Jump to content

Τραυματισμός μονομαχινας


Lydia Simeonidi

Recommended Posts

Καλησπέρα..πρόσφατα αγόρασα μια μονομαχινα και έναν μονομάχο χωρίς να ξέρω ότι θα γίνει σφαγή μεταξύ τους με αποτέλεσμα να την τραυματίσει και να κάθεται ακίνητη στον πάτο του ενυδρείου..εννοείται πως τους χώρισα αλλά θα ήθελα να ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω για να μη μου ψοφήσει η μονομαχινα

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Lydia Simeonidi έγραψε:

Καλησπέρα..πρόσφατα αγόρασα μια μονομαχινα και έναν μονομάχο χωρίς να ξέρω ότι θα γίνει σφαγή μεταξύ τους με αποτέλεσμα να την τραυματίσει και να κάθεται ακίνητη στον πάτο του ενυδρείου..εννοείται πως τους χώρισα αλλά θα ήθελα να ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω για να μη μου ψοφήσει η μονομαχινα

Δεν ξέρω αν χωράει να κανεις κάτι παραπάνω απ αυτό που έκανες. Μου χουν τύχει τέτοιες περιπτώσεις και άλλες έχει καταφέρει κι έχει ζήσει άλλες όχι 

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος giorginakos έγραψε:

Δεν ξέρω αν χωράει να κανεις κάτι παραπάνω απ αυτό που έκανες. Μου χουν τύχει τέτοιες περιπτώσεις και άλλες έχει καταφέρει κι έχει ζήσει άλλες όχι 

Τώρα φαίνεται κάπως καλύτερα και πιο ζωηρή από πριν 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Lydia Simeonidi έγραψε:

Ναι την έβαλα σε αλλο

Οκ, οπότε λογικά θα συνέλθει.. καθαρό νεράκι, χαμηλή ροή στο φίλτρο, να μην την ενοχλεί, κ θα είναι οκ πιστεύω ;) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gyristroula έγραψε:

Οκ, οπότε λογικά θα συνέλθει.. καθαρό νεράκι, χαμηλή ροή στο φίλτρο, να μην την ενοχλεί, κ θα είναι οκ πιστεύω ;) 

Με βοηθήσατε παρά πολύ ευχαριστώ!!

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος Lydia Simeonidi έγραψε:

Με βοηθήσατε παρά πολύ ευχαριστώ!!

Αύριο περιμένουμε ενημέρωση. Με το πρώτο φως δοκίμασε να την ταΐσεις 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Σαν καινούργια στην παρέα, έχω μια αντίστοιχη εμπειρία με την μονομαχίνα κ τον μονομάχο μου. Νέο ενυδρείο 54λιτρα κ έχω μέσα 1 ζευγάρι μονομαχων και 4neon tetra. Μέχρι χθες τα είχα ξεχωριστά σε διαφορετικές γυάλες μέχρι να ετοιμάσω το ενυδρείο αλλά έβλεπαν το ένα το άλλο. Χθες τα έβαλα μέσα όλα μαζί κ ενώ ήταν όλα καλά στην αρχή, μετά από κάνα 8ωρο (δούλευα) βρήκα το θηλυκό με κομματιασμενη ουρά. Τα χωρησα (μικρότερη γυάλα μέσα στο ενυδρείο για σταθερή θερμοκρασία και φιλτραρισμενο νερό) και συνέχεια προσπαθούσε να την εντυπωσιάσει ή να επιβληθεί με τις ουρές του και το βραγχιακο επικαλυμμα, και να την τσιμπήσει. Τα άφησα χωριστα όλο το βράδυ και προσπάθησα να τα ξαναβάλω μαζί το πρωί μπας κ ηρέμησε αλλά τπτ. Τώρα έχω αυτόν στη γυάλα κ εκείνη ελεύθερη για να κολυμπισει κ αυτή.. Ευτυχώς είναι δραστήρια τρώει καλά κάνει κολπάκια όλα καλά κατά τα άλλα.. 

 

1574519350688-2038531601.jpg

Έγινε επεξεργασία - bourbouli8ras
Link to comment
Share on other sites

Καλος ηρθατε @Lydia Simeonidi και @bourbouli8ras!

@bourbouli8ras, αν θελεις ανοιξε ενα δικο σου θεμα για να μας πεις και δυο λογια παραπανω για το ενυδρειο σου. Θα χαρουμε ολοι να σε βοηθησουμε!

Χαιρομαι πολυ, που αρχιζουν και οι γυναικες να ασχολούνται με το χομπι. Σε λιγο θα κανουμε κομμα γυναικων στο φορουμ! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...