Jump to content

καταψυγμενες τροφες


akillis

Recommended Posts

παιδια καλησπερα...αγορασα ενα φακελακι καταψυγμενη τροφη,για τους δισκους ..

τι διαδικασια θελουν για να μπορεσω να ταισω???την αφηνω να ξεπαγωση και την ριχνω με τα ζουμια π.χ.?πως?

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ενας ευκολος τροπος ειναι.ξεπαγωνεις ενα κομματακι απο το συνολο της κατεψυγμενης πλακας που ηδη εχεις,και το βαζεις μεσα σε ενα ποτηρακι.στη συνεχεια καλο θα ειναι να το ξεπαγωσεις με υγρο σκορδο της σιτσεμ,ετσι ωστε να απορροφησειη τροφη αρκετο σκορδακι που κανει πολυ καλο και για τα παρασιτα και για την ορεξη των ψαριων μας....

επισης μπορεις να προσθεσεις και μερικες σταγονες πολυβιταμινης της σερα,μαζι με λιγα φυλλαρακια τα οποια θα εχουν ποτισει απο το παραπανω μειγμα υγρων....

καλη τους ορεξη..!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

να σε καλα ρε κωστη σε ευχαριστω !!!θα τα πουμε.... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ενας ευκολος τροπος ειναι.ξεπαγωνεις ενα κομματακι απο το συνολο της κατεψυγμενης πλακας που ηδη εχεις,και το βαζεις μεσα σε ενα ποτηρακι.στη συνεχεια καλο θα ειναι να το ξεπαγωσεις με υγρο σκορδο της σιτσεμ,ετσι ωστε να απορροφησειη τροφη αρκετο σκορδακι που κανει πολυ καλο και για τα παρασιτα και για την ορεξη των ψαριων μας....

επισης μπορεις να προσθεσεις και μερικες σταγονες πολυβιταμινης της σερα,μαζι με λιγα φυλλαρακια τα οποια θα εχουν ποτισει απο το παραπανω μειγμα υγρων....

καλη τους ορεξη..!!!!!!

Klaz Μαμαλάκης... :hysterical::hysterical:

μας άνοιξες την όρεξη....

Link to comment
Share on other sites

το κοβω λουριδα και οπως ειναι παγωμενο το κρατω μεσα στο νερο και ερχοντε τα ατιμα και το τσιμπανε μου ριχνουν και καμια δαγκωνιά στο δάκτυλο :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

χαρα μεγαλη οταν βλεπεις και καταβροχθιζουν τροφες οι ατιμοι οι δισκοι ...ετσι ?

βαζε σκορδακι και βιταμινες που ειπε ο klaz και θα δεις διαφορα στο μεγαλωμα και στο χρωμα των παιδιων

Link to comment
Share on other sites

οντως οταν τους ταισα εγινε χαμος...ακομα και οι πιο διστακτικη ορμοισαν στο ψητο!!!!!!!!!!! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

οντως οταν τους ταισα εγινε χαμος...ακομα και οι πιο διστακτικη ορμοισαν στο ψητο!!!!!!!!!!! :)

:thumbup::thumbup::)
Link to comment
Share on other sites

και εγω θα ορμουσα μ'αυτα που τρωνε :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε μακαρι να μας προσεχανε και εμας ετσι................. :):):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

βαζε σκορδακι και βιταμινες που ειπε ο klaz και θα δεις διαφορα στο μεγαλωμα και στο χρωμα των παιδιων

φιλε μου εγω βαζω βιταμινες σε υγρη μορφη..στο ενυδρειο καθε 14 μερες της εταιρειας sera.οταν θελω να βαλω στην τροφη τους ποσες σταγονες να βαζω και καθε ποτε???

Link to comment
Share on other sites

μερικες σταγονες πανω στην τροφη,αρκουν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...