Jump to content

Εξωτερικό φίλτρο για 20 λίτρα


panagiotis_dms

Recommended Posts

Με τα εσωτερικά δεν κάνεις δουλειά τελικά. Κρεμαστό δεν μπορώ να βάλω λόγω δομής του ενυδρείου. 

Βρήκα αυτό αλλά μάλλον δεν κάνει γιατί δεν έχει ρυθμιστή ροής. Έχει κάνεις κάποιο άλλο υπ'όψιν? 

:helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

 

γιατι φιλε δε κανει δουλεια?? τι φαση ?? 

 

τα fluval εχουν ρυθμιση για την ροη .. αλλα κ παλι ισως να τους ενοχλει κ ας τη μειωσεις τερμα ..

 

αλλιως μετα παμε σε καμια πατεντα με πλεχι η κανα κουτι σαν το bio flow ..  αλλα σε 20αρι δεν ξερω.. θα μπουκωσει.. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν κάνει δουλειά. Απλά βλέπω πολύ βρωμιά μέσα στο ενυδρείο και το παρατήρησα γιατί τα ξύλα έχουν πιάσει τον κλασσικό μύκητα και από γκρι έχει γίνει καφέ. Βλέπω και πολλά αιωρούμενα σωματίδια. Μηχανική φίλτρανση δηλαδή 0. Το θέμα είναι ότι έχει ένα σφουγγαράκι μέσα που ανάθεμα αν κρατάει και τίποτα, έτσι και έβαλα λίγο βαμβάκι μαζί με λίγη βιολογία από άλλο φίλτρο αλλά τα ίδια. Να βγάλω το σφουγγάρι και να βάλω φουλ βαμβάκι με μπόλικη βιολογία?

Έχω επηρεαστεί από το 106 στο άλλο που μου έχει το νερό κρύσταλλο και σκέφτομαι να βάλω και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι γιατί το πορτοκαλί από πάνω μου φαίνεται για ρυθμιστής ροής;

Εδώ γράφει ότι ρυθμίζει η ροή του...

 

aquarium-canister-filter-dophin-cf300-mini-freshwater-marine-tank-shrimpoly-1801-06-shrimpoly@22.jpg.a924820ca6cfe0bc2f3d014c8383bea0.jpg

 

Κι εδώ στο βιντεάκι δεν βλέπω καμία φοβερή ροή...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος ο ρυθμιστής ροής ενώ ο κατασκευαστής γράφει για εύκολη ρύθμιση ροής. Μάλλον θα το μπουκώσω με βαμβάκι και βιολογία να δω πως θα πάει. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...