Jump to content

σας θυμίζει κάτι...?


Recommended Posts

:blush: Μήπως σας θυμίζει κάτι αυτό το ψαρακί? Σαν να το έχει πάρει το μάτι μου σε κάποια pet-shops .... :hysterical:

Η φωτο είναι από site που αφορά το ψάρεμα στην Ταυλάνδη(μου διαφεύγει το url) και το συγκεκριμένο το ψάρεψε η ίδια σε ένα ποτάμι της περιοχής...!!!

post-189-1132724473_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι σαν αυτό που συζητιέται εδώ; http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=447

Link to comment
Share on other sites

σωστά! και το ονοματάκι του -αν δεν απατόμαι- είναι Pangasius sanitwongsei.

Πολύ Pet-shopάδες τα αποκαλούν καρχαριάκια και αν τους πεις ότι τα θέλεις για το 50λιτρό σου δεν θα σου πουν όχι. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά γιατί μόλις ο μαγαζάτορας καταλάβει ότι είσαι αρχάριος θα ποντάρει στο ότι μέχρι να καταλάβεις τι ακριβώς αγόρασες θα έχει πεθαίνει και μετά θα σου πουλήσει μια φτηνή δικαιολογία ότι έφταιγες εσύ!! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μπορει να ειναι και galaher(paroon shark).

Δεν εχουν μεγαλες διαφορες εκτος οτι το galaher οταν ενηλικιωθει στο ραχιαιο πτερυγιο μεγαλωνει ενα μερος του με αποτελεσμα να κρεμαει.

Δειτε φοτο...αυτο ειναι galaher και εχω ακουσει οτι φτανει 1.50 m.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μπορει να ειναι και galaher(paroon shark).

Δεν εχουν μεγαλες διαφορες εκτος οτι το galaher οταν ενηλικιωθει στο ραχιαιο πτερυγιο  μεγαλωνει ενα μερος του με αποτελεσμα να κρεμαει.

Δειτε φοτο...αυτο ειναι galaher και εχω ακουσει οτι φτανει 1.50 m.

5650[/snapback]

Παιδια ολα αυτα τα γατοψαρα φτανουν το εναμισυ μετρο. Δειτε και σχετικη συζητηση ΕΔΩ ... ατυχως οπως ειπε και ο griffin δεν υπαρχει παντα σωστη ενημερωση εκ μερους των μαγαζιων. Γι' αυτο καλο ειναι πριν αγοραζουμε να βρισκουμε πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...