Jump to content

Το ενυδρείο μου το οποίο και βρήκα!!!


Spiros007

Recommended Posts

ωραία είναι να βλέπεις το ενυδρείο σου και να το ευχαριστιέσαι, ανεξαρτήτως αν αρέσει στον διπλανό σου η στον παραδιπλανό σου.

Από τον Απρίλιο που παρουσίασες το πρώτο ενυδρείο έχεις κάνει μεγάλη πρόοδο, μπράβο.

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

:blink:Μπράβο, είδα την τελευταία φωτο και δεν το πίστευα!

Δεν είναι πολύ ωραίο να κοιτάζεις ένα κλειστό κουτί με νερό και να βλέπεις την ζωή να ξεχειλίζει από παντού;

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 8:00 ΜΜ, το μέλος Χρήστος έγραψε:

ωραία είναι να βλέπεις το ενυδρείο σου και να το ευχαριστιέσαι, ανεξαρτήτως αν αρέσει στον διπλανό σου η στον παραδιπλανό σου.

Από τον Απρίλιο που παρουσίασες το πρώτο ενυδρείο έχεις κάνει μεγάλη πρόοδο, μπράβο.

 

On 7/12/2019 at 4:51 ΜΜ, το μέλος natateo έγραψε:

Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!

 

πριν 3 ώρες, το μέλος gixxer έγραψε:

:blink:Μπράβο, είδα την τελευταία φωτο και δεν το πίστευα!

Δεν είναι πολύ ωραίο να κοιτάζεις ένα κλειστό κουτί με νερό και να βλέπεις την ζωή να ξεχειλίζει από παντού;

Παιδάκια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ωραία σας λόγια...

Ναι είναι ΦΟΒΕΡΌ όλο αυτό!!

Έχω κάνει φοβερές αλλαγές, απίστευτη υπομονή,τρελό διάβασμα και έχω φτάσει εδώ που έχω φτάσει...

Βέβαια αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά σε άλλα ενυδρεία συγχομπυστων που βλέπω αλλά πιστεύω είναι μια καλή αρχή για κάτι ακόμη καλύτερο!! ???

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ένα βήμα τη φορά. Δε χρειάζεται να βιάζεσαι, το μεράκι θέλει και υπομονή. 
Η πρόοδος είναι εμφανής χωρίς να σημαίνει ότι έχει όριο και πρέπει να τα κανείς όλα γρήγορα. Θα το καταλάβεις και μόνος σου με την πάροδο του χρόνου.  Κράτα μια φωτογραφία αυτού του πρώτου ενυδρείου δίπλα του και θα το καταλάβεις όταν θα σε ρωτάνε οι φίλοι/ συγγενείς όταν τα βλέπουν δίπλα δίπλα. Είναι ωραίο να θυμάσαι από που ξεκίνησες. 

Τελος, όσο διαβάζεις και μαθαίνεις νέα πράγματα να μη σταματάς να δοκιμάζεις και να αποκτάς νέες εμπειρίες. Συνέχισε έτσι. 
 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2019 at 2:13 ΜΜ, το μέλος asplinnos έγραψε:

Ένα βήμα τη φορά. Δε χρειάζεται να βιάζεσαι, το μεράκι θέλει και υπομονή. 
Η πρόοδος είναι εμφανής χωρίς να σημαίνει ότι έχει όριο και πρέπει να τα κανείς όλα γρήγορα. Θα το καταλάβεις και μόνος σου με την πάροδο του χρόνου.  Κράτα μια φωτογραφία αυτού του πρώτου ενυδρείου δίπλα του και θα το καταλάβεις όταν θα σε ρωτάνε οι φίλοι/ συγγενείς όταν τα βλέπουν δίπλα δίπλα. Είναι ωραίο να θυμάσαι από που ξεκίνησες. 

Τελος, όσο διαβάζεις και μαθαίνεις νέα πράγματα να μη σταματάς να δοκιμάζεις και να αποκτάς νέες εμπειρίες. Συνέχισε έτσι. 
 

Με συγκίνησες παναθεμα σε.. ???

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 5/12/2019 at 7:41 ΜΜ, το μέλος Σπύρος Μαγιόγλου έγραψε:

Update ενυδρείου!!!

Τρελή ανάπτυξη φυτών, πολλαπλασιασμός ζωντανών οργανισμών με τρελή πορεία!!!

Καλά πάμε!!!

????

IMG_20191205_173246.jpg

καλη χρονια σπυρο... να σου κανω μια ερωτηση τις λαμπες απο που τις πηρες και ειναι για ενυδρειο η κοινες εμποριου 

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε φίλε!

Διάβασα το θέμα σου και είδα και τις φώτο και τα χρειάστηκα!

Θυμήθηκα την δική μου αρχή και αρκετών φίλων (μερικών και εδώ μέσα).

Μπράβο και σε εσένα και στα παιδιά που σε σιγοντάρανε.

Συνήθως οι περισσότεροι είναι πολύ εγωιστές για να δεχτούν να ακούσουν και να συνεχίσουν γνωρίζοντας την πραγματική ομορφιά του χόμπι μας!

Μπράβο και πάλι σε όλους!

  • Like 3
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος alex 120 έγραψε:

καλη χρονια σπυρο... να σου κανω μια ερωτηση τις λαμπες απο που τις πηρες και ειναι για ενυδρειο η κοινες εμποριου 

Από ηλεκτρολογιο τα πήρα αγορίνα, δύο προβολείς led των 20watt...

Link to comment
Share on other sites

τους εστησες ψηλα απο το ενυδρειο ? σσ βοηθησαν ..? γιατι εγω εχω 3 λαμπες led συνολο 65 wattκαι εχω την εντυπωση πως το κοκκινο φυτο μου χανει το χρωμα του 

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2020 at 10:29 ΜΜ, το μέλος alex 120 έγραψε:

τους εστησες ψηλα απο το ενυδρειο ? σσ βοηθησαν ..? γιατι εγω εχω 3 λαμπες led συνολο 65 wattκαι εχω την εντυπωση πως το κοκκινο φυτο μου χανει το χρωμα του 

Για το κόκκινο φυτό βοηθάει πολύ και ο σίδηρος αλλά σε λίγη ποσότητα γτ δημιουργεί άλγες, επίσης πολύ βοηθάει και λεντομπαρα μπλε-κοκκινο σε αναλογία 3κοκκινα 1μπλε.

Έτσι το έχω κι εγώ αλλά δεν έχω πολλά κόκκινα φυτά,βοηθάει στην ανάπτυξη τους όμως..

Ναι είδα μεγάλη διαφορά με τα λεντ αλλά δεν έχω μόνο αυτά,έχω άλλη μια Τ5 πίσω και την λεντομπαρα που σου είπα.Σε watt σύνολο είμαι 40 τα λεντ και 21 η Τ5 61 σύνολο,την λεντομπαρα δεν την υπολογίζω γτ δεν βγάζει έντονο φώς...

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος Σπύρος Μαγιόγλου έγραψε:

Για το κόκκινο φυτό βοηθάει πολύ και ο σίδηρος αλλά σε λίγη ποσότητα γτ δημιουργεί άλγες, επίσης πολύ βοηθάει και λεντομπαρα μπλε-κοκκινο σε αναλογία 3κοκκινα 1μπλε.

Έτσι το έχω κι εγώ αλλά δεν έχω πολλά κόκκινα φυτά,βοηθάει στην ανάπτυξη τους όμως..

Ναι είδα μεγάλη διαφορά με τα λεντ αλλά δεν έχω μόνο αυτά,έχω άλλη μια Τ5 πίσω και την λεντομπαρα που σου είπα.Σε watt σύνολο είμαι 40 τα λεντ και 21 η Τ5 61 σύνολο,την λεντομπαρα δεν την υπολογίζω γτ δεν βγάζει έντονο φώς...

τα πολυ κοκκινα κιτρινιζει το ενσυδρειο... θα το δοκιμασω με 1 κοκκινη και βλεπουνε

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος alex 120 έγραψε:

τα πολυ κοκκινα κιτρινιζει το ενσυδρειο... θα το δοκιμασω με 1 κοκκινη και βλεπουνε

Ποια κόκκινα κιτρινίζουν το ενυδρείο ρε σύ;

Και τι ακριβώς κιτρινίζουν;

Τον φωτισμό εννοείς;ότι δεν θα είναι πολυ λευκός;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...