Jump to content

Ζωντανός βράχος κ άμμο


thess

Recommended Posts

Πήγα σε ένα μαγαζί κ μου ζήτησε 19 ευρώ το κιλό το ζωντανό βράχο κ 42 ευρώ την ζωντανή άμμο η οποία είναι σε κλειστό σακουλάκι κ είναι 9 κιλά! Η τιμές είναι καλές η ακριβά είναι ?απλά πήγα κ ρώτησα για να αρχίσω τελικά το nano reef !από τα 9 κιλά μάλλον θα χρειαστώ τα 5 τα υπόλοιπα πέταμα η θα ήταν καλό να τα βάλω στη δεξαμενή αναμονής θαλασσινού νερού εκεί δλδ που θα κάνω το νερό σε θαλασσινό?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε ένα μαγαζί κ μου ζήτησε 19 ευρώ το κιλό το ζωντανό βράχο κ 42 ευρώ την ζωντανή άμμο η οποία είναι σε κλειστό σακουλάκι κ είναι 9 κιλά! Η τιμές είναι καλές η ακριβά είναι ?μπορείς να βρεις τυποποιημένη <ζωντανή> άμμο σε καλύτερη τιμή .. περίπου 35 ευρώ ίσος και λιγότερο

.. η τιμή του βράχου έχει να κάνει με την κάθε εισαγωγή .. οι τιμες που ακούω τελευταία είναι περίπου 13 ευρώ το κιλό

απλά πήγα κ ρώτησα για να αρχίσω τελικά το nano reef !από τα 9 κιλά μάλλον θα χρειαστώ τα 5 τα υπόλοιπα πέταμα η θα ήταν καλό να τα βάλω στη δεξαμενή αναμονής θαλασσινού νερού εκεί δλδ που θα κάνω το νερό σε θαλασσινό?αυτό δεν έχει κανένα νόημα ..

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η τιμή του βράχου να είναι λίγο τσιμπημένη, αλλά η ποσότητα που θα χρειαστείς για ένα nano είναι τόσο μικρή, που κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να ψάχνεις για καλύτερη τιμή.

Την άμμο, μπορείς να την μοιραστείς με κάποιον άλλο, που πιθανά να χρειάζεται κάποια ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μην χάσετε την εξαιρετική απάντηση του Dr. Shimek σχετικά με την ζωντανή άμμο και τον βράχο

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=112917

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...