Jump to content

Τι θα μπορούσε να είναι?


Recommended Posts

Λυπάμαι που κάθε φορά που χρειάζεται να γράψω είναι για κάποιο πρόβλημα...Ένας από τους δύο γλύφτες που έχω μου έχει παρουσιάσει ένα πρόβλημα,Απ'ότι δίαβασα μάλλον είναι κάτι σε fungus αλλά δεν είμαι σίγουρη οπότε σας στέλνω κάποιες φωτό ,όσο καλά μπορούσα να της τραβήξω γιατι κουνιόταν συνεχώς, για να μου πείτε κι εσείς την αποψή σας.Δυστυχώς είναι σε μεγάλη αναλυση για να φαίνονται καλύτερα ...Ευχαριστώ πολύ!!!!post-4109-1188326669_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α εντωμεταξύ συμβαίνει μόνο από την μία του πλευρα..Δεν μπορώ να τον βγάλω άλλη καλή φοτώ λυπάμαι αλλά όλες οι άλλες έχουν βγεί θολές...η πολύ μεγάλες σε χωρητικότητα για να τις προσθέσω

Link to comment
Share on other sites

Άν και δέν είναι καλή η φωτό δέν νομίζω να είναι fungus.

Τί ταίζεις τους πλέκο?

Τους έχεις δεί να τσακώνονται καθόλου?

Τι PH και GH έχεις?Αμμωνία?Νιτρώδη?

Link to comment
Share on other sites

Να και άλλη μια φωτογραφία ίσως καλύτερη μετά από αρκετές προσπάθειες.Βασικά ρίχνω flakes τα οποία μερικά πεφουν στον πάτω και μετά από μερικά λεπτά τα τρώνε και οι πλέκο.Ο άλλος δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα αλλά επείδη είναι μεγαλύτερος τον κυνηγάει όση ώρα είναι έξω από την κρυψώνα του (γιατί φοβάται ο μεγάλος) αρκετά συχνα αλλά δεν βγαίνει συνέχεια και μόνο όταν τον βλέπει και είναι κοντά του τον κυνηγάει και φοβόμουν μην είναι και από στρες αλλα δεν νομίζω...απλά μου κάνει εντύπωση που τα άλλα μου ψαράκια είναι μια χαρά αν εξαιρέσω κάτι που παρέλλειψα να πώ , ότι πριν δύο μέρες μου αρρώστησε ένα γκάπυ και καθόταν συνεχώς στον πάτο και το έβαλα σε μια γυάλα μόνο του μέχρι που χθές το πρωί το βρήκα πεθαμένο.Κατα τ'άλλα όλα τα άλλα χαίρουν άκρας υγείας ,μόνο κάτι φαγωμένες ουρές που όμως αποκαθίστανταί με μεγάλη ταχύτητα.Απλά εκτός του ότι έχει ξασπρίσει είναι και η ουρά του και το πτερύγιο στην πλάτη σου σαν ξέφτια,όχι πολύ όμως.Εντωμεταξύ ότι τον έχω αγοράσει και φοβάμαι μην μου μολύνει το ενυδρείο μου και τότε άστα να πάνε.......Δεν ξέρω και τι πρέπει να κάνω σε περίπτωση αρρώστιας

post-4109-1188331773_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Omnipur από τη SERA στη δοσολογία που σου λέει στις οδηγίες ,και προσοχή και στα υπόλοιπα τα ψαράκια .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδή μου εμφανίστηκε ξαφνικά από την μια μέρα στην άλλη και μόνο μια μέρα αφού τον έβαλα μεσα και δεν προχώρησε παραπάνω δεν έκανα τίποτα γιατι φαινόταν να μην αυξάνεται το πρόβλημα .Οπότε το αποτέλεσμα είναι ότι έφυγα για αθήνα για δυό μέρες και τώρα που γύρισα δεν έχει τίποτα...και τα άλλα μου ψάρια είναι μια χαρά.Λέτε να είναι από στρεσ που τον κυνηγούσε ο άλλοσ pleco ή που πέθανε ένα από τα γκάπυ μου?Έτσι πιστέυω......Τι λέτε???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...