Jump to content

Αρχαριος - Αναγκη βοηθειας.


Recommended Posts

Να σημειωθει οτι επειδη 2-3 τετρα νεον εχουν κατι μικρα ασπρα σημαδακια, εδω και 2 βδομαδες, εχω ανεβασει την θεμοκρασια στους 28 βαθμους.

Ειλικρινα δεν ξερω γιατι πεθανε ο γλειφτης. Ηταν αρκετα ζωηρος. Το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ενω μου ειχαν πει οτι θα καθαριζει την αλγη (και το γατοψαρο επισης) σε ενα σημειο στο κεντρο του ενυδρειου που εχει πρασινη αλγη δεν παει κανενα τους.

Αν έβαλες αλάτι για την καταπολέμηση του ick, γιάυτό έχασες τον γλύφτη.

Οι γλύφτες δεν έχουν καθόλου ανεκτικότητα στο αλάτι. Οπότε (ειδκά και αν έβαλες παραπάνω απο το επιτρεπτό) τότε βρήκες τον λόγο θανάτου του γλύφτη.

Την είχα πάθει κι εγώ παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Οι γλύφτες δεν έχουν καθόλου ανεκτικότητα στο αλάτι. Οπότε (ειδκά και αν έβαλες παραπάνω απο το επιτρεπτό) τότε βρήκες τον λόγο θανάτου του γλύφτη.

.

Οπως και τα γατοψαρα.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical: φίλε μου puntomad μην αγχωνεσε πανω απο ολα ΥΠΟΜΟΝΗ ολοι εδω στον συγκεκριμενο χωρο εχουν αρκετη εμπειρια που απεκτησαν με διαβασμα και αρκετη ΥΠΟΜΟΝΗ.ξερω πως σκεφτεσαι το ιδιο εχουμε νοιωσει ολοι μας εδω και θυμαμαι την πρωτη φορα που ασχοληθηκα με το φορουμ δεν ηξερα τιποτα να ειναι καλα τα παιδια που μου ανοιξαν τα ματια αλλα θελει ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ :hysterical::hysterical:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...