Jump to content

Γνωμη για συστημα CO2


Recommended Posts

Χαιρεται. Σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα ενος συστηματος co2. To συστημα ειναι αυτο:

https://www.greenaqua.gr/co2-dioxeidio/co2-set/πλήρες-σετ-co2-2kg-detail

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις? Η τιμη πως σας φαινεται? Περιμενω τις γνωμες σας. Ευχαριστω. 

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως ετσι μου φαινεται και εμενα.Το ειδα και εκει στο μαγαζι που το ειχε συνδεδεμενο και φαινεται αρκετα καλο.Το ενυδρειο μου ειναι 120 λιτρα οχι φουλ φυτεμενο με ευκολα και μετρια φυτακια.εχει 1 λαμπα τ8 30 w και 4 λεντοταινιες του μετρου  9 w η καθε μια με dimmer(οι 2 ειναι 6500 κελβιν και οι αλλες 2 4000 κελβιν).Επειδη πριν μερικες μερες πειραματιστηκα με diy co2 με μαγια και ζαχαρη και ειδα αρκετη διαφορα στα φυτα ειπα να προχωρησω στην αγορα του εν λογω πακετου.Η δικιλη φιαλη στα λιτρα μου ποσο θα με βγαζει περιπου μεχρι να χρειαστει επαναγεμιση? 

Έγινε επεξεργασία - Stilianos Dimitropoulos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Αν καποιος αλλος εχει αποψη για το πακετο αυτο παρακαλω ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο σύστημα αλλά εγώ το πήρα χωρίς την ηλεκτρομαγνητική. Το δούλεψα μέχρι το πρώτο γέμισμα δηλαδή σε μένα πήγε περίπου στους 5 μήνες, την γέμισα και εν τέλει λόγω αλλαγής φυτών δεν την χρειάστηκα. 

Link to comment
Share on other sites

απο αυτο το μαγαζι την πηρες?και αν θυμασαι το κοστος χωρις την ηλεκτρομαγνητικη?

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το ίδιο μαγαζί. Δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω. Κάνε ένα τηλέφωνο. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 18/11/2019 at 12:20 ΜΜ, το μέλος Stilianos Dimitropoulos έγραψε:

σε ευχαριστω πολυ

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω τελικά το πήρατε το σετ. Ενδιαφέρομαι και εγώ. Είσαστε ευχαριστημένος? 

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2019 at 9:34 ΠΜ, το μέλος Stilianos Dimitropoulos έγραψε:

Χαιρεται. Σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα ενος συστηματος co2. To συστημα ειναι αυτο:

https://www.greenaqua.gr/co2-dioxeidio/co2-set/πλήρες-σετ-co2-2kg-detail

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις? Η τιμη πως σας φαινεται? Περιμενω τις γνωμες σας. Ευχαριστω. 

 

Εχω ιδιο ακριβως απ΄αυτο το καταστημα. Πανω απο 7 μηνες , μια χαρα ειναι(μεχρι στιγμης)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπερα στα παιδια καλη χρονια σε ολους!!!! το παρηγγειλα κι εγω το Set Co2 πηγα σημερα απο το μαγαζι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...