Jump to content

Διατροφή μονομάχου


gixxer

Recommended Posts

:) Καλησπέρα σε όλους,

 

Ο Ντάνυ (crowntail betta) ζει μαζί μου πάνω από μήνα. Σε μια προσπάθεια να ταίζεται όσο το δυνατόν πληρέστερα του έδωσα:

 

artemia

mysis

tropical betta granulat

atison's betta pro

atison's betta απλή

κατεψυγμένο σκουλίκι

 

και έφαγε μόνο το σκουλίκι... :rasp:δεν τρώει τίποτε άλλο. Δεν μου έχει ξανατύχει, οι προηγούμενοι που είχα ήταν του δόγματος "οτι κινείται τρώγεται", αυτός βγήκε πολύ εκλεκτικός.

 

Τρώει μέχρι σκασμού και με πολύ όρεξη αλλά μόνο σκουλίκι (από το χέρι μου κιόλας).

Θεωρείτε ότι μπορεί να παραμείνει υγιής τρώγοντας μόνο σκουλίκι;

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου τρώει όλες τις τροφές που του έχω πάρει, έχεις δοκιμάσει να τον αφήσεις νηστικό κάνα δυό μέρες κ μετά να του ρίξεις την τροφή που θες;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η αυτο η αλλιως ριχνεις λιγο απο αυτο που του αρεσει ισα ισα να του ανοιξει η ορεξη και μετα σιγα σιγα βςζεις και την αλλη τροφη.. ετσι σιγα σιγα θα συνηθισει.. ειναι καλο να υπαρχει ποικιλια διατροφης, γιατι ετσι θα ειναι πιο υγιης ο μονομαχος.. θα δεις ενα διαφορετικο ψαρι ;)

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@panos nts φαντάζομαι ότι είναι καλό να έχει ποικιλία εξ'ού και μπήκα στη διαδικασία να προμηθευτώ κάμποσες αλλά όσες φορές εδέησε να μασουλήσει κάποια την έφτυνε και δεν ξαναπλησίαζε, κυνηγούσε το χέρι μου ... βρήκα όμως τί φταίει και σήμερα έφαγε την tropical.

 

Απομακρύνθηκα (κρύφτηκα κυριολεκτικά πίσω από μια βιβλιοθήκη) και δεν κυνηγούσε το χέρι μου ούτε με κοιτούσε οπότε επιτέλους αφοσιώθηκε στο φαγητό... απορώ πως δεν το σκέφτηκα τόσο καιρό και καθόμουν από πάνω του και τον κοιτούσα.:wacko:

 

@gyristroulaΟ δικός σου δεν πιάνεται, είναι killer !!:hehe:

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...