταν δούμε τι θα βγει θα σας ειδοποιήσουμε... :bigemo_harabe_net-76:

Κίντερ έκπληξη :bigemo_harabe_net-66:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Φρου Φρου έγραψε:

Αααααααααααα, ωραίοοοοοοο όνομα! Περίμενα κάτι σε Μαγδάλω...Αστέρω...Γκόλφω...Χωριό γαρ...:hehe:

Το φυτάκι είναι πολύ ωραίο. Και μένα μ' αρέσει. Το θέμα είναι να κρατήσει το χρώμα του κι ας μείνει

κοντοστούπικο...Η μικρή μπορεί να παραμένει μικρή αλλά διακρίνω ωραία χρωματάκια ή με γελά

το τσακίρικό μου μάτι;:)

Ωωωωώ ευχαριστώ μεσιέ @Φρου Φρου :) 

η μικρή ναι,έχει ωραία χρωματάκια κ αυτή αλλά αρχίζω να ανησυχώ.. δεν μεγαλώνει καθόλου :( 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τώρα που το θυμήθηκα; πώς λέγεται ο αρσενικός μονομάχος που έχω τώρα; εννοώ τί είδος είναι; γιατί δεν είναι crowntail σαν τον πατέρα του.. :help:

Link to comment
Share on other sites

ειναι μιχ .. κατι σα τον οβελιξ μου καλη ωρα.. εκεινο το καλοκαιρι η μανα του τραβιοτανε με 2-3 σκυλους απο το χωριο κ απο τα διπλα χωρια.. κ ο οβελιξ βγηκε μιχ (mix) ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος thedrowningman έγραψε:

ειναι μιχ .. κατι σα τον οβελιξ μου καλη ωρα.. εκεινο το καλοκαιρι η μανα του τραβιοτανε με 2-3 σκυλους απο το χωριο κ απο τα διπλα χωρια.. κ ο οβελιξ βγηκε μιχ (mix) ..

Ναι, αλλά πώς να τον λέω; betta; έτσι σκέτο; 

Link to comment
Share on other sites

Μίνι update.. τα φυτά χάλια, έχουν γεμίσει τρυπούλες, ακόμα και η ανούμπια χαλάει και δεν ξέρω γιατί.. στην επιφάνεια συνεχώς φιλμ, και δεν μπορώ να καταλάβω από τί.. από κάποια τροφή; πάντως το αφαιρώ κάθε μέρα κ την επόμενη πάλι εμφανίζεται.. 

έχω ψιλοξενερώσει, ούτε το καινούριο φίλτρο δεν έχω ανοίξει ακόμα να το βάλω πάνω.. :bigemo_harabe_net-57:

Link to comment
Share on other sites

Τρύπες στα φυτά είναι έλλειψη καλίου αν και για μένα φταίνε τα σαλιγκάρια. Βάλε helena και ένα βράδυ που θα έχουν κλείσει τα φώτα βάλε χέρι και βγάλε ότι βλέπεις. Φιλμ από τροφή ναι ή χαμηλή έως καθόλου ανατάραξη. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος panagiotis_dms έγραψε:

Τρύπες στα φυτά είναι έλλειψη καλίου αν και για μένα φταίνε τα σαλιγκάρια. Βάλε helena και ένα βράδυ που θα έχουν κλείσει τα φώτα βάλε χέρι και βγάλε ότι βλέπεις. Φιλμ από τροφή ναι ή χαμηλή έως καθόλου ανατάραξη. 

Κάλιο ρίχνω,δεν νομίζω να είναι αυτό.. σαλιγκάρια.. τα περισσότερα τα ξαπόστειλα,ελάχιστα έχουν μείνει μέσα.. με το φιλμ τί να κάνω, πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Η επιφάνεια έχει ανατάραξη? Δοκίμασε να βγάλεις ότι έχει η επιφάνεια πάνω από φυτά κτλ. ,σβήσε φίλτρο, και βάλε ένα χαρτί κουζίνας να τραβήξει ότι μπορεί. Στην ημέρα της αλλαγής δοκίμασε αυτό:

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σκιμεράκια επιφανείας για γλυκό που τραβάνε το φίλμ. Βέβαια είναι ένα έξοδο και ένα έξτρα μηχάνημα μέσα στο ενυδρείο σου. Μια καλή ανατάραξη στην επιφάνεια ίσως βοηθήσει. Ακόμη αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει κάπου ότι τροφές tropical δημιουργούν φίλμ.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Υπάρχουν σκιμεράκια επιφανείας για γλυκό που τραβάνε το φίλμ. Βέβαια είναι ένα έξοδο και ένα έξτρα μηχάνημα μέσα στο ενυδρείο σου. Μια καλή ανατάραξη στην επιφάνεια ίσως βοηθήσει. Ακόμη αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει κάπου ότι τροφές tropical δημιουργούν φίλμ.....

Θα βάλω κάποια στιγμή το καινούριο φιλτράκι και θα δω πώς θα πάει από ανατάραξη.., της tropical έχω μία τροφή, αλλά αυτή είναι που τους δίνω περισσότερο (κοντεύει να τελειώσει) και αυτό με το φιλμ είναι της τελευταίες μέρες.. τί μπορεί να άλλαξε ξαφνικά; 

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2019 at 8:22 ΜΜ, το μέλος gyristroula έγραψε:

Να ρωτήσω κάτι τώρα που το θυμήθηκα; πώς λέγεται ο αρσενικός μονομάχος που έχω τώρα; εννοώ τί είδος είναι; γιατί δεν είναι crowntail σαν τον πατέρα του.. :help:

γιατί δεν είναι crowntail?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος giorginakos έγραψε:

γιατί δεν είναι crowntail?

Έχει άλλη ουρά, όχι σαν crowntail, αυτό εννοώ :) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...