Jump to content

ασχημη μυρωδια!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα απο χθες και μετα απο την εβδομαδιαια αλλαγη νερου παρατηρησα μια εντονη δυσοσμια απο το νερο του ενυδρειου.που μπορει να οφειλεται αυτο???και να σημειωσω οτι ειμαι σιγουρος οτι δεν εχω κανει καποιο λαθος με την χημεια και ακομα οτι παρολο που αφησα το καπακι ανοιχτο πολλες ωρες εξακολουθει.τα ψαρια μου ολα ειναι καλα :hysterical: τι να κανω???/

Link to comment
Share on other sites

Απο την μικρη εμπειρια που εχω μπορω να σου πω τα εξης:

1)Απομακρυνε οτι σαπιο ή μη σαπιο φυλο επιπλεει ή βρισκεται καπου κολημενο στο ενυδρειο

2)Σιγουρα ολα τα ψαρια σου ειναι μεσα?? Ψαξε μηπως καποιο ψαρι πεθανε και για αυτο υπαρχει η δυσοσμια

3)Μήπως εχεις σημαδια αλγης??

Αυτα στα λεω απο προσωπικη εμπειρια..πιθανοτατα να φταιει και κατι αλλο αλλα δεν γνωριζω και πολλα στο αντικειμενο!

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εψαξα δεν προκειτε για ψοφιο ψαρι,φυλλα δεν υπαρχουν σαπια και οντως η μυρωδια ειναι σαν κλουβιο αβγο αλλα εχει σπασει λιγο,εκανα τελικα αλλαγη νερου παλι απο τι λετε να ειναι??

Link to comment
Share on other sites

εφ οσον δεν είναι από ψάρι να κοιταξης στο φίλτρο και στις κόντρες η στην επιφάνεια σου έχει πέσει τροφή και έχει σαπιση .

Link to comment
Share on other sites

εφ οσον δεν είναι από ψάρι να κοιταξης στο φίλτρο και στις κόντρες η στην επιφάνεια σου έχει πέσει τροφή και έχει σαπιση .

...η μπορει να ειναι και το υποστρωμα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τελικα η αιτια ηταν τροφη που ειχε μαζευτει σε μια γωνιτσα κατω απο την λαμπα και δημιουργουσε ολο το προβλημα σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας!!! :hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Με μια καλη σκουπα τον βυθο και μια αλλαγη νερου θα εισαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...