Jump to content

Υπαρχουν χειροτερα απο το συγκεκριμενο Pet-Shop


Recommended Posts

Την Δευτερα το απογευμα πηρα τη φωτογ.μηχανη και πηγα σε ενα πετ Σοπ.Να πω πως το καταστημα δεν ειναι Γερμανικο αλλα το εχει καποιος ξενος.Τα σχολια δικα σας,Εγω ουτεσυ αλλος μαλωσα μαζι του.(Απο τα ενυδρεια μονο εγω λοιπω για να κλισει το καρε).Κιχλιδες να τους λοιπουν τα ματια,Αστακοι να λοιπουν δαγγανες και ποδια

και πολλα αλλα.

post-736-1180529277_thumb.jpg

post-736-1180529301_thumb.jpg

post-736-1180529330_thumb.jpg

post-736-1180529356_thumb.jpg

post-736-1180529383_thumb.jpg

post-736-1180529429_thumb.jpg

post-736-1180529467_thumb.jpg

post-736-1180529513_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειναι αισχος τα ενυδρεια του εχουν μεσα ψαρια 10 φορες πανω απο το οριο των λιτρων του.αυτος ο εμπορος πρεπει να :P:rasp::hysterical::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Ας ευχηθούμε να μην μείνουν για πολύ εκεί μέσα και γρήγορα να βρουν έναν νέο και συνετό χομπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά η 4η φωτογραφία είναι απίστευτη :hysterical:

Μου θύμισε ένα σκίτσο από φυλάδιο της sera:

post-3529-1180538257_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν εχει ζυτηση ενταξει δηλαδη τα διωχνει σε μια εβδομαδα αντε 2

εκτος αν πηγες πρωτη μερα που ετσι και αλλιος ειναι πολλα

αλλα αυτο με τους διαφορους τραυματισμους και παιθαμενα ζωντανα μου κανουν εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις 30,40 Αουλονακαρα σε ενα 200λ. ενυδρειο τοτε αυτα δεν θα μαλωνουν για την τροφη και την Ιεραρχια.

Link to comment
Share on other sites

Με όσο μπορώ περισσότερη ηρεμία :P:P:hysterical::rasp::rasp: θα απαντήσω

!@@$#%^&(*)()&$#$#%@#$%^$#$%@#@$%@#!#@%^#!^$%#$@#$@%$#$%@$#%^$^%@%$#@%^@$@%$$#@$#@%$#$%@#$@$#@#$@#%@$#ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:rasp: Ειλικρινά δεν πιστεύω στα μάτια μου. Ο τύπος με έχει εξοργίσει. :hysterical: Γιατί δεν τον καταγγέλεις σε καμιά υπηρεσία. Στην Γερμανία υπάρχουν αυστηρές ποινές για όποιον δεν τηρεί τις απαραίτητες προϋποθέσεις σε θέματα που αφορούν τα ζώα. Μπορεί να χάσει ακόμη και την άδεια του. Το σίγουρο είναι ότι ο τύπος πρέπει να πληρώσει. :rasp: Η τέταρτη φωτογραφία είναι απαράδεκτη. Ειλικρινά έχω εξοργιστεί.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα ειναι αυτο το καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Stratos το ολο θεαμα ειναι κατακριτεο και καλα εκανες και μαλωσες μαζι του,αλλα το σχολιο σου

οτι αυτο το μαγαζι το εχει ξενος και οχι Γερμανος επετρεψε μου να σου πω οτι ειναι ρατσιστικο.Μην ξεχνας

οτι και εσυ εισαι ξενος στην Γερμανια και πιθανως να εχεις υποστει την ρατσιστικη συμπεριφορα των Γερμανων.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτος ο "Επαγγελματιάς" :hysterical:

Στράτο και που να δεις στην Ελλάδα τι έχουν δει τα μάτια μου...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Stratos το ολο θεαμα ειναι κατακριτεο και καλα εκανες και μαλωσες μαζι του,αλλα το σχολιο σου

οτι αυτο το μαγαζι το εχει ξενος και οχι Γερμανος επετρεψε μου να σου πω οτι ειναι ρατσιστικο.Μην ξεχνας

οτι και εσυ εισαι ξενος στην Γερμανια και πιθανως να εχεις υποστει την ρατσιστικη συμπεριφορα των Γερμανων.

Αγαπητε Σταυρο εγραψα πως το παρακατω καταστημα το εχει καποιος ξενος επειδη δεν νομιζω να υπαρχει Γερμανικο Pet-Shop σε τετοια χαλια.Και οπως γραφεις πολυ σωστα κι εγω ξενος ειμαι στην χωρα τους και εχω

υποστει την ρατσιστικη συμπεριφορα των Γερμανων παρα πολλες φορες στο παρελθον.Οι Γερμανοι ειναι πολυ ρατσιστες, ειδικα με τη γλωσσα τους, οπου αν δεν γνωριζεις γερμανικα(Σε γραφουν στα παλια τους τα παπουτσια,που λεμε).Εγω πηγα 2 χρονια σχολειο κι εμαθα την γλωσσα.Αλλ γι αυτους δεν παυουμε κι ουτε θα παψουμε να ειμαστε Αusländer δηλαδη Αλλωδαποι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε stratos θελω να καταλαβεις οτι δεν το εγραψα σαν μομφη προς εσενα,αλλα μου την "εδωσε" αυτο

το Γερμανικο,λες και οτι κανουν οι Γερμανοι ειναι ολα τελεια.Οπως πολυ σωστα ειπες και εσυ εισαι ξενος εκει,

πιστευεις οτι εαν ειχες εσυ αυτο το μαγαζι θα το ειχες σ' αυτη την καταστασταση;Εγω χωρις να σε ξερω και

χωρις να θελω να σε κολακευσω πιστευω οχι.Αρα ηθικο διδαγμα :hysterical: εξαρτατε απο τον ανθρωπο και κατα ποσο

αγαπαει τα ζωα και την δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε stratos θελω να καταλαβεις οτι δεν το εγραψα σαν μομφη προς εσενα,αλλα μου την "εδωσε" αυτο

το Γερμανικο,λες και οτι κανουν οι Γερμανοι ειναι ολα τελεια.Οπως πολυ σωστα ειπες και εσυ εισαι ξενος εκει,

πιστευεις οτι εαν ειχες εσυ αυτο το μαγαζι θα το ειχες σ' αυτη την καταστασταση;Εγω χωρις να σε ξερω και

χωρις να θελω να σε κολακευσω πιστευω οχι.Αρα ηθικο διδαγμα :hysterical: εξαρτατε απο τον ανθρωπο και κατα ποσο

αγαπαει τα ζωα και την δουλεια του.

Πολυ σωστα εξαρταται απο τον ανθρωπο και οχι τη Εθνηκοτητας ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κακό να μαθαίνουμε τα ονόματα των καταστημάτων;!

Link to comment
Share on other sites

Είναι κακό να μαθαίνουμε τα ονόματα των καταστημάτων;!

Επαθες πλακα φανταζομαι ε?Κακο δεν ειναι να μαθαινουμε τα ονοματα των καταστηματων,απλα το συγκεκριμενο

ειναι στην Γερμανια.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε ολοι την φοτο4 στην αριστερη της μερια και πειτε μου τι βλεπετε?Δεν ειναι καποιο κακογουστο αστειο

Γιαυτο και τα υπολοιπα μαλωσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε ολοι την φοτο4 στην αριστερη της μερια και πειτε μου τι βλεπετε?Δεν ειναι καποιο κακογουστο αστειο

Γιαυτο και τα υπολοιπα μαλωσαμε.

Βλέπω το άνοιγμα κάτω στη γωνία, που το έχει κλείσει πρόχειρα με σήτα...

και υποπτεύομαι ότι το ανοίγει για λίγο ώστε να περνάνε μερικά ψαράκια δίπλα

και να τρώει ο αστακός, που μόλις φαίνεται αριστερά..? :thumbdown:

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Απλα τραγικο....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βλέπω το άνοιγμα κάτω στη γωνία, που το έχει κλείσει πρόχειρα με σήτα...

και υποπτεύομαι ότι το ανοίγει για λίγο ώστε να περνάνε μερικά ψαράκια δίπλα

και να τρώει ο αστακός, που μόλις φαίνεται αριστερά..? :wootwoot:

Πολυ σωστα Ντινο,το θεμα ειναι παλιο το ξερω αλλα μολις τωρα το ειδα που εψαχνα κατι απο τα παλια.Αυτος υσχιρηστηκε πως οχι τον ταιζει μονο ταμπλετες,αλλα οι ενδειξεις αλλα λενε.

Link to comment
Share on other sites

:wootwoot::):(:wootwoot::):) Ο τυπος ειναι και πολυ *******!!!!!!!!!ποσο μυαλο χρειαζεσαι για να καταλαβεις πως το ενυδρειο σου εγινε ψαροκονσερβα!!!!!!!!!!!κατι πρεπει να γινει! :):P Και στρατο δεν νομιζω πως θα καταφερες και τιποτα μαλωνωντας μαζι του γιατι απο εμπειριες μου οι πιο πολλοι γερμανοι ξερουν να φροντιζουν τα ζωα τους αλλα ειναι συνυθως ποοοοοοοοοοολλλλλλλλλυυυυυυυυυυυυυυυ ξεροκεφαλοι,ειχα εναν(απο τους πολλους) που ειχε serrasalmus sancenzi kai ta ebaze se kopadio ton 10,εγω εν το μεταξυ να του φερνω απο το ιντερνετ σελιδες και βιβλια για να τον πεισω να μπουν μονα τους μπας και σωθουν τα ψαρια,αθτος τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

οτι εθνικοτητα και να εχει ο τυπος δεν παιζει ρολο...το θεμα ειναι οτι το ενυδρειο το εχει καθαρα για κερδοσκοπικο θεμα και δεν σκεφτεται τπτ παραπανω απο το πως θα γεμισει την τσεπη του....ειναι αντιεπαγγελματικο αυτο που κανει και σιγουρα του αξιζει τιμωρια..δεν σκεφτεται τι περνανε τα ψαρακια εκει μεσα..(και απ οτι ειδα στην 4φωτο εκει που ειναι η σιτα εχει πιαστει ενα ψαρακι,το οποιο μαλλον δε ζει)...φανταστειτε και ποσα δεν θα αντεχουν την ''κονσερβοποιηση'' και θα ταλαιπωρουνται με αποτελεσμα να εχουν αργο θανατο..ο τυπος ειναι ανευθυνος..

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο. :wootwoot::):(:wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

το τραγικο ειναι η μεγαλυ ιχθυοφορτιση των ενυδρειων η στο γεγονος οτι ο αστακος τρωει ψαρια;

(τετοια ιχθυοφορτιση εχω δει σε Ελληνικο καταστημα στις αρχες της Αλεξανδρας)

Απλα τραγικο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...