Jump to content

Ο Βρασιδας Παντρολογιεται ??


Recommended Posts

Πολύ Καλημερα Παιδες !! 

 

Δεν ξερω τι να πω !! Το φορουμ μας εχει παρει φωτια :crazysmile:!! Γινεται της αναπαραγωγης !! Κ αυτο που με κανει κ γουσταρω ακομα περισσοτερο ειναι το παρε-ιστικο κλιμα που επικρατει .. ειναι κριμα που το χομπυ μας το εχουμε αναγαγει σε πυρινικο-φυσικο-χημικο- επιστημη κ που εχει χαθει η απολαυση του η χαλαροτητα κ ο χαβαλες!! 

 

Το λεπον , ενω εψαχνα να δω κ να καταλαβω γιατι τα χρυσοψαρα  μου ενω  γεννανε γιατι τα αυγα δε γονιμοποιούνται μου προέκυψε μια τεραστια εκπληξη.. μια Aquazon- ιτισα red dragon.. Μπαμπάς ο @paul.asty  κ Nονός ο @panos nts.. Το κοριτσι ειναι απο την ομαδικη παραγγελια που ειχαν κάνει τα παιδια κ ειναι πανεμορφη!! επιασα λοιπον το Βρασιδα κ τον ρωτησα : Τι Φάση?? Θελει να συνεχισει να ναι σολο κιταρα ή μήπως θα θελε να αλλαξει λιγο τεμπο ??

adelfoi-katsampa.jpg

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση ηταν σαφής !! Ξυπνησα την επομενη μερα για να βρω στη γυαλλα του αυτο :

the answer 2 (2).jpg

the answer 2 (3).jpg

  • Like 4
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Το κορίτσι τελικα ηρθε εχθες βραδυ .. ο Βρασιδας μονο που δεν εφαγε τη σακουλα βασικα.. δεν εχω βαλει διαχωριστικο για την γνωριμια , προσθεσα κ αλλα φυτα στη γυαλλα για περισσοτερες κρυψωνες .. η πρωτη επαφη ηταν λιγο σκιαχτερη για το κοριτσι , η οποια κ περασε το βραδυ καβατζωμενη σε διαφορα σημεια κ ο ατσουμπαλος να ψαχνει να τη βρει.. σημερα το πρωι πριν φυγω η μικρη εξερευνουσε δειλα δειλα τη γυαλλα ( ταισα κιολας γιατι εχθες δεν εφαγε τιποτα )  κ το ρεμαλι δε μπορεσα να τον δω ( ελπιζω να μην τον βρηκε κανα εγκεφαλικο απο τη χαρα του:hehe:) καπου θα κοιμοταν.. με τη τυρφη που χα ξεκινησει κ καλα να παω να ριξω το Ph , την εβγαλα αφου στο φιλτρακι που την ειχα ηταν στουπωμενη κ οι τιμές μου δεν ειχαν αλλαξει καθολου .. προσθεσα ενα κομματι πλεξι γκλασσ κ λιγη μεμβρανη πανω απο τη γυαλλα κ χαμηλωσα τη ροη απο το φιλτρακι .. βασικα δε μπορω να περιμενω να σχολασω να παω να δω τι γινεται..

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι πραγματικα τοσο πολυ που υπαρχουν και αλλα ατομα με.ενδιαφερον για αυτο το τοσο ομορφο ειδος!! Ποσο μαλλον η αναπαραγωγη του η οποια ειναι απκ τις πιο ομορφες διαδικασιες!!
Περιμενουμε την εξελιξη τους με φωτογραφιες και βιντεο!!
Οτι χρειαστεις φυσικα ρωτας!!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @panos nts ειναι πανεμορφα ψαρια κ ολα τα λεφτα ειναι το ποσο διαφερει ο ενας με τον αλλο στο χαρακτηρα!!

 

ανοιξα σημερα κ ειδα κ τα αλλα τα κουκλια του @Husky_Jim, ειναι κ η @gyristroula με τον αστερια το Φονια .. λεμε για υλικο !!

 

ενταξει πρεπει να δεις τα μουτρα μου .. ουτε εγω να παντρευομουνα .. προξενευω τον κανακαρη μου !! εχτες οταν με πηρε ο Παυλος να συναντηθουμε για να παρω το κοριτσι απο την χαρα μου απο αργυρουπολη αντι να παω δελτα φαληρου βρεθηκα στην λαχαναγορα του ρεντη!! θα ανεβασω το απογευμα φωτο κ βιντεακια κ θα ρωταω οτι δε καταλαβαινω κ σκεφτομαι..

 

 

 

 

  • Like 4
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. σημερα το απογευμα ειχα την τιμη να ζησω αυτην την απιστευτη διαδικασια του ζευγαρωματος μονομαχων.. γυρισα κ βρηκα μια καινουργια φωλια ( η προηγουμενη που χε κανει μετα τα νεα εξαφανιστηκε μετα απο 2 μερες) κ τη θυληκια με φαγωμενο το πανω μερος της ουρας της .. το ζευγαρωμα διερκησε κοντα στο 2ωρο + .. δυστυχως χρειαζοταν να φυγω κ μολις γυρισα .. η φωλια κ παλι εχει μειωθει πολυ κ ο Βρασιδας δε καθεται απο κατω αλλα σουλατσαρει.. η θυληκια δε φανεται καπου , πρεπει να ειναι καβατζωμενη πισω δεξια ( γιατι παει καθε τοσο ο αλλος κ τσεκαρει) ..  ειδωμεν..

 

αλλα  να το παρουμε απο την αρχη , απ την ωρα που την εφερα..

DSC02298.JPG

  • Like 2
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

η χαρα για την αφιξη του νεου μελους της οικογενειας μας δεν ηταν ζωγραφισμενη σε ολων μας τα προσωπα..

DSC02294.JPG

  • Like 2
  • Haha 5
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

το ιντερνετ σερνεται ρε γαμωτο!! δεν ανεβαζει με τιποτα !! εχει να κανει με την αναλυση τελικα.. τα κολπα στην αρχη θα αργησουν να ανεβουν κ γενικα οι ληψεις με την πιο καλη αναλυση..

 

το κοριτσι τελικα εσκασε μυτη κ ο ακουρευτος της κανει τα ντου του..

 

  • Like 3
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

:lmao:Πέθανα με την φάτσα του σκυλάκου!

Πολύ όμορφος ο Βρασίδας αλλά και η μικρή είναι χάρμα οφθαλμών!

 

Αντε με το καλό ουρίτσες!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εαν εγινε η γονιμοποιηση βγαλε την θηλυκια και ασε το φως ανοιχτο οσο χρειαστει αυτες τις μερες για να βλεπει ο μονομαχος τι παιζει με την φωλια!! Και απλα να περιμενεις ουριτσες.. επισης μην τον ταιζεις.. ;)

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Δυστυχως σημερα το πρωι που σηκωθηκα η φωλια δεν επαιζε  :( .. εχθες τα αυγα που ειδα να βγαζει η θυληκια δεν ηταν κ παρα πολλα κ ο Βρασιδας ηταν λιγο αμπαλος για τερματοφυλακας .. @panos nts γιατι μπορει η φωλια να ξεστηθηκε?? ροη δεν εχει καθολου .. εχω μεσα ενα hailea 200 lt ανα ωρα με σπρει μπαρ προς το τζαμι αρκετα βυθισμενο .. επισης ταισα , εκανα μακακια?? γιατι δε ταιζεις ??

 

εχθες μολις τελειωσε το ζευγαρωμα αυτη εφυγε κ ο Βρασιδας εμεινε στη φωλια .. επρεπε να παω αεροδρομιο τη γυναικα μου κ ελειψα καμια ωρα κ κατι.. οταν γυρισα αυτος δεν ειχε κανενα ενδιαφερον για τη φωλια κ με το που με ειδε εκανε τα κλασικα του προς τα μενα κ μετα βολταρε κ εψαχνε τη θυληκια .. το κοριτσι ηταν εξαφανισμενο.. οταν βγηκε αυτος την ειχε στο τρεξιμο.. 

 

τωρα κ σημερα το πρωι η μικρη εδειχνε αρκετα  νευρικη,οπως οταν ηρθε, αυτος τη ψαχνει παντου μες τη γυαλλα κ οπου τη πετυχει τη δαγκωνει .. αυτο που σκεφτομαι ειναι να περιμενω να δω αν θα ξαναστησει φωλια .. αν δε στησει σημερα ποσες μερες λετε να περιμενω ?? 

 

@gyristroula καταλαβαινω οτι καθε ενας τους ειναι διαφορετικος  αλλα εσενα πως ειναι το ζευγος?? την τρεχει αυτος ??

 

@gixxer αυτή η σκατοφατσα  ειναι ο Οβελιξ , ειναι 15 χρονω κ ζηλευει οοοοοοολα τα αααααλλα ζωακια του σπιτιου.. σπρωχνει τις γυάλλες.. κλεβει τα μαρουλια απο  τις χελώνες ( ανά διαστήματα προσπαθει να τους δαγκωσει τα ποδιά κ αλλες φορες παει κ τις κατουραει) , τρωει τα μηλα απο τα καναρινια.. αστα μεγαλη λερα.. οταν ειμαι μπροστα στις γυάλλες στο πατωμα ερχεται κ χωνεται ετσι σα τη φωτο μες τη μεση σφήνα..

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Η πιθανοτητα αποτυχιας στα νεαρα αρσενικα υπαρχει.. αυτο συμβαινει ισως γιατι ο αρσενικος ειναι απειρος, γιατι δεν ηταν προετοιμασμενος για αναπαραγωγη ειτε γιατι κατι τον εκανε να παρατησει την φωλια και ισως να φαει και τα αυγα..
Δεν πειραζει ομως.. Βγαλε την θηλυκια απο το ενυδρειο βαλτην καπου αλλου και δωσε πολλες πρωτεΐνες, περιμενε μια με 2 βδομαδες και ξανα προσπαθησε!

Δεν εγινε κατι και μην σε αγχωνει η επομενη θα παει καλυτερα, αν οχι θα δουμε ενα ενα τα αιτια! Προς το παρον ξεκουρασε και τους 2 και ταιζε με ποικιλια τροφων για να ειναι στην καλυτερη δυνατη τους κατασταση!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@panos nts ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου.. σκεφτομουνα οτι ο Βρασιδας ολον αυτον τον καιρο ειχε φαει ελαχιστη πρωτεινη.. θα της στησω μια γιαλιτσα της μικρης να ξεφρικαρει κ να παρει τα πανω της .. κ θα τα ξαναβαλω μαζι τα καμαρια μου σε λιγο καιρο.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οτι θες εδω ειμαστε ολοι και φυσικα οπως ξανα ειπα πρωτα να εχεις σιγουρη τροφη για τα μικρα.. σε 0 χρονο θα εχεις πολλα μικρα και θα θελουν πολυ τροφη.. αρτεμια νεοεκκολαπτομενη και αν θες μπορω να σου πω και ενα κολπακι, πως το εκανα εγω χωρις αεραντλιες κλπ.. λιγο ανορθοδοξος τροπος αλλα εγω ετσι μεγαλωσα καμια 50αρια μικρα.. ;)

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε!! κ παλι ευχαριστω .. ο τροπος που λες ειναι για την αρτεμια ?? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε!! κ παλι ευχαριστω .. ο τροπος που λες ειναι για την αρτεμια ?? 
Ναιι.. να σαι καλα!!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε!! κ παλι ευχαριστω .. ο τροπος που λες ειναι για την αρτεμια ?? 
Ουσιαστικα εγω αυτο που κανω το ανορθοδοξο αλλα επιασε και εβγαλα πολλα μικρα ηταν το εξης. Τα υλικα που χρειαστηκα ηταν:
- Κουπακι γιαουρτιου 1 κιλου
- 4 κουταλιες σουπας αλατι φαγητου
- Στην ακρη του κουταλιου αυγα αρτεμιας καλης ποιοτητας

Βαζεις νερο στο κουπακι απο βρυση θερμοκρασια δωματιου, το αλατι, το ανακατευεις να σπασει καλα, την αρτεμια και το αφηνεις.. σε 24 ωρες και ισως λιγο παραανω εχεις μωρα αρτεμια.. δεν εχει 100% εκκολαπτικοτητα αλλα εγω ανα 2 μερες κανω καινουργια καλλιεργεια και δεν μενω ποτε.. ;) ουτεαεραντλιες ουτε τιποτα

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος thedrowningman έγραψε:

δεν ειδες ο Φονιας ( ακα Killer ) 50 δα εφτιαξε το τρελοπαιδο !!

Ναι, αλλά πώς της φέρθηκε και του έκανε 50 παιδιά...Με το γάντι...Τζέντλεμαν...

Ο δικός σου βγήκε ζόρικος...:P

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μη τα συζητας φιλε @Φρου Φρου.. Πειναλεος ο Βρασιδας.. Ασε που ητανε κ εντελως ατσουμπαλος.. πηγαινε το μπεμπε κ τον τσιμπαγε παιχνιδιαρικα κ χραου ο αρκουδος την ξεραινε στη δαγκωνια.. τελικα αντι για κολυμβητήριο επρεπε να τον εχω γραψει κανα γαλλικο, κανα πιανο.. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...