Jump to content

Αναφορά, κοροϊδια


doctor20

Recommended Posts

Ο χρήστης Panos84. μέσα από τις διάφορες αγγελίες που έχει ανεβάσει για φυτά με πλασματικη φωτογραφία μου ζήτησες 25 ευρώ για κάποιο πακέτο φυτών με ανουμπιες κσι κρυπτοκορινες.. Έγινε κατάθεση απο.μενα σε τράπεζα και μετά απο 6 μέρες έγινε η αποστολή των φυτών.. Τα φυτά ήρθαν με Elta courier εντελώς λιωμένα σε 3 μέρες σπασμένα και μαύρα από αλγες γεμάτα ένα μαύρο χαλη.. Ασψολουμε χρόνια με ενυδρεία τέτοιο πράγμα δεν5εχω ξανά δει.. Μίλησα μαζί του και ενώ εστάλησαν τα στοιχεία για να επιστρέψει τα χρήματα της κοροϊδίας.. Όχι ολόκληρο το ποσό αλλά μόνο τα 20 ευρώ ο κύριος δεν ξανά απάντησε σε μηνύματα ούτε σε τηλεφωνα.. Και ακόμα και σε κλήση που έγινε από άλλο τηλέφωνο μόλις του είπα ποιος είμαι μου είπε λάθος το άφησε ανοικτό και μετά μου το έκλεισε στα μούτρα.. Δεν είναι κσι δεν θα είναι ποτέ τα 20 ευρώ αλλά η κοροϊδία ενός ατόμου που από ότι φενεται δεν έχει ανάγκη τα χρήματα αλλά έχει ανάγκη σίγουρα τους τρόπους και την εντιμότητα.. Η αναφορά γίνετε για να διαγραφεί ώστε να μην μπλέξει κάποιος άλλος... Αφήνω ανοικτό το προφίλ μου στπυς διαχείριστες ώστε να δουν επακριβώς την συνομιλία μας.. Και τπν τρόπο του ιδίου.. Φωτογραφίες υπάρχουν αρκετές καθώς πραγματικά δεν το πίστευα αυτό. Ευχαριστώ 

IMG_20190316_131522.jpg

IMG_20190316_133524.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έκανες πολύ καλά και ανέβασες αυτό το θέμα.

'Ανοικτό' προφίλ δέν υπάρχει και δέν μπορούμε και ούτε το θέλουμε να διαβάσουμε συνομιλίες μελών.

 

Μπορείς να στείλεις λίνκ από το προφίλ του μέλους ((γιατί υπάρχουν παραπάνω απο 1 panos84) και το λίνκ της αγγελίας?

 

Θέλω να δώσω την ευκαιρία στο μέλος να εξηγήσει δημόσια και την δική του πλευρά.Εφ όσον δέν γίνει αυτό θα μπλοκαριστεί από τις αγγελίες.

 

Παρακαλώ πολύ να μήν γίνουν άλλα σχόλια σε αυτό το θέμα από μέλη που δέν εμπλέκονται, παρα μόνο του doctor,panos και της ομάδας συντονισμού.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@panos84. Παρακαλώ την απάντηση σου στα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

@doctor20 Αυτή είναι η αγγελία φαντάζομαι....

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ φυτά από τον panos84, διαφήμιζε "μια μπανιέρα φυτά", δεν ήταν τόσα άλλα μεγάλη ποσότητα. Παρέλαβα τη 2η ημέρα, όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εινσι το μέλος! Μου τα έστειλε Κρήτη καμία σχέση με φυτά νομίζω φενεται σε όλες τις φωτογραφίες αυτό.. Πρώτη φορά βλέπω λιωμένη ανουμπια 3 ημερών.. Σίγουρα τα είχε σε κουβά μέρες πριν... Δεν μου αρέσει η κοροϊδία έχω πάνω από 20 φωτογραφιες με την συγκεκριμένη παραγγελία.. Πραγματικά το έκανε επίτηδες η νόμιζε ότι επειδή έβαλα της γυναίκας μου το όνομα παραλήπτη ότι θα τα εσπρωχνε σε γυναίκα χωρίς μεγάλη εμπειρία.. Που αμφιβάλω αν δεν είχε ακριβώς τα ίδια θέματα και τότε..

IMG_20190316_134003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτό μου ζήτησε 25 ευρώ για κάτι καλύτερο με μεγαλύτερη ποσότητα.. Ρώτησα αρκετές φορές για πληροφορίες.. Παραθέτω το μήνυμα. Screenshot_20190320-131214.thumb.jpg.16e27d0548916d4ed40a9cb44c17059d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος μου έχει φανεί σοβαρό μέλος και χομπίστας, σίγουρα εξαντλήθηκαν όλα τα περιθώρια συνεννόησης πριν καταφύγεις σε αυτή την καταγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου δεν απαντάει στα τηλέφωνα.. Δεν έχει απαντήσει στα μηνύματα.. Δεν δίνει σημεία ζωής.. Είμσι χομπιστας περισσότερο σε σελίδες στo fb χρόνια καθώς και διαχείριστης σε μια από τις μεγαλύτερες.. Η αναφορά γίνετε γιατί υπάρχει κοροϊδια για να την γλυτώσουν άλλοι.. όχι για τα σάπια φυτά που εν γνώση του έστειλε.. Μέσα στις αλγες ... νομίζω ότι οι φωτογραφίες μιλάνε μόνες τους και δεν6δινουν περιθώρια λάθους.. Είναι φυτά μέσα σε Green beard όχι απλά λίγη.. Δεν υπάρχει λοιπόν παρεξήγηση ούτε περιθώρια προς εξάντληση...Ολα τα φυτά ήρθαν μέσα στο χάλι.δυαλιμενα.. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα μέχρι τώρα πουθενά.. Δεν υπάρχει λόγος να περιαυτολογο... Αλλα να μου λέει λάθος στο τηλέφωνο και να μου το κλείνει στα μούτρα σίγουρα δεν τον κάνει ούτε μέλος ούτε σοβαρό εννοείται! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος doctor20 έγραψε:

Ναι αυτό εινσι το μέλος! Μου τα έστειλε Κρήτη καμία σχέση με φυτά νομίζω φενεται σε όλες τις φωτογραφίες αυτό.. Πρώτη φορά βλέπω λιωμένη ανουμπια 3 ημερών.. Σίγουρα τα είχε σε κουβά μέρες πριν... Δεν μου αρέσει η κοροϊδία έχω πάνω από 20 φωτογραφιες με την συγκεκριμένη παραγγελία.. Πραγματικά το έκανε επίτηδες η νόμιζε ότι επειδή έβαλα της γυναίκας μου το όνομα παραλήπτη ότι θα τα εσπρωχνε σε γυναίκα χωρίς μεγάλη εμπειρία.. Που αμφιβάλω αν δεν είχε ακριβώς τα ίδια θέματα και τότε..

IMG_20190316_134003.jpg

Ελεοςςςςςςς υπάρχει χομπίστας  που πούλησε αυτά τα φυτά?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ anubias από το μέλος μέσω τις ίδιας αγγελίας, μου είπε πως έχουν άλγη αφότου έκανα κατάθεση. Μου έστειλε αρκετή ποσότητα,  ήταν φουλ στην άλγη αλλά τις έβαλα σε έναν κουβά με καμιά 20αριά ramshorn εδώ και 20 μέρες περίπου και έχουν καθαρίσει κατά 90% για την ώρα, πιστεύω σε μερικές μέρες θα είναι εντάξει. Σίγουρα θα προτιμούσα να το ξέρω πριν κάνω κατάθεση, ήταν λάθος μου που δεν ζήτησα φώτο από την αρχή, αλλά δεν με πειράζει τόσο γιατί ήταν καλή η ποσότητα και μάλλον θα τις έπαιρνα και να το γνώριζα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ενημέρωση για τον συγκεκριμένο? Πάρθηκαν μέτρα από την διαχείριση? 

 

On 21/3/2019 at 9:42 ΠΜ, το μέλος tkalamat έγραψε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...