Jump to content

Ο μονομαχος είναι επιθετικός


Margarita Korai

Recommended Posts

Καλημέρα!  Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι είμαι ασχετη εντελώς!  Μας εκαναν δωρο ενα χρυσόψαρο αγόρασα ενυδρείο και τωρα μου έκαναν δωρο εναν Μονομάχο και ενα μικρουλι ασπρόμαυρο που δεν ξερω πως λέγεται. Ο μονομαχος μου τρωει το χρυσόψαρο! Επισης κ το μικρούλι δαγκωνει το χρυσόψαρο..... δεν εχω ακομα φτιαξει το εσωτερικό του ενυδρείου μου και δεν εχει το κακόμοιρο που να κρυφτεί.  Διαβασα οτι κανονικα οι μονομάχοι επιτίθενται μονο σε αρσενικα του ειδους τους είναι λάθος?  Μπορω να κανω κατι εγω να μη το φάνε? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες :) 

να ξεκινήσουμε από κάτι βασικό: τα χρυσόψαρα πάνε μόνο με χρυσόψαρα (είναι κρύου νερού)

οι μονομάχοι πάνε συνήθως μόνοι τους, εκτός αν μιλάμε για θυληκά (είναι πιο .. ζεστού νερού)

το μικρούλι δεν ξέρω τί μπορεί να είναι.. 

σε τί ενυδρείο τα έχεις;

μπορείς να βγάλεις μια φωτό;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τα βγαλω και θα σας τα δείξω! Αυτο φοβόμουν ότι δεν μπορω να τα εχω μαζί.... σε ευχαριστώ πολύ! Θα τα στειλω να τα δείτε ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα έχεις πολύ διάβασμα μπροστά σου ...αλλα και κουκλάκι ο μορτης:bigemo_harabe_net-134:

Έγινε επεξεργασία - Andreas TD
Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο; 

καλό θα ήταν να αποφασίσεις ποιό θα κρατήσεις ..

λοιπόν, για τα χρυσόψαρα δες εδώ 

 

για τον μονομάχο δες εδώ

όπως θα δεις έχουν πολλές διαφορές τα δύο είδη, δεν γίνεται να μείνουν στο ίδιο ενυδρείο, όχι για πολύ τουλάχιστον.. 

αν το ενυδρείο σου είναι μικρό  κράτα τον μονομάχο και βρες να δώσεις τα άλλα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θ συμφωνήσω με τον @Φρου Φρου.. σ'αυτά τα λίτρα μόνο ο μονομάχος.. δύσκολο να αποχωριστείς τα άλλα, το ξέρω, αλλά σ'αυτά τα λίτρα θα υποφέρουν για κανα δυό τρία χρόνια και τελικά θα ψοφήσουν.. φιλτράκι έχεις; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Margarita Korai έγραψε:

Τελικα αυτο το μικρο τι είναι? 

Για molly μου κάνει εμένα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στο μαγαζί απο το οποίο τα αγορασαν το μικρό είναι platy!   Και έχει μεγαλώσει μαζί με τον μονομάχο μου! Γιαυτο δεν το πειράζει! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...