Jump to content

φιλτρο μικρο Carefour


Recommended Posts

η υπομονη εχει και καποια ορια...........

και νομιζω οτι τα εχετε ξεπερασει ΗΔΗ.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν μποριες να με βοηθησης τι μπορω να του βαλω μεσα για να ειναι οκ;

Φιλε casperon η φωτο δεν με βοηθησε να δω το φιλτρο αν και στο σκιτσο το φιλτρο που εχει φαινεται χοντρο,δεν μας ειπες ποσα λιτρα γυρναει η αντλια του την ωρα ενω το σφουγγαρι τι χρωμα εχει και ειναι ψιλοτρυπο η χοντροτρυπο που μαλλον το ιδιο συμβαινει.Ολοι γνωριζουμε τι κανει ενα εξωτερικο φιλτρο οπου μονο καλα μας προσφερει αλλα αν για οποιοδηποτε λογο αν δεν μπορει να πραγματοποιηθει η αγορα του.Τοτε με προσοχη μπορεις να συνεχισεις με μονο το εσωτερικο φιλτρο.Προσοχη σημαινει ιχθυοφορτωση αρκετη τροφη και αλλα που τα γνωριζεις ειδη.Καλο βιολογικο προιονκαι το μακαρονι αλλα με 2,3 κοματια τι να προσφερει?Εγω προτεινω κοψιμο του σφουγκαριου στην μεση απο επανω προσ τα κατω ωστε να καθαριζονται διαδοχικα μια το ενα μια το αλλο.Επεισης θα προτεινα μπλε σφουγγαρι με μεγαλες τρυπες για περισσοτερη Βιολογια.Ειχα το ιδιο ενυδρειο οταν ξεκινησα και λυτουργουσε με εσ. Φλουβαλ2 και μονο με αντλια 440λ. την ωρα,Δεν αντιμετοπιζα ποτε προβληματα .

(Θερμη παρακληση Black Tetra διωρθωσε το λεξικο σου γιατι τον εαυτο σου ξευτηλιζεις και κανεναν αλλο,το Ελληνικο λεξιλογιο δωξα το θεο εχει εκατομυρια λεξεις.)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι με αυτο το σφουγγαρι μπορεις να κανεις δουλεια.Εαν το μπολιασεις θα πρεπεις να

συντηρεις τα βακτηριδια γιατι εγραψες οτι δεν θα εχεις μεσα ψαρια αλλα θα το χρησιμοποιησεις

για καραντινα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αν και δεν ειμαι απολυτος σιγουρος το συγκεκριμενο φιλτρο δεν εχει χωρο για αλλα υλικα μεσα :hysterical:

Ναι όντως εχει πεσει στα χερια μου απο ενα ενυδρειο φίλου και δεν σου δίνει πολλες δυνατοτητες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...