Jump to content

Piranhas-pacu


Largemouth

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω χαθεί.

Γυρεύει να πάρει ο αδερφός μου red bellie αλλά εχω συγχηστεί με τα είδη.Μιλησα με κάποιο σήμερα και μοθ τα ανάφερε ώς Pacu. :wacko::thumbup::rasp:

Ειναι το ίδιο πράγμα?

Ευχαριστώ :buttrock::thumbup::angry2::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

τα πακου ειναι οικογενεια τν πιρανχα κ μοιαζουν παρα πολυ με τα red belly αν δν ξες να τα αναγνωριζεις εγω ειχα 2 χρονια πακοθ νομιζοντας πως εχω red belly καποι καταστηματαχες τα κανουν κ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Απότι είδα στο net τα red belly είναι πιο μαύρα και στην ουρά είναι κόκινα ενω τα πακου είναι πιο ασημένια.Δική μου παρατήρηση.Διορθώστε αν έχω λάθος.

:buttrock::thumbup::angry2::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 ειδη λεγονται red belly. απλα απο τη μια ειναι τα red belly pacu και απο την αλλη τα red belly piranhas.

η κυρια διαφορα οταν ειναι μικρη ειναι

1ον ) τα σαγονια τους. στα πιρανχα το κατο σαγονι εξεχει ποιο πολυ σε σχεση με το πανω.

2ον) η ουρα. τα πακου εχουν μεγαλυτερη (ποιο "ψηλη") ουρα.

3ον ) τα στιγματα. τα πιρανχα εχουν κυλινδρικα στιγματα οταν ειναι μικρα , ενω τα πακου εχουν στιγματα που μοιαζουν με "σταγονες" που κυλανε προς τα κατω

Έγινε επεξεργασία - chriskousis
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 ειδη λεγονται red belly. απλα απο τη μια ειναι τα red belly pacu και απο την αλλη τα red belly piranhas.

η κυρια διαφορα οταν ειναι μικρη ειναι

1ον ) τα σαγονια τους. στα πιρανχα το κατο σαγονι εξεχει ποιο πολυ σε σχεση με το πανω.

2ον) η ουρα. τα πακου εχουν μεγαλυτερη (ποιο "ψηλη") ουρα.

3ον ) τα στιγματα. τα πιρανχα εχουν κυλινδρικα στιγματα οταν ειναι μικρα , ενω τα πακου εχουν στιγματα που μοιαζουν με "σταγονες" που κυλανε προς τα κατω

και όχι μόνο

Το παρακάτω λίνκ θα σας λύσει όλες σας τις απορίες....

http://www.opefe.com/idpira_and_pacu.html

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...