Jump to content

κανιβαλισμός σε cleaner shrimp


Recommended Posts

Σήμερα καθώς πήγα στο ενυδρείο να κοιτάξω είδα το τριγκερ και το βαλεντινι  μου να τσιμπάνε την γαρίδα πήγα λίγο πιο κοντά και είδα να της έχουν φάει την ουρά σχεδόν όλη και να φαίνεται το λευκό σώμα της.. Πώς έγινε αυτο; υπάρχει εξήγηση; την έχω βγάλει τώρα εκτός αλλά δεν βλέπω να σώζεται η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Parasxos said:

Πώς έγινε αυτο; υπάρχει εξήγηση; την έχω βγάλει τώρα εκτός αλλά δεν βλέπω να σώζεται η κατάσταση...

 

Υπάρχει εξήγηση ναι... Το απολύτως φυσιολογικό σενάριο...

Απλά ήταν θέμα χρόνου πότε θα την φάνε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος thediscusman έγραψε:

 

Υπάρχει εξήγηση ναι... Το απολύτως φυσιολογικό σενάριο...

Απλά ήταν θέμα χρόνου πότε θα την φάνε.

Αλήθεια; Γιατί;;;; την boxer δεν την άγγιξαν ακόμη...

Έγινε επεξεργασία - Parasxos
Link to comment
Share on other sites

 Ίσως γιατί είναι λίγο πιο μεγάλη ή αμύνεται καλύτερα ...προς το παρόν. Σίγουρα η cleaner είναι πιο εύκολος στόχος.

Με trigger και puffer μέσα στο ενυδρείο γαρίδες, καβούρια κτλ... δε θα επιβιώσουν.

Για αυτο χρειάζεται πολύ προσεκτική επιλογή ζωντανών.  

 

Έγινε επεξεργασία - thediscusman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος thediscusman έγραψε:

 Ίσως γιατί είναι λίγο πιο μεγάλη ή αμύνεται καλύτερα ...προς το παρόν. Σίγουρα η cleaner είναι πιο εύκολος στόχος.

Με trigger και puffer μέσα στο ενυδρείο γαρίδες, καβούρια κτλ... δε θα επιβιώσουν.

Για αυτο χρειάζεται πολύ προσεκτική επιλογή ζωντανών.  

 

Ναι αλλά η  cleaner χρειάζεται στο ενυδρείο γμτ... να ξαναδοκιμάσω άλλη μια;

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Parasxos said:

να ξαναδοκιμάσω άλλη μια;

Ειδικά τώρα που δοκίμασαν μια φορά, τη δεύτερη θα την καθαρίσουν σε χρόνο dt.  Θα είναι και καινούργια στον χώρα και θα είναι ακόμη ᾽᾽ψαρωμένη᾽᾽. Σίγουρος μεζές για puffer και trigger. 

 

Παράσχο μόνο με μελέτη και προγραμματισμό θα δεις το ενυδρείο σου υγιές... Δε μπορείς να βάζεις μέσα ό,τι σου αρέσει ή φέρνει το pet shop. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος thediscusman έγραψε:

Ειδικά τώρα που δοκίμασαν μια φορά, τη δεύτερη θα την καθαρίσουν σε χρόνο dt.  Θα είναι και καινούργια στον χώρα και θα είναι ακόμη ᾽᾽ψαρωμένη᾽᾽. Σίγουρος μεζές για puffer και trigger. 

 

Παράσχο μόνο με μελέτη και προγραμματισμό θα δεις το ενυδρείο σου υγιές... Δε μπορείς να βάζεις μέσα ό,τι σου αρέσει ή φέρνει το pet shop. 

Την γαρίδα την είχα κοντά χρόνο το τριγκερ  ένα 3μηνο λες να εκανε την αρχη το παφερ; αυτο το εχω μόλις ένα μήνα αλλά είναι μικρό πολύ..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Parasxos said:

Την γαρίδα την είχα κοντά χρόνο το τριγκερ  ένα 3μηνο λες να εκανε την αρχη το παφερ; αυτο το εχω μόλις ένα μήνα αλλά είναι μικρό πολύ..

Μην ψάχνεις το πως και το γιατί... Δεν έχει νόημα. 

Βάλε αλεπού και κότες στο ίδιο κλουβί. Το θέμα δεν είναι αν θα φάει η αλεπού τις κότες, αλλά το πότε. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...