Jump to content

Νέος Στην Αφρική!!!


Burhi

Recommended Posts

Το προηγούμενο μου αρέσει πιο πολύ και αν θα βάλεις παραπάνω από ένα χαρέμι, τα δύο νταμάρια θα βοηθήσουν πιο πολύ στην επιθετικότητα και στο διαχωρισμό των αρσενικών.

Link to comment
Share on other sites

Μαζι με labidochromis τι ειδος θα μπορουσε να βαλει που δεν υβριδιζουν αλλα και που ταιριαζουν σε συνθηκες φαγητου, νερου αλλα και να ζουν ειρηνικα χωρις πολλους τσακωμους?

Θα με ενδιεφερε και εμενα μελοντικα και συγγνωμη που ρωτσω για μενα στο ξενο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Burhi και καλως ηρθες στην Αφρική.Μπηκες;;;να δουμε πως θα βγεις...))) Παμε παρακατω...οι πετρες που μαζεψες ειναι καπως επικινδυνες.Ειναι κοφτερες και μυτερες στα πλαγια με αποτελεσμα στο κηνυγητο καποια αφρικανα να εχει ατυχημα για αυτο ως επιτο πλειστον καμπυλοτες στρογγυλες και αν εψουν και τρυπες ακομα καλυτερα για να κρυβονται τα νεογνα.Ωστοσο πολλες οι πετρες σου και αν τις χωρισεις στην μεση δεν θα βλεπεις ψαρι γιατι μονιμως θα κρυβονται και θα ξενερωσεις.Λιγοτερες πετρες καλυτερα υπερηψωμενες με κεβα αναμεσα τους και προσοχη στο στησιμο.Η αφρικανα σκαβει κι αν η αμμις στηριζει μια πετρα μπορει να κουνηθουν ολες και ..μετα...χτυπα ξυλο.Μαζι με λαμπιντο μπορεις στα 300λιτρα καθαρα να προσθεσεις και ειδη απο κατηγορια pseudotropheus για σιγουρη αποφυγη υβριδισμου.Επισης στις πετρες αναμεσα μπορεις να βαλεις ανουμπια κοφυφολια οπως και βαλισνεριες.Τελος να προσθεσω οτι στο πατο η προσθετεις ενα φελιζολ τυπου daw (το γαλαζιο) η κολλας τις πετρες με σιλικονη.Προτιμω το πρωτο διοτι ετσι δεν θα χρειαστεις και πολυ αμμο μιας που θα αποκτησεις και υψος.Αυτα τα λιγα για αρχη επειται και συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ξανά από την αρχή θα το στήσω και εμένα περισσότερο μου άρεσε δεξιά και αριστερά από 1 νταμάρι. Οι πέτρες παιδιά δεν είναι κοφτερεσ στα σημεία όπου ήταν κοφτερεσ τα έτριψα για να μην κόβουν.. Θα το στήσω και θα στείλω πάλι φωτογραφίες για νέες γνώμες :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...