Jump to content

Αμμωνία


Recommended Posts

Μετα απο συνεχομενες αλλαγες νερου και βλεποντας οτι τα επιπεδα παραμενουν στο 0,25 (πρασινιζει η ενδειξη) μου ηρθε η ιδεα να μετρησω το νερο της βρυσης!προς εκπληξη μου πηρα την ιδια μετρηση που παιρνω και απο το ενυδρειο (0.25). Στο νερο του δικτυου φυσιολογικα δεν θα επρεπε να ηταν στο 0 η αμμωνια??Αρα εγω τζαμπα κανω αλλαγες νερου για να κατεβασω την αμμωνια??

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο συνεχομενες αλλαγες νερου και βλεποντας οτι τα επιπεδα παραμενουν στο 0,25 (πρασινιζει η ενδειξη) μου ηρθε η ιδεα να μετρησω το νερο της βρυσης!προς εκπληξη μου πηρα την ιδια μετρηση που παιρνω και απο το ενυδρειο (0.25). Στο νερο του δικτυου φυσιολογικα δεν θα επρεπε να ηταν στο 0 η αμμωνια??Αρα εγω τζαμπα κανω αλλαγες νερου για να κατεβασω την αμμωνια??

δοκιμασε να παρεις ενδειξη και σε αλλα νερα.............γιατι εχω την αισθηση οτι, το τεστ σου εχει αστοχια υλικου.......

αληθεια ,τι τεστ ειναι..? υγρο..?,και ποιας μαρκας....??

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρεις προσωπικά, απλώς βρίσκω ευκαιρία να το πω για να το έχουν υπόψιν τους κάποιοι που δεν το γνωρίζουν, γιατί αρκετοί έχουν προβλήματα με τα χρώματα των τεστ, που τελικά οφείλονται σε αυτό ή κάτι παρόμοιο:

Αχρωματοψία:

"Είναι η αδυναμία διάκρισης ενός από τα τρία χρώματα: κόκκινο, πράσινο & κυανό. Η έγχρωμη όραση είναι προνόμιο των ανθρώπων, των ψαριών, των πουλιών και πολύ λίγων εντόμων και ερπετών. Η αχρωματοψία προσβάλει 20 φορές περισσότερο τους άντρες.

Κάποιος που έχει αχρωματοψία στην διπλανή εικόνα διακρίνει μόνο τον αριθμό 2 η μόνο τον αριθμό 6, ενώ κάποιος που βλέπει κανονικά τα χρώματα διακρίνει τον αριθμό 26."

(η εικόνα του τεστ καθώς και οι πληροφορίες, βρίσκονται στην σελίδα: http://www.pavlidis.gr/pathisis/ahromatopsia/ )

Link to comment
Share on other sites

φιλε klaz το τεστ ειναι της red sea σε υγρο.Θα δοκιμασω να μετρησω και εμφιαλωμενο νερο.

φιλε filoxene εκανα το τεστ και ευτυχως διακρινω τον αριθμο 26 (ευτυχως γιατι προς στιγμη ανησυχησα)!!

(το τεστ δεν εχει ληξει)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για την ιστορια να αναφερω οτι με το τεστ της τετρα ολα ειναι καλα!οντως το προβλημα οφειλοταν σε αστοχια υλικου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...