Χρήστος

Αντιχλώριο

Αντιχλώριο   396 members have voted

1. 1. δημοσκόπηση

• Χρησιμοποιώ σε κάθε αλλαγή αντιχλώριο μόνο στο νέο νερό που προσθέτεται.
      262
    • Χρησιμοποιώ σε κάθε αλλαγή αντιχλώριο για όλα τα λίτρα του ενυδρείου ανεξαρτήτως πόσο ήταν το νερό της αλλαγής.
      40
    • Χρησιμοποιώ αντιχλώριο περιστασιακά
      24
    • Δεν χρησιμοποιώ αντιχλώριο.
      32

Please sign in or register to vote in this poll.

106 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

Προσθέτω σε κάθε αλλαγή, στα λίτρα που αλλάζω. Το νερό μένει σε θερμοκρασία δωματίου 24 ώρες μαζί με το αντιχλώριο. Θεωρητικά βέβαια θα έπρεπε να μην υπάρχει χλώριο μετά από αυτό το διάστημα, αλλά για να έχω το κεφάλι μου πιο ήσυχο...

Δεν χρησιμοποιώ αντιχλώριο, στο τροπικό κάνω προετοιμασία με τύρφη και άνθρακα, στα υπόλοιπα 2 ενυδρεία κρύου νερού βάζω νερό από τη βρύση αφου πρώτα περάσει από οικιακό φίλτρο άνθρακα που έχω για αυτή τη δουλειά, αντιχλώριο βέβαια υπάρχει για ώρα ανάγκης

1 person likes this

Νερο απο προφιλτρα οσμωσης στο ενα ενυδρειο και στο αλλο (επειδη ειναι σε αλλο χωρο και δεν εχω δευτερη οσμωση) αγορασα δυο προφιλτρα (14 ευρω) και παιρνω νερο απο εκει.Αντιχλωριο υπαρχει για περιπτωση αναγκης μονο και κυριως για τον τριτο λογο του πρωτου ποστ,δηλαδη για καποιες προστατευτικες ουσιες για τα ψαρια πχ aloe vera,η το prime που δεσμευει και αμμωνια.

1 person likes this

Χρησιμοπιώ ΠΑΝΤΑ αντιχλώριο γιατί ΠΑΝΤΑ υπάρχει (έστω και στο ένα εκατομμύριο) πιθανότητα να υπάρχει όντως αυτό το νέο φάρμακο και να βλάψει τα καημένα τα ψαράκια :sword:

:ballistic:                                                                                                   :ballistic:                                                                                                       :ballistic:

Χρησιμοπιώ ΠΑΝΤΑ αντιχλώριο γιατί ΠΑΝΤΑ υπάρχει (έστω και στο ένα εκατομμύριο) πιθανότητα να υπάρχει όντως αυτό το νέο φάρμακο και να βλάψει τα καημένα τα ψαράκια

Ποιο νέο φάρμακο να υπάρχει που θα βλάψει τα ψάρια  ;

Η ασφάλεια είναι η πρώτη προτεραιότητα οπότε πάντα βάζω στο νερό αλλαγής την αναγραφόμενη ποσότητα αντιχλωρίου.

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.