Jump to content

10 ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΑΛΛΑ ΝΕΟΣ ΕΔΩ


Guest WILD_RIDER

Recommended Posts

Guest WILD_RIDER

Γεια σας

Τα τελευταια 10 χρονια χρησιμοποιω ενυδρειο 200 λιτρων αλλα σκεφτομαι σε κανα μηνα να το αντικαταστησω με ενυδρειο 400 λιτρων.

Ο βασικος εξοπλισμος μου αποτελειται απο Θερμαντηρα 300W, Κυκλοφορητη που βγαζει και οξυγόνο και ενα εξωτερικο φιλτρο EHEIM Professionel 3. Το εξωτερικο φίλτρο το αγορασα μολις χθες και ειναι εσκεμμενα μεγαλυτερο σε σχεση με τις διαστασεις του ενυδρειου, ωστε να μπει στο καινουργιο ενυδρειο.

Τα ψάρια μου ειναι 3 μικρα Oscar Red (max 7εκ), 3 μικρα Oscar Tiger (max 7εκ) και 1 Πλακόστομο (γυρω στα 20-25εκ). Γνωριζω πολυ καλα οτι το ενυδρειο ειναι μικρο για τα ψαρια που εχω αλλα προς το παρον ειναι μικρουλια και δεν εχουν προβλημα και βεβαιως το νεο ενυδρειο δεν θ' αργησει να ερθει. Μαλιστα ειχα αλλα 2 μικρα Oscar αλλα δυστυχως ψοφησαν απο Fungus (Cotton Wool ασθενεια) η οποια ομως φαινεται οτι ανηκει στο παρελθον.

Φωτο απο το ενυδρειο συννημενες (όσες χωραγαν στο post) αν και λιγο πρασινες απο τα υπολλειματα της αντιβιωσης που εριξα για το Fungus αλλα εχω κανει την απαραιτητη αλλαγη νερου κατα 30% που προβλεπεται και ειναι θεμα χρονου να καθαρισει τελειως.

Χαιρετισμους

Wild_Rider

Link to comment
Share on other sites

Guest WILD_RIDER

Οριστε και μερικες φωτο απο το παρελθον του ενυδρειου με τα Σκαλαρια και τον Παγκασιους (χοντρουλη) τα οποια δυστυχως αποτελουν παρελθον. Ο χοντρουλης ηταν στο ενυδρειο για 7 περιπου χρονια.

Link to comment
Share on other sites

:buttrock: ΚΑΛΩΣ TON :thumbup:

Καλη διαμονη στην παρεα.και εγω καινουργιος ειμαι και μονο καλα λογια μπορω να πω για το forum

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον ... :buttrock:

Καλη διαμονη στο Aquazone ... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:buttrock:

Καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα. Να το χαίρεσαι το καινούριο ενυδρείο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!!!!Καλη συνεχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...