Jump to content

Έχω ένα ενυδρείο 140 λίτρα και 2 ψάρια χυρες η tetra και δεν ξέρω τι αλλά ψάρια να βαλω στο ενυδρείο μου


Recommended Posts

Έχω ένα ενυδρείο 140 λιτρα και 2 ψάρια χυρές η tetra και δεν ξέρω τι αλλά ψάρια να βάλω στου ενυδρείο

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έχεις δεί κάποιο ψαράκι που να σου αρέσει?

 

Για βάλε καμιά φωτό από το ενυδρείο να δούμε το στήσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Οι χήρες είναι τα black widow tetra..

Κάντα 8 για να νιώθουν ποιο ασφαλή.. 

Απέφυγε ψαρια που έχουν μακριά πτερύγια και ψάρια που κινούνται από την μέση του ενυδρείου σου και πάνω.

Ιδανικά είναι τα ψαράκια βυθού όπως τα κορύντορας και μικρά και ειρηνικά ψαράκια όπως οι χήρες.

Καλή συνέχεια. ?

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

:)Αρχικά μπράβο σου που ρωτάς πρώτα τί να βάλεις, είναι καλύτερα και για εσένα και για τα ψαράκια.

 

Ακολούθησε την συμβουλή του @stathis spithas

Στα λίτρα σου τα τέτρα θα κοπαδιάσουν και θα δείχνουν πολύ όμορφα, αν στον βυθό έχεις άμμο ή λεπτόκοκκο χαλικι χωρίς κοφτερές άκρες, μπορείς να προσθέσεις και corydoras (υπάρχουν πολλών ειδών και ειναι υπέροχα ψαράκια, δες https://www.aquazone.gr/forums/forums/topic/36968-προφίλ-ψαριών-αλφαβητικά/ για να δεις αντοχές σε θερμοκρασίες κλπ).

Καλό θα ήταν να ποστάρεις μια φωτο του ενυδρείου για να μπορέσουμε να σου δώσουμε περισσότερες επιλογές αφού στα λίτρα σου θα έχεις αρκετές αλλά αν δεν ξέρουμε τί ενυδρείο έχεις δεν ξέρουμε και τί "σηκώνει".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...