Jump to content

Συναντήσεις Θεσσαλονίκης,... τι, πως και γιατί !!!!


Aiolos

Recommended Posts

πριν 49 λεπτά, το μέλος Aiolos έγραψε:

τις φλέβες μας θα κόψουμε με αυτα που διαβάσαμε χα χα χα

 

να σου πω, εγω είμαι μέσα αν υπάρξει ενδιαφέρον, έστω λίγοι και καλοί χωρίς δώρα και τέτοια, άλλωστε εδώ πάνω δεν υπάρχουν μαγαζιά που θα ήθελαν να συνεισφέρουν με δωράκια. 

Παιδιά κανονίστε εσείς και θα στείλουμε εμείς!

Το θέμα είναι να το θέλετε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν 5 λεπτά, το μέλος fishbone! έγραψε:

Παιδιά κανονίστε εσείς και θα στείλουμε εμείς!

Το θέμα είναι να το θέλετε!

Υπάρχουν άτομα που σίγουρα το θέλουν άσχετα αν θα υπάρχουν δώρα ή όχι, αν υπάρχουν (έστω συμβολικά) θα ήταν θεμιτό έτσι για το τυπικό της υπόθεσης.
Θα μιλήσω με τον Χρήστο (του έστειλα π.μ. νωρίτερα) για να το οργανώσουμε σχετικά σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Aiolos έγραψε:

τις φλέβες μας θα κόψουμε με αυτα που διαβάσαμε χα χα χα

 

να σου πω, εγω είμαι μέσα αν υπάρξει ενδιαφέρον, έστω λίγοι και καλοί χωρίς δώρα και τέτοια, άλλωστε εδώ πάνω δεν υπάρχουν μαγαζιά που θα ήθελαν να συνεισφέρουν με δωράκια. 

 

Φαντάζεσαι φάση να έδινε δώρο το Q@@@o ψαράκια;; Μηδέν ενυδρεία στη Θεσσαλονίκη σε λίγο καιρό! Χαχαχα.. Μιας και ελάφρυνε η ατμόσφαιρα είπα να πω και εγώ τη μ@λ@κ@α μου. :)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το κερασμα αλλα κερασε τον Αιολο καλυτερα τον εχει περισσοτερο αναγκη:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι να σε κερνάνε οι φίλοι καφέ, το πρόβλημα είναι να τρως τα φόρουμ με το κουτάλι... μόνος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καπου εδω καλο θα ειναι το παιχνιδακι με τα ειρωνικα σχολια να ληξει.Σεβαστειτε τους ορους χρησης του φορουμ που αποδεχτηκατε κατα την εγγραφη σας και τα υπολοιπα μελη της κοινοτητας μας.

Αν δεν μπορειτει να συμμετεχετε κοσμια στο παρων θεμα υπαρχουν ενα σωρο αλλα θεματα...

Αν παλι δεν θελετε υπαρχει και το κουμπακι αποσυνδεση...

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την εξής απορία...
Εφόσον έχετε εμπάθειες προς ορισμένα άτομα, ακόμη και με το ίδιο το φόρουμ γιατί συνεχίζεται να είστε μέλη της κοινότητας, γιατί συνεχίζεται να συμμετέχετε σ ένα χώρο που δεν τον πάτε?

Στο παρελθόν είχα και εγω θέματα με κάποια άτομα και τακτικές με αποτέλεσμα να παραιτηθώ από τα καθήκοντα του γενικού συντονιστή αλλά και να αποχωρίσω από το φόρουμ.
Επί 4 χρόνια ούτε καν συνδέθηκα.
Εφόσον δεν σας καλύπτει αυτός ο χώρος, γιατί συμμετέχετε? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος Aiolos έγραψε:

εγώ έχω την εξής απορία...
Εφόσον έχετε εμπάθειες προς ορισμένα άτομα, ακόμη και με το ίδιο το φόρουμ γιατί συνεχίζεται να είστε μέλη της κοινότητας, γιατί συνεχίζεται να συμμετέχετε σ ένα χώρο που δεν τον πάτε?

Στο παρελθόν είχα και εγω θέματα με κάποια άτομα και τακτικές με αποτέλεσμα να παραιτηθώ από τα καθήκοντα του γενικού συντονιστή αλλά και να αποχωρίσω από το φόρουμ.
Επί 4 χρόνια ούτε καν συνδέθηκα.
Εφόσον δεν σας καλύπτει αυτός ο χώρος, γιατί συμμετέχετε? 

Ολο αυτο γιατι συνεχιζεται ?????εσυ εφυγες για 4 χρονια,ο αλλος γραφει αρεα κ που ,αλλος ειρωνεύεται κ τελος παντων ο καθενας οπως νομιζει.ειπε την γνωμη του, ειπες την δικη σου τι αλλο πρεπει να γινει δλδ.η τοση διασταση του θεματος που ωφελει??ολο τελευταια κουβεντα γραφεται κ μετα γραφεται κ αλλη .

Link to comment
Share on other sites

ακόμη και στη φύση μετά την καταιγίδα βγαίνει το ουράνιο τόξο,.. έτσι και εδώ κάποια στιγμή θα καταλαγιάσουν τα πράγματα ελπίζοντας ότι θα βγει κάτι κάλο.
Δες το θετικά, το να εκφράσει ο καθένας τα απωθημένα του, τα ξεφορτώνεται και ηρεμούν τα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά εδώ...; για να καταλάβουμε και εμείς οι φρέσκοι υπάρχει κάποια κόντρα στο aqua 4fun με το aquazone? Μήπως κάποιο άλλο φορουμ; και αν υπάρχει για ποιον λόγο υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

όχι, γιατί να υπάρχει κόντρα μεταξύ  των φόρουμ?

 

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Aiolos έγραψε:

όχι, για να υπάρχει κόντρα μεταξύ  των φόρουμ?

 

Άρα κατάλαβα λάθος μάλλον επειδή αναφέρθηκε από ένα μέλος για αλλά ενυδρειακα φόρουμ κλπ γιαυτο....  Πάντως εμείς οι νησιώτες είμαστε μάλλον ελάχιστοι... όλο Αθήνα Θεσσαλονίκη ακούω..  κάνεις από Ρόδο παιδια;;

Έγινε επεξεργασία - Parasxos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη το κάνουμε περίπλοκο.

Ο άνθρωπος άνοιξε ένα θέμα για μια συνάντηση (καφέ-πίτα-όπως θέλεις πες το) μεταξύ μελών ενός φόρουμ.

Όποιος θέλει να συμμετάσχει ας πει τη γνώμη του. Όσοι δεν θέλουν ας μην έρθουν. 

Και αυτή η άποψη σεβαστή είναι.

Δεν χρειάζεται κανένας να καπελώσει τον άλλον.

Ας μείνουμε μόνο σε αυτό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δημιουργήθηκε κατά κύριο λόγω για την ανασυγκρότηση των συναντήσεων, αλλά και μέσα από αυτό να εκφράσει ο καθένας την γνωμη του για τους λόγους που πιστεύει ή που νομίζει στο ότι δεν υπάρχει συμμετοχή.

Είτε πρόκειται για συγκυρίες της εποχής, ή ακόμη και για πρακτικές που δεν τις πάει ή και οτιδήποτε άλλο τον έκανε να απομακρυνθεί.
Θεωρούσα ότι μέσα από μια πολιτισμένη συζήτηση θα λυνόταν προβλήματα που ενδεχομένως να υπήρχαν και να βρίσκαμε την χρυσή τομή. 
Ορισμένες φορές ο γραπτός λόγος δημιουργεί παρεξηγήσεις, γιατί πολύ απλά δεν ερμηνευεται σωστά.
Το να πετάγονται καρφάκια και μπηχτές είναι κάτι που δεν θα βοηθήσει καθόλου την κατάσταση.
Τα μισόλογα και τα υπονοούμενα είναι ακόμη χειρότερα γιατί όπως είπα και πιο πάνω ο καθένας τα ερμηνεύει όπως τον βολεύει.
Αν έχει να πει κάποιος κάτι ας το πει με το όνομα του, ας πει προτάσεις, ας δώσει λύσεις και όχι να συντηρούμε βεντέτες... Βροντάκηδες και Φουρτουνάκηδες !!!
Έναν καφέ θέλουμε να πιούμε ρε παιδιά, μη μας βγει από τη μύτη. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Aiolos έγραψε:

Το θέμα δημιουργήθηκε κατά κύριο λόγω για την ανασυγκρότηση των συναντήσεων, αλλά και μέσα από αυτό να εκφράσει ο καθένας την γνωμη του για τους λόγους που πιστεύει ή που νομίζει στο ότι δεν υπάρχει συμμετοχή.

Είτε πρόκειται για συγκυρίες της εποχής, ή ακόμη και για πρακτικές που δεν τις πάει ή και οτιδήποτε άλλο τον έκανε να απομακρυνθεί.
Θεωρούσα ότι μέσα από μια πολιτισμένη συζήτηση θα λυνόταν προβλήματα που ενδεχομένως να υπήρχαν και να βρίσκαμε την χρυσή τομή. 
Ορισμένες φορές ο γραπτός λόγος δημιουργεί παρεξηγήσεις, γιατί πολύ απλά δεν ερμηνευεται σωστά.
Το να πετάγονται καρφάκια και μπηχτές είναι κάτι που δεν θα βοηθήσει καθόλου την κατάσταση.
Τα μισόλογα και τα υπονοούμενα είναι ακόμη χειρότερα γιατί όπως είπα και πιο πάνω ο καθένας τα ερμηνεύει όπως τον βολεύει.
Αν έχει να πει κάποιος κάτι ας το πει με το όνομα του, ας πει προτάσεις, ας δώσει λύσεις και όχι να συντηρούμε βεντέτες... Βροντάκηδες και Φουρτουνάκηδες !!!
Έναν καφέ θέλουμε να πιούμε ρε παιδιά, μη μας βγει από τη μύτη. 

Κ ετσι νομιζεις βοηθαει την κατασταση???μεχρι κ το ουράνιο τοξο επικαλεστηκες για να εχεις την τελευταια κουβεντα, αυτο ειναι εγωισμός φίλε κ η τοση επιμονη ,δειχνει αλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

..και ποια είναι αυτά τα πράγματα σε παρακαλώ? γιατί δεν τα λες και αφήνεις και εσύ υπονοούμενα?

 

Link to comment
Share on other sites

..και τι θα πει ότι θέλω να έχω την τελευταία κουβέντα?... συζήτηση κάνουμε και κάποιος θα πρέπει να γράψει, το αν θα ειμαι εγω ή κάποιος άλλος δεν έχει καμια σημασία

Link to comment
Share on other sites

Ασε να περασει ενα λεπτο τουλαχιστον ,μηπως κ δειξεις οτι σκεφτηκες τι λεω.

Link to comment
Share on other sites

α καλά

Link to comment
Share on other sites

Ασ τελειώσει η συζήτηση εδώ. 

Τα μέλη από Βόρεια Ελλάδα που ενδιαφέρονται για την συνάντηση/ κοπή πίτας να κανονίσουν τις λεπτομέρειες. 

Η συντονιστική ομάδα θα στείλει κάποια δωράκια για το καλό. 

Θα είναι μεγάλη μας χαρά να σας δούμε!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

Κοντοζυγωνει η 3η Μαρτιου! Ολε ολε!

 

Σε λάθος θέμα είσαι μαύρε :bleh:

Άνοιξε ένα νεο μην ντρεπεσαι :bleh:

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος rastaman έγραψε:

 

Σε λάθος θέμα είσαι μαύρε :bleh:

Άνοιξε ένα νεο μην ντρεπεσαι :bleh:

 

Μια χαρα ειμαι κι εδω. Εχει ανοιχτει θεμα ρεεεεεε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...