Jump to content

Καινούριος


George7

Recommended Posts

Βρήκα δύο όμορφα red bely 6cm και δεν μπόρεσα να αντισταθώ (Βασικά το ξέρω πως πρέπει να γίνουν κάποιες μετερυθμίσεις οπος χαμιλότερος φωτισμός μια-δύο ριζες μπροστά κτλπ...)

Επείσης ψάχνω για ένα τρίτο οπότε εάν κάποιος μπορεί, να με ενημερώσει.

To σπίτι τους είναι 240λ και οι μερτήσεις είναι

ph:6,8 gh:6 kh:3 no2:0 no3:20

έχω κάνει κάτι λάθος;

post-3609-1195284461_thumb.jpgpost-3609-1195284435_thumb.jpgpost-3609-1195284397_thumb.jpgpost-3609-1195284375_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

no3:20

sry no3:10

Link to comment
Share on other sites

βαλε αλλο ενα, καλυτερα θα ειναι κ 2 αλλα δν εχεις αρκετο χορο για 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειτε να αντημετοπήσω πρόβλημα χόρου γιατί σε 3μήνες θα αρχισω μια κατασκευή για ένα ενυδρίο περ.1600λτ οπου θα είναι το νέο τους σπιτικό.

Επήσης θέλω να πάρω άλλα δύο αλλά δεν βρήσκω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το ενυδριο σου.βαλε και καμια ριζα(μην την βρασεις)για να καφετιση το νερο ωστε να κοψει τον φωτισμο λιγο.θα σου ελεγα να παρεις και ενα εξωτερικο φιλτρο γιατι της τζουελ δεν θα φτασει για ολη τους την ζωη αλλα μιας και θα παρεις τοσο μεγαλο ενυδρειο σε 3 μηνες δεν πειραζει

καλη συνεχεια

Υ.Γστο νεο τους σπιτικο αμα θελεις μπορεις να βαλεις περιπου 18-20 ρεντ μπελλυ,θα ειναι καλυτερο για αυτρα και θα φεροντε ακριβος οπως στο περιβαλλον τους

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το ενυδριο σου.βαλε και καμια ριζα(μην την βρασεις)για να καφετιση το νερο ωστε να κοψει τον φωτισμο λιγο.θα σου ελεγα να παρεις και ενα εξωτερικο φιλτρο γιατι της τζουελ δεν θα φτασει για ολη τους την ζωη αλλα μιας και θα παρεις τοσο μεγαλο ενυδρειο σε 3 μηνες δεν πειραζει

καλη συνεχεια

Υ.Γστο νεο τους σπιτικο αμα θελεις μπορεις να βαλεις περιπου 18-20 ρεντ μπελλυ,θα ειναι καλυτερο για αυτρα και θα φεροντε ακριβος οπως στο περιβαλλον τους

ολα οκ.πήρα άλλες λάμπες και μια ρίζα και έμεινε το ψαράκι ,θα δουμε τι θα γίνει και με αυτό αχχχχ

ΥΓ κάτσε να έρθει κι αυτή η ώρα και θα χρειαστώ ποοοοολλλλλλλλλύύύύύύ βοήθεια

(Το καλό είναι ότι θα έχω παροχή νερού διπλα στο ενυδρείο)

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ.πήρα άλλες λάμπες και μια ρίζα και έμεινε το ψαράκι ,θα δουμε τι θα γίνει και με αυτό αχχχχ

ΥΓ κάτσε να έρθει κι αυτή η ώρα και θα χρειαστώ ποοοοολλλλλλλλλύύύύύύ βοήθεια

(Το καλό είναι ότι θα έχω παροχή νερού διπλα στο ενυδρείο)

:hysterical: μην ξεχνας να μας ενημερωνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στον υπέροχο κόσμο των πιρανίων........

Με την τοποθέτηση ριζών θα γίνει κούκλα το ενυδρείο σου!!!!!!!!

Για την εύρεση τρίτου χτύπα ένα τηλέφωνο στα μαγαζιά και είμαι σίγουρος ότι θα βρείς....

Link to comment
Share on other sites

Εαν σε ενδιαφερει για το καινουργια σου ενυδρειο μπορω να σου φερω σε 2εβδομαδες περιπου γυρω στα

10 μικρα[5εβδομαδων] .Ειναι απο δικια μου αναπαραγωγη.Ειμαι απο Καβαλα και θα κατεβω για δουλεια.

περιμενω απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...