Jump to content

Χρυσόψαρο και τι άλλο;


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά εινια νέο μέλος έχω διαβσσει αρκετά ροαγντα και σύντομα θα κάνω ένα ενυδρεία 33 λίτρα και σκευτομαι να βάλω μέσα ένα χρυσόψαρων και... Κάτι ακόμα τι μου προτείνετε; gupy; τίποτα άλλο; (μιλάμε για ακόμα ένα ίσος δύο ψαράκια ακόμα) 

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη δυστυχώς στο συγκεκριμένο ενυδρειάκι δεν μπορεί να φιλοξενηθεί χρυσόψαρο. Θα μπορούσες όμως να βάλεις ένα μονομάχο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Δημητρης Συμεωνιδης έγραψε:

αν τελικα παρω μεγαλυτερο ειανι δυνατη η συμβιωση χρυσοψαρου-γαριδας;

 

το χρυσοψαρο οτι χωραει στο στομα του το μασουλαει και εν τελει θα τις φαει, εκτος και αν παρεις αστακο γλυκου νερου που εν τελει θα φαει το χρυσοψαρο :hehe:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Δημητρης Συμεωνιδης έγραψε:

αν τελικα παρω μεγαλυτερο ειανι δυνατη η συμβιωση χρυσοψαρου-γαριδας;

 

Τις γαρίδες θα τις φάει.. εγώ με τα χρυσόψαρα είχα σαλιγκάρια apple, δεν ξέρω αν σου αρέσουν.. κατά τ άλλα τα χρυσόψαρα μόνο με χρυσόψαρα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε γατόψαρο; 
Μην σπας το κεφάλι σου και μην ρωτάς γιατί η απάντηση είναι μια, χρυσόψαρο μόνο με χρυσόψαρο.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα παρω ενα 50 λ και θα βαλω μεσα ενα χρυσοψαρω αλλα εχω μια τελευτεα ερωτηση μπορω να βαλω αμμο κατω αντι για χαλικι;

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Δημητρης Συμεωνιδης έγραψε:

τελικα θα παρω ενα 50 λ και θα βαλω μεσα ενα χρυσοψαρω αλλα εχω μια τελευτεα ερωτηση μπορω να βαλω αμμο κατω αντι για χαλικι;

Αν αποφάσισες οπωσδηποτε να βάλεις χρυσόψαρο μπορείς νσ βάλεις άμμο, και είναι προτιμότερο.:)

Link to comment
Share on other sites

τα 50 λιτρα ειναι πολυ λιγα για χρυσοψαρο..

εαν θελεις χρυσοψαρο θα πρεπει να εχεις το λιγοτερο 80cm μηκος ενυδρειου ,100+ λιτρα για fancy ποικιλιες (στρουμπουλα με διπλη ουρα) και 200+ λιτρα ενυδρειο με ελαχιστο μηκος 120cm για τα χρυσοψαρα με μονη ουρα.

 

τα χρυσοψαρα μεγαλωνουν πολυ, δεν μενουν ετσι οπως τα βλεπεις στα μαγαζια..

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...