Jump to content

Τρύπα ενυδρείου


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους... 

Σκέφτομαι να κάνω μερικές τρύπες 18/20 mm στην πίσω κόντρα του ενυδρείου μου 400 lit  που είναι από 10mm άψητο γυαλί για να μπορέσω να περάσω λάστιχα η καλύτερα μπαστούνια για ένα δεύτερο φίλτρο που θέλω να προσθέσω μίας και δεν υπάρχει χώρος ... 

 

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω ποτηροτρυπανο σε αυτά τα φ.  Βρίσκω το πολύ μέχρι 10mm. 

 

Ξέρει κανένας που μπορώ να βρω εδώ Αθήνα? 

Έγινε επεξεργασία - chrgeo
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει αυτό πήρα και τηλέφωνο και μου είπε πώς δεν κάνουν αυτά και ότι δεν έχει κάτι σχετικό.. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2019 at 10:54 PM, chrgeo said:

Ναι το έχω δει αυτό πήρα και τηλέφωνο και μου είπε πώς δεν κάνουν αυτά και ότι δεν έχει κάτι σχετικό.. 

Φίλε μου αυτά κάνουν για τζάμι. (Από το έκτο  και μετά στη σελίδα που αναφέρεται πιο πάνω,  αν βέβαια η φωτογραφία αντιστοιχεί στο προίόν και δεν είναι τυχαία).  Απλά αυτός που το πουλά δεν το ξέρει ή δεν το δοκίμασε.  

Και σε μένα έτυχε εδώ που άψαχνα για ποτηροτρύπανο για τζάμι να νομιζουν ότι είναι μόνο για πλακάκια. 

Ωστόσο να ξέρεις ότι να βγάλεις τρύπα σε λεπτή λωρίδα τζαμιού έχει μεγαλύτερο ρίσκο να ραγίσει. Για τι πάχος τζαμιού μιλάμε; 

Link to comment
Share on other sites

Ποτυροτριπανο διαμαντιού. 

 

Εγώ από  e bay το είχα πάρει 11 £

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

The

On 25/5/2019 at 6:05 ΠΜ, το μέλος thediscusman έγραψε:

Φίλε μου αυτά κάνουν για τζάμι. (Από το έκτο  και μετά στη σελίδα που αναφέρεται πιο πάνω,  αν βέβαια η φωτογραφία αντιστοιχεί στο προίόν και δεν είναι τυχαία).  Απλά αυτός που το πουλά δεν το ξέρει ή δεν το δοκίμασε.  

Και σε μένα έτυχε εδώ που άψαχνα για ποτηροτρύπανο για τζάμι να νομιζουν ότι είναι μόνο για πλακάκια. 

Ωστόσο να ξέρεις ότι να βγάλεις τρύπα σε λεπτή λωρίδα τζαμιού έχει μεγαλύτερο ρίσκο να ραγίσει. Για τι πάχος τζαμιού μιλάμε; 

Αν και καθυστερημένα σε ευχαριστώ πολύ για  την βοήθεια... Κατι τρεχάματα με την δουλειά δεν με άφησαν να ασχοληθώ. Τωρα όμως είμαι έτοιμος να βάλω μπροστά.  10mm ειναι το τζάμι μού. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...