Jump to content

Παρουσιαση


Kleis Gry

Recommended Posts

Θα ελεγα να κανεις μετρησεις καλου κακου. Η αναταραξη του βυθου μπορει να ανεβασει αμμωνια.

Link to comment
Share on other sites

αφησε το να ηρεμησει και να ρωτησω με τι τραβας τις φωτογραφιες ;

και γιατι δεν βαζεις πλατη στο ενυδρειο ; ειτε μαυρο ειτε το αντιθετο λευκο ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος George K έγραψε:

Θα ελεγα να κανεις μετρησεις καλου κακου. Η αναταραξη του βυθου μπορει να ανεβασει αμμωνια.

Συμφωνω και εγω γιατι την εχω παθει, επισης θα προτεινα (δεν ειδα να εχεις) τεστ για ΝΟ3 που τον πρώτο καιρό ενος ενυδρειου βοηθαει πολυ, π.χ για το ποτε θελεις αλλαγή νερού.

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος george rapp έγραψε:

αφησε το να ηρεμησει και να ρωτησω με τι τραβας τις φωτογραφιες ;

και γιατι δεν βαζεις πλατη στο ενυδρειο ; ειτε μαυρο ειτε το αντιθετο λευκο ;

τραβαω μ το ταμπλετ μου. περιμενω να αναπτηχθει αλγη για να υπαρχει ετοιμ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Συμφωνω και εγω γιατι την εχω παθει, επισης θα προτεινα (δεν ειδα να εχεις) τεστ για ΝΟ3 που τον πρώτο καιρό ενος ενυδρειου βοηθαει πολυ, π.χ για το ποτε θελεις αλλαγή νερού.

περιμενω να φερουν στην αγορα

Link to comment
Share on other sites

Smartphone έχεις ; Και αν ναι ποιο ; 

Καμια compact παλιά ; 

Οι φωτογραφίες το υπερ αδικούν , πιστεύω το βλέπεις και μόνος.

Link to comment
Share on other sites

εχω galaxy tab A6  της sumsung

Link to comment
Share on other sites

κατι θα βρω σε καμερα

 

Link to comment
Share on other sites

και σε κινητο τηλεφωνο μας κανει .

θα παρεις και ευκολα το αρχειο , ενω με παλια καμερα θα πρεπει να κανεις την τραμπα .

βαλε το απεναντι , στερεωσε το καπως και βαλε χρονομετρο να τραβηξει μοναχο του.

 

Link to comment
Share on other sites

ναι  θα βγαλω καλητερες φοτογραφιες σε λιγο

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης τον θερμοστατη των καλυψα με την limnophila sessiliflora για να φαινεται πιο φυσικο

1585759149296344519620.jpg

15857591916821202343403.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο θεμα ειναι τα κλαδεματα ανουμπιας 

1 πως το κανω χωρις να γινει καμια στραβη και να πεθανουν τα ψαρια

2 νομιζω ειναι υπερβολικα μεγαλη και θα πρεπει να γινει αμεσα το κλαδεμα

Link to comment
Share on other sites

Αφου είναι δεμένη και όχι φυτεμένη, βγάλτην όπως είναι έξω από το νερό και κόψε κατά βούληση, πρωτίστως τα τρυπημένα φύλα ή ότι φαίνεται χαλασμένο. Κόψε το κάθε φύλλο κοντά στο ρίζωμα, χωρίς όμως να κάνεις ζημιά στο ρίζωμα.

Έγινε επεξεργασία - dlamprou
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα πρεπει να την βγαλω εξω;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι ευκολότερο και χωρίς να έχεις χέρια και εργαλεία βουτηγμένα μέσα. Μια έξω και μια μέσα, έτοιμη και περιποιημένη! Αν δεν μπορείς για κάποιο λόγο, τότε ένα ένα φύλλο προσεκτικά με το ψαλίδι, χωρίς ζημιά στο ρίζωμα.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσα να ξερω πληροφοριες για το Rotala Vietnam H’Ra’

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω και εναν ξιφοφορο και ετσι να γινουν υβριδια και τα υβριδια  να ζευγαρωσουν με τα κανονικα μωρα και παει λεγοντας. Τι λετε; θα ηθελα να ξερω σχετικες πληροφοριες για τους ξυφοφορους

Link to comment
Share on other sites

 

Εκτός του ότι θέλουν πολλά λίτρα για ποιο λόγο να γεμίσεις κ άλλο το ενυδρείο σου? Ήδη έχεις μωρά καθώς και άλλα ψάρια, δώσε τους τον χώρο που χρειάζονται να μεγαλώσουν.

Το θέμα του υβριδισμού είναι λίγο λεπτό από την άποψη ότι δεν είναι ηθικά σωστό να επεμβαίνουμε εμείς στη φύση εν γνώση μας και έτσι όπως αυτή όρισε όλες τις μορφές ζωής έτσι και εμείς που φιλοξενούμε ζωή οφείλουμε να το σεβαστούμε. Με απλά λόγια guppy με guppy, platy με platy κ.ο.κ όχι κάτι gapoendler και swordtail platy. Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου θέση πάνω στο θέμα. 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω βγαλει απο τα 18 μωρα τα 14  και το γκουραμι εχουν μεινει  4 μωρα 1 πλατυ 2 γκαμπυ 

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα μου ειαι πως γινετε να μην μου εχει ερθει ουτε ενας λαθρεπιβατης εδωκαι μισο χρονο

Link to comment
Share on other sites

Το πλάτυ συνέχια πάει πίσω και κάνει την διαδρομή θερμοστάτης φίλτρο φίλτρο θερμοστάτης.

 

 

 

 

Υ.ΓΆρχισα να γράφω με τόνους

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος panagiotis_dms έγραψε:

 

Εκτός του ότι θέλουν πολλά λίτρα για ποιο λόγο να γεμίσεις κ άλλο το ενυδρείο σου? Ήδη έχεις μωρά καθώς και άλλα ψάρια, δώσε τους τον χώρο που χρειάζονται να μεγαλώσουν.

Το θέμα του υβριδισμού είναι λίγο λεπτό από την άποψη ότι δεν είναι ηθικά σωστό να επεμβαίνουμε εμείς στη φύση εν γνώση μας και έτσι όπως αυτή όρισε όλες τις μορφές ζωής έτσι και εμείς που φιλοξενούμε ζωή οφείλουμε να το σεβαστούμε. Με απλά λόγια guppy με guppy, platy με platy κ.ο.κ όχι κάτι gapoendler και swordtail platy. Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου θέση πάνω στο θέμα. 

 

Τότε θα παρω ενα αρσενικο πλατυ

Link to comment
Share on other sites

περιμενω απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...