Jump to content

Recommended Posts

Γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω εχω ποβλημα με το νεροχελωνακι μου εχει εδω και τουλαχιστον εναν μηνα κλειστα ματια.Στην αρχη νομιζα οτι επεσε σε χειμερια ναρκη αλλα τελικα δεν ηταν αυτο.Τα ματια του ειναι πρησμενα και κλειστα παρολα αυτα που και  που τρωει και κουνιεται κανονικα.Να σημειωσω επισης οτι του ειχα βαλει και σταγονες που μου προτειναν απο Pet shop και κρεμα ματιων tobrex.Σημερα του εβαλα χαμομηλι με μπατονετα απτο ενα ματι καθοταν μια χαρα και μολις ακουμπησα το αλλο πανικοβληθηκε και εβγαζε ηχους.Υστερα το αφησα αμεσως στο ενυδρειο του και συνεχιζε ανα καποια λεπτα να βγαζει ηχους.Δεν ξερω τι να κανω σκεφτομαι να παω σε κτηνιατρο αλλα φοβαμαι οτι δεν θα με βοηθησει γιατι το εχω ψαξει πολυ ολο το θεμα.Σας παρακαλω οποιος γνωριζει ας μου πει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτό συμβαίνει όταν το χελωνάκι το έχουμε  σε λάθος συνθήκες διαβίωσης (κακή ποιότητα νερού, υποβιταμίνωση απο κακή διατροφή, έλλειψη λάμπας uvb στη στεριά), το θεμα είναι οτι μεσώ της όρασης τρώνε, αρα  αν χαθεί αυτή παπαλα μετά.

Διάβασε τα παρακάτω  άρθρα θα σε βοηθήσουν.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...