Jump to content

Ανταλλακτικά skimmer mce600


Recommended Posts

Καλησπέρα ,γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο σκιμμερ ;(θα ήθελα αλλαγή στο λαστιχάκι του αέρα και την άσπρη αντλία του ) Ευχαριστω πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Για το λαστιχάκι του,  πιστεύω κάνει οποιοδήποτε λάστιχο ίδιου διαμετρήματος. (Πχ το διάφανο απο τις αεραντλίες)

 

Για την αντλία μίλησε με κάποιο κατάστημα να δεις τιμή, και αν σε συμφέρει κοιτάς είτε για καινούργια, είτε για μεταχειρισμένο ολόκληρο  σκίμερ σε αγγελίες(που θα εχει και το λαστιχάκι) 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φίλε  για την άμεση κινητοποίηση σου ,θυμάμαι παλαιότερα που συζητούσα με κάποιον φίλο για το deltec mce600 μου είχε πει πως εάν ποτε θελήσω ανταλλακτικά (την άσπρη αντλία κυρίως ) αντιπρόσωπος είναι ένας Θεσσαλονικιός εν ονόματι Δαμίγος ο οποίος δεν είναι ιδιαίτερα συνεργάσιμος (τώρα αυτά μπορεί να είναι και φήμες του φίλου μου γι αυτό δεν θέλω να επεκταθώ περαιτέρω )εάν όμως κάποιος  γνωρίζει περισσότερα ας με βοηθήσει 

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή της αντλίας πριν κάνα μήνα ήταν στα 180 φεύγα ευρώ,οπότε δεν αξιζει!

Εγώ έψαξα να δω πως θα την αλλαζα με κάποια άλλη αλλά άκρη δεν βρήκα ούτε σε ξένα site!

Η φτερωτή της αντλίας είχε 130 ευρώ!

Από τον αντιπρόσωπο αυτά....

Έγινε επεξεργασία - elaspre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά επειδή ψάχνω και γω να δω τι θα κάνω με το συγκεκριμένο skimmer και επειδή η τιμές ξεφεύγουν για την λευκή αντλία όπως και για τα ανταλλακτικά έψαξα σε sites εξωτερικού και προτείνουν αυτή την αντλία https://www.aliexpress.com/item/32942360508.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.8a951dbb6BiEkw&algo_pvid=cb7d40a9-e37a-4f5f-9995-45b928ad5e4a&algo_expid=cb7d40a9-e37a-4f5f-9995-45b928ad5e4a-10&btsid=9a7b82f3-396b-4088-92fb-bfefc7474935&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_55

Red devil . 

έχει 2 μοντέλα το sp2 (400l/H αερα) και sp3(700L/H) . Προτείνουν την sp3 σαν upgrade αλλά δεν ξέρω μήπως είναι καλύτερα η sp2 που είναι πιο κοντά στην aquabee και την λευκή την deltec. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...