Jump to content

75 λίτρο ενυδρειο


Recommended Posts

Γεια σας θα ηθελα καποιος να με βοηθήσει με τον αριθμο τον ψαριών και τον συνδιασμό τους σε 75 λίτρο. Θα ηθελα να μου προτείνεται ψαράκια σε μικρο μέγεθος π. χ. γκαπυ

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Σεληνη έγραψε:

Γεια σας θα ηθελα καποιος να με βοηθήσει με τον αριθμο τον ψαριών και τον συνδιασμό τους σε 75 λίτρο. Θα ηθελα να μου προτείνεται ψαράκια σε μικρο μέγεθος π. χ. γκαπυ

 

Διαβασε εδω

Μπορεις να βαλεις μονο αρσενικα, για να εχεις το κεφαλη σου ησυχο για το τι να κανεις με τα "μωρα" γκαπακια.

Υπαρχουν γκαπυ Endler, που ειναι πιο μικρα, αλλα ομορφα ψαρακια. Πανω απο 10 δεν θα εβαζα (μονο αρσενικα).

Το ενυδρειο πρεπει να το στρωσεις πριν να βαλεις τα ψαρακια μεσα. Διαβασε Στρωσιμο ενυδρειου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 23/2/2019 at 11:59 ΠΜ, το μέλος natateo έγραψε:

 

Διαβασε εδω

Μπορεις να βαλεις μονο αρσενικα, για να εχεις το κεφαλη σου ησυχο για το τι να κανεις με τα "μωρα" γκαπακια.

Υπαρχουν γκαπυ Endler, που ειναι πιο μικρα, αλλα ομορφα ψαρακια. Πανω απο 10 δεν θα εβαζα (μονο αρσενικα).

Το ενυδρειο πρεπει να το στρωσεις πριν να βαλεις τα ψαρακια μεσα. Διαβασε Στρωσιμο ενυδρειου.

 

Ναι το εχω στρωσει το ενυδρειο απλα ηθελα να ξερω ποσά ψαρακια μπορω να βάλω μεσα σε αυτα τα λίτρα για να μην μου πουλησει παραπανω στο pet shop και δεν ειναι ανετα και ποια ψαρακια να βάλω γιατι ειμαι αναμεσα σε γκαπυ και Μόλυ. Μπορουν να μπουν μαζι γιατι διάβασα πως τα Μόλυ χρειάζονται υφάλμυρο νερό. Και ποσά μπορω να βάλω σε αυτα τα λίτρα σε αυτο το μέγεθος των ψαριών;

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Σεληνη έγραψε:

Ναι το εχω στρωσει το ενυδρειο απλα ηθελα να ξερω ποσά ψαρακια μπορω να βάλω μεσα σε αυτα τα λίτρα για να μην μου πουλησει παραπανω στο pet shop και δεν ειναι ανετα και ποια ψαρακια να βάλω γιατι ειμαι αναμεσα σε γκαπυ και Μόλυ. Μπορουν να μπουν μαζι γιατι διάβασα πως τα Μόλυ χρειάζονται υφάλμυρο νερό. Και ποσά μπορω να βάλω σε αυτα τα λίτρα σε αυτο το μέγεθος των ψαριών;

Για μολλυ 75 λ ειναι οριακα. Ενα "τριο" φτανει. (δηλ. 1 αρσενικό προς 2 θηλυκά).

Για να μπορεσει καποιος να απαντησει για το ποσα ψαρια μπορεις να βαλεις , πρεπει να μας δοσεις πιο πολλες πληροφοριες για το ενυδρειο σου.

1- διαστασεις 2- υποστρωμα 3- φιλτρο 4- φυτα  και μια φωτογραφια - χιλιες λεξεις.

Στην αρχη ο αριθμος των ψαριων πρεπει να ειναι μικρος.

Και ακομα μια ερωτηση- πως καταλαβες, οτι εστρωσε το ενυδρειο; Εχεις κανει μετρησεις νερου; (test)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...