Jump to content

ΧΑΛΙΚΙ Η ΑΜΜΟ???


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΑQUAZONE FORUM.ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ ΟRANTA ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΆΡΕΣΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ ΑΜΜΟ Η ΧΑΛΙΚΙ.ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 60L ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΗΘΙΝΑ ΦΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι καλυτερα να βαλεις χαλικακι οχι ομως πολυ χοντρο(σε νορμαλ κοκκομετρια δηλαδη),γιατι θα ειναι πολυ πιο βολικο οταν θα θελεις να καθαρισεις τον πυθμενα απο ακαθαρσιες....

βρες κατι σε γηινο χρωματα και οχι καποιο χαλικι βαμμενο..

θα δειχνει πιο φυσικο.

Link to comment
Share on other sites

Στο 240λτ ενυδρειο μου που εχω τα αγαπημενα μου ψαρια,εβαλα πολυ ψηλη ασπρη αμμο γιατι μου αρεσε πολυ οταν την ειδα..

Και τελικα οντως απο ομορφια σκιζει αλλα πολυ παιδεμα φιλε μου.. Ειδικα αν εχεις ψαρια που σκαβουν οπως τα γατοψαρα ή και τα χρυσοψαρα[κυριως αφου τα ταισεις].. Η αμμος σηκωνεται, παει παντου κ μεσα στο φιλτρο φυσικα και αν θες να την καθαρισεις ειναι δυσκολη και χρονοβορα διαδικασια..

Η αμμος ειναι πιο ομορφη [υποκειμενικα τουλαχιστον] ομως το χαλικι πιο πρακτικο!Πολυ πιο Πρακτικο!

Διαλεγεις και περνεις! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ontos h ammos einai poio omorfh alla oxi prakthkh symfwnw me ton filo mas

egw sto 96lt enudrio m kai sto 28 pou exw to paku(pirnaha futofago)exw xaliki einai fusiko

oxi toso omorfo oso h ammo alla einai poio praktiko

auth h gnwmh m file m euxomai na se ikanopoihsa

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...