Jump to content

Uaru σε 450 λιτρα...


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια... θελω να αλλαξω το ενα απο τα 2 ενυδρεια μου κ προσανατολιζομαι για μεγαλα ψαρια αυτη τη φορα! 

Σκεφτομαι για uaru, αλλα επειδη με προβληματιζει το τελικο τους μεγεθος εαν καποιος φιλος εχει φιλοξενησει... ποσα θα προτεινε σε 450 λιτρα? Ευχαριστω εκ των προτερων

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τοχω δει το συγκεκριμενο ποστ... κ τοχα παρακολουθησει παλιοτερα! Αλλα εκει υπηρχαν κ γεωφαγοι... γεγονος που αλλαξε το setup στη πορεια δυστυχως! Εγω θελω μονο species uaru... 

φυσικα κ ανυπομονω για την αποψη του φιλου Sturm... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωπ θα απαντησω αυριο γιατι τωρα που το ειδα ειναι αργα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε! Νομιζω καποια στιγμη ειχαμε ξανακανει την συζητηση. 

Λοιπον για αρχη να δηλωσω πως το ψαρι ειναι απο τα αγαπημενα μου και πανω πανω στην λιστα μου και γιαυτο τον λογο και τα εβγαλα απο το ενυδρειο μου. Τι εννοω. Εννοω οτι το ψαρι θελει μεγαλυτερο ενυδρειο αν σκοπευεις να κρατησεις ομαδα και απο την εμπειρια μου ειδα πως τα πανε καλυτερα οταν ειναι ομαδα.  Αν θελεις να κρατησεις ζευγαρι μην βαλεις πολλα πολλα διακοσμητικα γιατι σκαβουν σαν διαολια. Δυο τρεις μεγαλες πετρες που να ακουμπανε πατο και μετα την αμμο ωστε να μην εχεις ατυχηματα με κατολισθησεις, κανα μεγαλο ξυλο και οχι ριζες κρεμαστες και τελος. Τωρα τελευταια ειδα κομματια κορμων καθετα στο ενυδρειο σαν να ειναι βυθισμενα δεντρα. Αν βαλεις 3- 4 αραια αραια ωστε να μην κουτουλανε στα τιναγματα θα δειχνουν ωραια. Αλλα αυτα ειναι γουστα. Φυτικη τροφη αρκετη.

Δεν ξερω αν εχω ξεχασει κατι αλλα αυτα ειναι τα βασικα νομιζω. Οτι αλλος θες ρωτα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καταλαβαινω τι λες για τους κορμους....! Επειδη ταχεις ζησει τα ψαρια με ενδιαφερει κ πολυ η αποψη σου... Σκεφτομουν 6 με 8 ατομα uaru

ποσα θα ελεγες εσυ? ισως 4? 

Για τροφη ξερω τρωνε τα παντα κ φυσικα δε θα τα μπουκωνα στη πρωτεινη.... 

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα 8 ατομα αλλα στα 450 λιτρα ειναι νομιζω απαγορευτικα. Και μεγαλωνουν σφαιρα τα ατιμα. Καλα για φυτα ουτε να το σκεφτεσαι!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...