Jump to content

Αντιχλώρια και βελτιωτικά νερού


Recommended Posts

Καλησπέρα, γνωρίζετε όσον αφορά τα προϊόντα αποχλωρίωσης του νερού αν είναι καλύτερα της Tetra ή της Seachem;

Link to comment
Share on other sites

Δέν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να σου απαντήσει.Και άν το κάνει θα είναι λάθος μιάς και για να συγκρίνεις κάτι τέτοιο θές εργαστήριο....

 

Δές τα λίτρα που βγάει σε σχέση με την τιμή του το κάθε προιόν και πάρε αντίστοιχα.Τα έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο και δέν είχα ποτέ πρόβλημα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον @Husky_Jim απόλυτα. Προσωπικά τα προϊόντα της Seachem τα θεωρώ αξιόπιστα και σίγουρα πολύ οικονομικά με βάση τις συνιστώμενες δοσολογίες οπότε και τα προτιμούσα πάντα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα αντιχλώρια θα βρεις πάνω κάτω την ίδια περιγραφή. Τι tetra aquasafe, τι prime. Η μόνη διαφορά και εμπορικά μόνο να το πάρεις είναι ότι η seachem ειδικεύεται η τέλος πάντων εμπορεύεται ότι έχει να κάνει με ζουμιά ενώ η tetra είναι πιο σφαιρική σαν εταιρεία. Από κει και πέρα νομίζω ότι όλοι θα προτείναμε σαν αντιχλώριο το prime όχι γιατί τα άλλα δεν κάνουν δουλειά απλά ίσως γιατί πρόκειται για το πιο διαδεδομένο αντιχλώριο στο εμπόριο. Αλλά μην ανησυχείς, ότι και να βάλεις το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...