Jump to content

Aquael Ultramax 2000


Keyser Soze

Recommended Posts

Πρώτο μου post ?,

 

Καλός σας βρήκα!!!

 

Ετοιμάζομαι να φτιάξω ενα ενυδρείο 300Lt και μετά από ενα μήνα ψάξιμο/διάβασμα κατέληξα στο Aquael Ultramax 2000(Πάρα πολύ καλά reviews και tests,μέχρι και από PondGuru) με ελαφρόπετρα από τα Praktiker (ένα και το αυτό με Seachem Matrix, απο την νήσο Γυαλί και τα δυο).

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στην Πολωνία το πουλάνε μόνο 110 αλλα εδω εχει 270+€ . Εξαίρεση το enydreio.com με 249€ απο Βουλγαρια που το φέρνει, άλλα δεν το εμπιστεύομαι το συγκεκριμένο μαγαζί.

 

Έψαξα σε Ebay και σε δεκάδες online shops του εξωτερικού , και το πρόβλημα είναι ότι κανένας δεν το φέρνει Ελλαδα. 

 

Εαν το εχει κανένας, απο που το πήρε και τι γνώμη έχει για αυτό?  Υπάρχει Πολωνικό/Ευρωπαικο online shop που το στέλνει Ελλάδα ? 

 

Ευχαριστώ,

 

Έγινε επεξεργασία - Keyser Soze
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ψονισει πολες φορες απο το enudreio.com κυριος φιλτρα φυτα και τετια και ηταν ολα μια χαρα μεχρι τορα δεν εχει χαλαση τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη μπαίνω σφήνα να ρωτήσω. Το enudreio.com από πού τα στέλνει; Στέλνει όντως κι ενυδρεία χωρίς φόβο τελωνείου δηλαδή;

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Har έγραψε:

Παιδιά συγγνώμη μπαίνω σφήνα να ρωτήσω. Το enudreio.com από πού τα στέλνει; Στέλνει όντως κι ενυδρεία χωρίς φόβο τελωνείου δηλαδή;

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από Βουλγαρία νομίζω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο θα περάσει αν έρθει κάτι από τρίτες χώρες (Αμερική, Ασία, Αυστραλία κλπ). Εντός Ευρώπης* δεν παίζει τελωνείο
(*Με κάθε επιφύλαξη για το BrExit για το όταν και αν θα....). 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω με του θα περάσει απλά δεν ήξερα από πού έρχονται και ρώτησα. Ευχαριστώ πολύ πάντως, λέω να το εμπιστευτώ!

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Har έγραψε:

Ναι το έχω με του θα περάσει απλά δεν ήξερα από πού έρχονται και ρώτησα. Ευχαριστώ πολύ πάντως, λέω να το εμπιστευτώ!

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω ψωνίσει κ εγώ από κει, όλα καλά ;) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...