Jump to content

περίεργα σημάδια


Recommended Posts

Παιδιά σήμερα έκανα αυτά τα 2 σημάδια που εχω σε κύκλο το ψάρι έχει φουλ όρεξη παίζει είναι οκ δεν έχω δει κανένα σημάδι περίεργο στην συμπεριφορά Επίσης  θέλω να πω ότι έκανα θεραπεία με κεμικλιν 1 48ωρο και σήμερα είμαι στο δεύτερο και τελευταίο 48ωρο... Μήπως έχει κάποιος αποψη?

20190725_170436.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η φωτο είναι κακή. 

Δεν φαίνεται καλά για να καταλάβω. 

 

Το πιο πιθανό είναι να χτυπήσε κάπου.

 

Αν αυξηθούν τα σημάδια και μοιάζουν με σπυριά  μπορεί να είναι ικ.

Το παρακολουθείς. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος fishbone! έγραψε:

Η φωτο είναι κακή. 

Δεν φαίνεται καλά για να καταλάβω. 

 

Το πιο πιθανό είναι να χτυπήσε κάπου.

 

Αν αυξηθούν τα σημάδια και μοιάζουν με σπυριά  μπορεί να είναι ικ.

Το παρακολουθείς. 

Δεν είναι ικ δικαίωσαν να είναι ενιαία πάνω του..   λογικό να είναι από χτύπημα για Τι όλο πάει και χώνεται το χαζο

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος Parasxos έγραψε:

Δεν είναι ικ εμοιαζαν να είναι ενιαία πάνω του..   λογικό να είναι από χτύπημα για Τι όλο πάει και χώνεται το χαζο

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται λίγο αδύνατο το ψάρι. Το ταίζεις καλά? προτίμησε τροφές εμπλουτισμένες με σκόρδο. Και αν τρώει δώσε κατι παραπάνω. Και φυσικά φυλλά άλγης που ειναι στην φυσική του διατροφη.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πολύ αδύνατο ηω

 αληθεια.. Τώρα τρώει φουλ nori,pellets,flakes και κατεψυγμένη..... τα σημάδια τα είδα και σε 2 ώρες δεν είχε τίποτα... δεν ξέρω τι να πω.....

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι όλα τα τάνγκ λόγω έλλειψης λέπιων είναι ευαίσθητα σε δερματικά. Ένα χτύπημα μπορεί να προκαλέσει μόλυνση.  Είναι πολύ επιρρεπείς σε παράσιτα. 

Γι'αυτό πρέπει να φροντίζουμε την διατροφή τους ώστε να δυναμονουμε το ανοσοποιητικό τους .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

ότι σου είπε ο Διονύσης ακριβώς από πάνω είναι πολύ σημαντικά για την υγεία αυτού του είδους ψαριών.

Από εκεί και πέρα το συγκεκριμένο ψάρι βγάζει πολύ εύκολα και συχνά τέτοιου είδους σημάδια και χωρίς να υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος.

Είναι υπερκινητικό και μπορεί να φάει τα μούτρα του οπουδήποτε.

Α και θέλει συχνή παρακολούθηση γιατί είναι ανθεκτικό αλλά και συνάμα πολύ επιρρεπές σε διαφορα είδη στιγματων και χτυπημάτων στο σώμα του.

Τώρα πως τα καταφέρνει όλα αυτά μαζί???

Μόνο το ίδιο ξέρει..χαχαχα

Ακόμα και από στρες να φανταστείς το συγκεκριμένο ψάρι μπορεί να σου παρουσιάσει στίγματα, έτσι γιατί θέλει..Το χα χρόνια και ειχα δει πολλά πραγματα πάνω του...παρα πολλά αλλά πάντα με λίγο σκορδάκι και βιταμινούλες τη σκαπούλαρε!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Skoti έγραψε:

Καλησπέρα, 

ότι σου είπε ο Διονύσης ακριβώς από πάνω είναι πολύ σημαντικά για την υγεία αυτού του είδους ψαριών.

Από εκεί και πέρα το συγκεκριμένο ψάρι βγάζει πολύ εύκολα και συχνά τέτοιου είδους σημάδια και χωρίς να υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος.

Είναι υπερκινητικό και μπορεί να φάει τα μούτρα του οπουδήποτε.

Α και θέλει συχνή παρακολούθηση γιατί είναι ανθεκτικό αλλά και συνάμα πολύ επιρρεπές σε διαφορα είδη στιγματων και χτυπημάτων στο σώμα του.

Τώρα πως τα καταφέρνει όλα αυτά μαζί???

Μόνο το ίδιο ξέρει..χαχαχα

Ακόμα και από στρες να φανταστείς το συγκεκριμένο ψάρι μπορεί να σου παρουσιάσει στίγματα, έτσι γιατί θέλει..Το χα χρόνια και ειχα δει πολλά πραγματα πάνω του...παρα πολλά αλλά πάντα με λίγο σκορδάκι και βιταμινούλες τη σκαπούλαρε!!

Νομίζω από τροφές είμαι καλυμμένος  αφού ταΐζω πελετς φλεικς κατεψυγμένη και φύκι βάζω στο μανταλάκι.. Και όλα είναι ocean nutrition με σκόρδο... αν υπάρχει κάτι άλλο μπορείτε να μου το προτείνετε!

Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος Skoti έγραψε:

Όχι είσαι μια χαρα!!

Ωραία συνεχίζω έτσι λοιπόν..!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...