Jump to content

Ανθρωπόμορφα ζώα


Recommended Posts

Με αυτό το ποστ θέλω να εκφράσω την οργή μου για τους ανθρώπους που θέλουν να χαρακτηρίζονται άνθρωποι.

Μετά από τριήμερη μάχη με την ζωή υπέκυψε ο Μπούπης. Ένα εξαιρετικά φιλήσυχο ζώο που είχε τυφλή εμπιστοσύνη σε κάθε άνθρωπο. Αυτήν την εμπιστοσύνη την πλήρωσε με την ζωή του.

Αφού τον πιάσαμε κάποιοι (ή κάποιος )του έδωσαν να φάει κόλα (UHU, PATEX) και μετά του κόλλησαν το στόμα μάλλον με κόλα στιγμής . Το ζώο ήρθε σπίτι μέσα σε αφόρητους πόνους και τρομερή δύσπνοια. Όσο και να προσπαθήσαμε να τον σώσουμε η προσπάθειες μας ήταν άκαρπες, τα πνευμόνια του είχαν πάθει ανεπανόρθωτη ζημία. Σκεφτήκαμε να το κάνουμε ευθανασία αλλά ελπίζαμε έως το τελευταίο λεπτό.

Ο Μπούπης πέθανε με φρικτούς πόνους. Ένα θέαμα τρομερό που δεν θέλω να το φέρνω στην μνήμη μου.

Εγώ θα τον θυμάμαι έτσι.

post-2663-1180386844_thumb.jpg

post-2663-1180386872_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν το φέρει η μοίρα Χρήστο και τον βρεις αυτόν, πρέπει οπωσδήποτε να πάθει το ίδιο. Δηλαδή, δέσιμο πισθάγκωνα και LOGO στιγμής στο στόμα (όχι όμως να την καταπιεί... μόνο να του κολλήσουν καλά τα χείλια..!).

Πρέπει να το νοιώσει αυτό...! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Εδω μιλαμε για ζωα χειροτερα απο τα ζωα.Το λιγοτερο που θα μπορουσες να κανεις θα ηταν να του κανεις τα ιδια αλλα και πολυ χειροτερα .Να θυμασαι τον σκυλακο σου οπως εσυ θελεις.

Τι να πω για το <<κτηνος>> τα λογια ειναι λιγα ,απλα λυπαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι να θυμάσαι και θα θυμάσαι τον Μπούμπη στις ωραίες του στιγμές. Ο ακατανόμαστος είναι μέρος της αγγελικής μας κοινωνίας....

Υ.Γ. Πριν από πολλά χρόνια κατάφεραν να δώσουν φόλλα "γείτονες" στο Ζαχαρία... Κατοικούσαμε στον 7ο όροφο. Οπότε κράτα τα ωραία και πέτα τα άσχημα. Ήταν φοβερός γάτος...

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι πολυ για το συμβαν :hysterical::rasp: ,αληθινα δεν μπορω να πιστεψω τι μ*****ς ανθρωποι υπαρχουν!

Link to comment
Share on other sites

λάθος διπλό post

Έγινε επεξεργασία - sterzidi
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οντως εχουμε να κανουμε με ανθρωπομορφα τερατα.......

λυπαμαι για τον αδικο χαμο του φιλου-κατοικιδιου σου.....δεν εχω αλλα λογια......

ΛΥΠΑΜΑΙ.........

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι ηλικρεινα, :hysterical::rasp::rasp::P:P:thumbup: Δεν υπαρχει νομοθεσια για τετοιου ειδους ενεργειες.Ριξτου μια καμπανα 10χιλλιαδες ευρω και να δουμε θα σταματησουν η οχι τετοιου ειδους ενεργειες.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ

μου πρην ενα χρονο τετοια περιοδο μπορει και λιγο ποιο πρην εχασα τη φεδρα μου μολοσος δανεζος θυληκια την ειχαμε απο οταν ειμουν νηπιαγωγειο

σε κτλ πος ειναι να χανεις το ζωο σου βεβαια εγω δε το χασα τοσο αδικα

αλλα παντα ακουγα για φολες στο παρκο και γενικοτερα

αλλα κατι τετοιο ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΑς ΔΕΡΝΕΙ Η Μ.....Α ΣΑΝ ΛΑΟΣ

με λενε ξενομανη

φιλε μου οπως ειπαν ας θυμασε τις καλες στιγμες.....

τα συληπητιρια μου

Link to comment
Share on other sites

αυτοί που το έκαναν πραγματικά δεν τους αξίζει να λέγονται άνθρωποι ...κρίμα για το σκυλάκι!..ΛΥΠΑΜΑΙ... πρίν 2 χρόνια μου έκαναν μύνηση για ξηλοδαρμό επειδή χτυπησα εναν ας τον πούμε "άνθρωπο" ο οποίος κακοποίησε ενα αδέσποτο σκυλάκι ..οτι έκανε στο σκυλάκι πραγματικά του το εκανα 3 φορές χειρότερα !! και παρόλο το τρέξιμο σε δικαστήρια... δεν μετάνιωσα ουτε στιγμή γι αυτο που του έκανα.

κάποιοι άνθρωποι δυστυχός δεν καταλαβαίνουν διαφορετικα!

και πάλι λυπάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο στενοχωρήθηκα πολύ με αυτό σου το post..

Λυπάμαι πολύ για τον φίλο σου που έφυγε, αλλά λυπάμαι επίσης που το τέρας που τον βασάνισε με τέτοιο τρόπο μπορεί και αναπνέει κανονικά ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

Παρότι έχω ακούσει και -δυστυχώς- δει πολλά παρόμοια, κάθε φορά φουντώνω και μου δένεται το στομάχι κόμπος.

Νοιώθω ότι αυτά δεν μπορούν να συνεχίζονται.. κάτι πρέπει να γινει!

Μετά πάλι... σκέφτομαι ότι ακόμα και σε ιδανικές συνθήκες κοινωνίας, πάντα θα υπάρχουν τέτοιοι άρρωστοι (έστω και αν είναι λιγότεροι).

Από την άλλη... όσο και να προστατεύουμε οι ίδιοι τα ζωάκια μας, πάλι θα υπάρχει κίνδυνος.. και πόσο μάλλον για τα απροστάτευτα αδέσποτα.

Τελικά, δεν φαίνεται να υπάρχει μια και απόλυτη λύση... πρέπει να γυρίσουν οι ισορροπίες...

Τι να πω..ντρέπομαι για τη κατάσταση του ανθρώπινου γένους.

Αντώνη, καλά του έκανες... μου έχει συμβεί πριν χρόνια κι εμένα, αλλά ευτυχώς δεν έτρεξα στα δικαστήρια.

Link to comment
Share on other sites

Πως υπαρχουν τέτοιοι "άνθρωποι"....??Τοση κακία σε ένα τόσο γλυκό πλάσμα....Κρίμα ρε Χρήστο....

Ειλικρινά στεναχωρέθηκα πολύ τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Κριμα πραγματικα κριμα ... :hysterical:

Πρεπει καποια στιγμη σαυτην την Ελλαδα να γινει κατι για ολους αυτους

που στερουνε τη ζωη ενος ζωου οχι απο αμελεια .

Στη περιπτωση σου Χρηστο μιλαμε για φονο δε μπορει αυτος ο "Κος" να

συνεχιζει ελευθερος τη ζωη του... Καποια στιγμη ολοι αυτοι πρεπει να

τιμωρηθουν ...

Πριν 10 χρονια περιπου ενας γειτονας ειχε πυροβολησει με καραμπινα το σκυλο της κοπελας μου

επειδη λεει γαυγισε και τον ενοχλησε ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τέτοια φαινόμενα συναντούμε σε χώρες του τρίτου κόσμου...

Ουζμπεκιστάν

Αφγανιστάν

Ελλαδιστάν!!!

Λυπάμε πολύ για το σκυλάκι σου....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση. Αν και γραπτά λόγια παρόλο αυτά μου δώσαμε κουράγιο. Γιατί ηλεκτρινά στεναχωρηθήκαμε σαν να χάσαμε ένα μέλος από την οικογένεια.

Τελικά ο άνθρωπος θέλει άνθρωπο και στης καλές και στης κακές στιγμές έστω και εξ αποστάσεως. Και πάλη ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χρηστο, λυπαμαι πραγματικα και ποναω πολυ για τον φιλαρακο σου.Πριν 3 μηνες κοντεψαμε να χασουμε απο φολα τη Φριντα, ενα 14 χρονων λαμπραντορ, που δεν εχει ενοχλησει τοσα χρονια ΚΑΝΕΝΑΝ!Την προλαβαμε στο παρα ενα και ο πονος ο δικος μας και της Φριντας (φυσικα) ηταν τεραστιος.Σκεφτομαι οτι αν τον ειχα δει αυτον που το εκανε, δυσκολα δεν θα του εκανα το ιδιο κακο, οποτε καλυτερα που δεν τον ξερω...

Ναι να θυμαστε τον φιλαρακο σας οπως τον βλεπουμε στις φωτο!

Link to comment
Share on other sites

χρηστο και εγω λυπαμαι . ειναι πραγματι κριμα

ομωσ για σκεφτειτε να μην ειναι ο ενασ αυτοσπου το εκανε αυτο αλλα μια παρεα παιδιων .

3 - 4 πιτσιρικαδεσ που το εκαναν για να γελασουν ..................

που φυσικα δε εχουν με τι αλλο να εκτονοθουν και απλα ξεσπασαν στο δικο σου σκυλι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω σκυλί μπορώ να φανταστώ τον πόνο και την οργή σου. Πραγματικά όσο και να λέμε ανθρωπόμορφα ζώα ή κτήνη κτλ δε μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει Ενήλικας άνθρωπος που να έκανε κάτι τέτοιο.

Πιστεύω ότι πρέπει να είναι τίποτα πιτσιρίκια που πάνω στη χαζομάρα της ηλικίας τους θεωρώντας αστείο του κόλλησαν το στόμα και έτσι κατάπιε και κόλλα. Βέβαια αυτά τα πιτσιρίκια, που μπορεί να μην είναι και πολύ πιστιρίκια αλλά 18-20 χρονών μαντράχαλοι, έχουν γονείς που τους έχουν μεγαλώσει με τέτοιο τρόπο. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παραπάνω να προσθέσω από όσα είπαν οι προηγούμενοι... Κουράγιο!

Οσο γι' αυτό που έγραψε ο φίλος Stratos, και παρόλο που όλοι γνωρίζουμε σε τι "χώρα" ζούμε και με ποιούς "συνανθρώπους" μου είναι αδύνατο να πιστέψω πως δεν υπάρχει νόμος που να τιμωρεί αυτά τα πράγματα! Η δική μου πάντως άποψη είναι πως πρέπει να εφαρμόζεται αυστηρά το γνωστό "οφθαλμόν αντί οφθαλμού", τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το ποστ θέλω να εκφράσω την οργή μου για τους ανθρώπους που θέλουν να χαρακτηρίζονται άνθρωποι.

Μετά από τριήμερη μάχη με την ζωή υπέκυψε ο Μπούπης. Ένα εξαιρετικά φιλήσυχο ζώο που είχε τυφλή εμπιστοσύνη σε κάθε άνθρωπο. Αυτήν την εμπιστοσύνη την πλήρωσε με την ζωή του.

Αφού τον πιάσαμε κάποιοι (ή κάποιος )του έδωσαν να φάει κόλα (UHU, PATEX) και μετά του κόλλησαν το στόμα μάλλον με κόλα στιγμής . Το ζώο ήρθε σπίτι μέσα σε αφόρητους πόνους και τρομερή δύσπνοια. Όσο και να προσπαθήσαμε να τον σώσουμε η προσπάθειες μας ήταν άκαρπες, τα πνευμόνια του είχαν πάθει ανεπανόρθωτη ζημία. Σκεφτήκαμε να το κάνουμε ευθανασία αλλά ελπίζαμε έως το τελευταίο λεπτό.

Ο Μπούπης πέθανε με φρικτούς πόνους. Ένα θέαμα τρομερό που δεν θέλω να το φέρνω στην μνήμη μου.

Εγώ θα τον θυμάμαι έτσι.

κριμα το ομορφο βλεμμα του που δεν βλεπει πια το φως.ευχομαι να βρεθουν τα απανθρωπα τερατα που το εκαναν αυτο και αν βρεθουν δωστε τους στα χερια των φιλοζωϊκων οργανωσεων.ας περναει καλυτερα εκει που βρισκεται!!!

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πω λιγο ειναι , ωρες ωρες τα ζωα εχουν πολλη περισσοτερο μυαλο απο οτι μερικοι ανθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ για τον αδικο θανατο του σκυλακου σου.. :hysterical::rasp:

Δυστυχως υπαρχουν ''ανθρωποι'' σαν αυτους αναμεσα μας..

Πολυ θα χαιρομουν και θα ευχομουν να παθει κατι παρομοιο και αυτος..καπου..καπως..καποτε..

και ισως χειροτερο.. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια καθίκια πρέπει να τα κλείνουν σε μπαόυλα από αλουμίνιο και να τα αφήνουν έξω στον ήλιο. Το καλοκαίρι με 40 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απόδειξη ότι το μόνο παρά φύση ον στον πλανήτη είναι ο άνθρωπος.

Και σίγουρα είναι λάθος έκφραση να ονομάζουμε μια καλή πράξη ως ανθρωπιά

Θα έπρεπε να λέμε ότι δούλεψε το ζωώδης ένστικτο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...