Jump to content

Για πόσο αφήσατε τα ψάρια σας ατάιστα στις διακοπές;


Για πόσο αφήσατε ατάιστα τα ψάρια σας στις διακοπές;  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για να δούμε, πόσο καλά περάσατε / θα περάσετε φέτος στις διακοπές και παράλληλα πόσο καιρό πείνασαν τα ψαράκια σας, αν δεν έχετε αυτόματη ταΐστρα. 

Μπορεί το θέμα να είναι στην κατηγορία του γλυκού, αλλά καλό θα ήταν να ψηφίσουμε όσοι περισσότεροι γίνεται, αναφέροντας παράλληλα τα είδη ψαριού που ... κάναμε δίαιτα. 

 

 

Εγώ λοιπόν, θα αφήσω τον μονομάχο μου 4 μέρες χωρίς φαγητό φέτος. 

Έγινε επεξεργασία - bbetta
Link to comment
Share on other sites

Για 2, άντε βαριά 3 μέρες δε βάζω ταιστρα. Σε διακοπές, δηλαδή βδομάδα και πάνω βάζω, με ρύθμιση για ποσότητα μικρότερη από όση ταιζω συνήθως.

Σε ενυδρείο με κοπαδοψαρα και ancistrus η ταιστρα είχε τροφή για τα πρώτα, ενώ οι ancistrus έτρωγαν ότι "προσφερε" το ενυδρείο. 

Είμαι ανάμεσα στην πρώτη και δεύτερη επιλογή δηλαδή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω αφησα τα δικα μου, γαριδες και μονομαχους για 4 μερες αταιστα πολλαπλες φορες.. και δεν εχω παρατηρησει τιποτα το ιδιαιτερο οσον αφορα την συμπεριφορα ισως το αντιθετο κιολας..

Τα βλεπω πιο ενεργητικα και χωρις κανενα προβλημα με μαζεμενες κοιλιες.. ολο κατι ψαχουλευουν και τρωνε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μονο για μια μερα! Εχω καλες φιλεναδες! Αλλαζουν και νερο, αν χρειαστει και ριχνουν και λιπασματα για φυτα (αφηνω σημειωσεις) :P

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι για δύο με τρεις.κανει καλό και στη βιολογία του ενυδρείου! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμενα για 1 μηνα ταιζοντουσαν απο φιλο ανα 5 μερες με μια εβδομαδα. Δεν επαθαν τιποτα. 5 cardinal tetras, 7 corydoras venezuelanus και 13 ember tetra

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...