Jump to content

Co2 - Diy


yiapas

Recommended Posts

πριν απο δυο μερες εφτιαξα πρωτη φορα το μπουκαλι coca-cola(ζαχαρι-μαγια-σοδα)

στο ενυδρειο 120λιτρων.

:hysterical:

θελω ομως να ρωτησω ,επειδη το σωληνακι απο το μπουκαλι καταληγει στο ενυδρειο με αερολιθο και η φυσαλιδες ειναι ναι μεν μικρες και πολλες αλλα πανε στην επιφανεια. μηπως ηταν καλυτερα να βαλω την αεραντλια μεσα σε μια ξαπλωμενη στο πλαι πυλινη σταμνουλα που εχω στην ακρη και να συσωρευει μεσα της καποια λεπτα το co2 και μετα να το ελευθερωνει ?.μηπως ετσι επειδη μενει η φυσαλιδα με το co2 στο νερο πιο πολυ ωρα να διοχετευει περισσοτερη ποσοτητα?

Link to comment
Share on other sites

πριν απο δυο μερες εφτιαξα πρωτη φορα το μπουκαλι coca-cola(ζαχαρι-μαγια-σοδα)

στο ενυδρειο 120λιτρων.

:hysterical:

θελω ομως να ρωτησω ,επειδη το σωληνακι απο το μπουκαλι καταληγει στο ενυδρειο με αερολιθο και η φυσαλιδες ειναι ναι μεν μικρες και πολλες αλλα πανε στην επιφανεια. μηπως ηταν καλυτερα να βαλω την αεραντλια μεσα σε μια ξαπλωμενη στο πλαι πυλινη σταμνουλα που εχω στην ακρη και να συσωρευει μεσα της καποια λεπτα το co2 και μετα να το ελευθερωνει ?.μηπως ετσι επειδη μενει η φυσαλιδα με το co2 στο νερο πιο πολυ ωρα να διοχετευει περισσοτερη ποσοτητα?

απο τα αποτελεσματικοτερα diyδιαχυτηρας

Link to comment
Share on other sites

Εμπεριέχει μια λογική αυτό που λες και μπορείς να το δοκιμάσεις αλλά αργά η γρήγορα αν θες να γίνει καλή δουλειά θα πρέπει να πάρεις μια σκάλα διάχυσης, μια φορά την παίρνεις και σου μένει και δεν κοστίζει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

απο τα αποτελεσματικοτερα diyδιαχυτηρας

thanks :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Εμπεριέχει μια λογική αυτό που λες και μπορείς να το δοκιμάσεις αλλά αργά η γρήγορα αν θες να γίνει καλή δουλειά θα πρέπει να πάρεις μια σκάλα διάχυσης, μια φορά την παίρνεις και σου μένει και δεν κοστίζει πάρα πολύ.

συμφωνω απολυτα και το προτεινω και εγω με την σειρα μου.πολυ φτηνη και καλη λυση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...