Jump to content

Ο Heiko Bleher στην Ελλάδα!


ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Recommended Posts

Ηθελα να κάνω ενα ερώτημα προς όλα τα μέλη του Aquazone .

Πως το βλέπεται ότι είμαστε 4,5 χιλιάδες μέλη και 2 μέρες πριν το σεμινάριο να έχουμε 100 συμμετοχές ;

Υ.Γ. 1)Περιμένω την άποψη όλων .

Υ.Γ. 2)Μια φορά και εγώ σας βάζω ένα ερώτημα . :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευτυχως εγω θα μπορεσω (εκτος απροοπτου παντα) να δωσω το παρον στο σεμιναριο

αλλα....θα ηταν πιθανον τα παρακατω να ισχυουν για καποιους, χωρις βεβαια να θελω να δικαιολογησω ολους

οσους δεν θα ερθουν

1)ειναι ολα (4,5 χιλιαδες) ενεργα μελη?

2)αποσταση απο αθηνα?

3)υποχρεωσεις (παιδια-γατια κτλ)

4)εχουν ολοι τον ιδιο ζηλο για το χομπυ μας -μερικοι μπορει απλως να θελουν να διατηρουν ενα

ενυδρειο με λιγα ψαρακια και απλως να το χαιρονται

και να μην θεωρουν ενα τετοιο σεμιναριο αξιο για τον ελευθερο χρονο τους

βεβαια με αυτο που συμφωνω ειναι η παρατηρηση σου

100 ατομα σε 4.500 ειναι αποκαρδιοτικο ποσοστο :)

μακαρι να βρεθουμε στο σημειο να μιλαμε για πολλαπλασια νουμερα συμμετοχης για τετοιου

ειδους σεμιναρια.

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς οτι δεν εχει και κανένα κόστος για όποιον ερθη στο σεμινάριο .

Αλλοι τα πληρώνουν ΟΛΑ .

Link to comment
Share on other sites

εχουν γινει αρκετα τετοια σεμιναρια στην ελλαδα?

αν οχι τοτε πιστευω οτι με την διεξαγωγη τετοιων σεμιναριων σιγα-σιγα θα ακουστει και

ο κοσμος θα εχει μεγαλυτερη συμμετοχη

θελω να πιστευω.... :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα σε ένα τόσο καλά οργανωμένο σεμινάριο ( εκτός τον καταραμένο τον projector την πρώτη μέρα) με συμμετοχή του κορυφαίου ερευνητή στον χώρο μας να υπάρχουν μόνο 70-80 άτομα .

Εμείς σαν απλοί χομπίστες πρέπει κατά την γνώμη μου να βοηθάμε τέτοιες εκδηλώσεις έστω και μόνο με την συμμετοχή μας για να δίνουμε κουράγιο στα παιδιά που ασχολούνται ενεργά με το hobby , είτε αυτά ειναι τα διάφορα forae ( auazone, Gab κτλ) μέσω των MODs που ασχολούνται μαζί μας , είτε ο σύλλογος ,είτε ακόμα και επαγγελματίες όπως ο Nidal( που προσωπικά είμαστε και φίλοι) .

Ελπίζω στο μέλλον να έχουμε περισσότερη συμμετοχή και να μπορέσουμε να έχουμε την τιμή και την χαρά να συναντηθούμε πάλι με κάποιο τέτοιο όνομα αλλά και άνθωπο σαν τον Heiko .

Προσωπικά πέρασα καλά γνώρισα άτομα , έμαθα πράγματα και ελπίζω να έχω ξανά την ευκαιρία να ζήσω κάτι παρόμοιο στο μέλλον

PS : Μην ξενερώσετε σας παρακαλώ οι MODs και γενικά όσοι ασχολήθηκαν με το event .

PS 1: Δώστε άλλη μία ευκαιρία στον κόσμο με την διωργάνωση και άλλου τέτοιου σεμιναρίου και ας ελπίσουμε όλοι μαζί για περισσότερη συμμετοχή από μερούς μας

PS2: Πολλοί από θάλλασα ρε παιδί μου :) παραλίγο να σκουργιάσουμε

Φιλικά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε, οτι δε θα σταματησουμε ποτε οσο περναει απο το χερι μας να ερθουνε και αλλοι αξιολογοι επιστημονες και ερευνητες στη χωρα μας .

Σαυτο το σεμιναριο μπορει να ηταν 80 ατομα στο επομενο ομως ???? Πως θα το ξερουμε ???

Πρεπει λοιπον να συνεχισουμε να προσπαθουμε , για να το διαπιστωσουμε ...

Το "πραγμα" καποια στιγμη θα παρει το δρομο του ...

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε, οτι δε θα σταματησουμε ποτε οσο περναει απο το χερι μας να ερθουνε και αλλοι αξιολογοι επιστημονες και ερευνητες στη χωρα μας .

Σαυτο το σεμιναριο μπορει να ηταν 80 ατομα στο επομενο ομως ???? Πως θα το ξερουμε ???

Πρεπει λοιπον να συνεχισουμε να προσπαθουμε , για να το διαπιστωσουμε ...

Το "πραγμα" καποια στιγμη θα παρει το δρομο του ...

the stuff..χμ....και εγω νομιζω οτι καπως ετσι εχουν τα πραγματα.... :):)

keep on walking...

Link to comment
Share on other sites

1)ειναι ολα (4,5 χιλιαδες) ενεργα μελη?

2)αποσταση απο αθηνα?

3)υποχρεωσεις (παιδια-γατια κτλ)

4)εχουν ολοι τον ιδιο ζηλο για το χομπυ μας -μερικοι μπορει απλως να θελουν να διατηρουν ενα

ενυδρειο με λιγα ψαρακια και απλως να το χαιρονται

και να μην θεωρουν ενα τετοιο σεμιναριο αξιο για τον ελευθερο χρονο τους

5)Έκτακτη υποχρέωση,λόγοι ανωτέρας βίας...

Τουλάχιστον εγώ ανήκω στο "5".

Τέσπα.

Είναι όντως μαγική εικόνα τα 4500 μέλη.

Σίγουρα σε επόμενο σεμινάριο/event θα γίνει πανικός.

Ερώτηση: Βιντεοσκόπησε κανείς το σεμινάριο;!

Link to comment
Share on other sites

5)Έκτακτη υποχρέωση,λόγοι ανωτέρας βίας...

Τουλάχιστον εγώ ανήκω στο "5".

Τέσπα.

Είναι όντως μαγική εικόνα τα 4500 μέλη.

Σίγουρα σε επόμενο σεμινάριο/event θα γίνει πανικός.

Ερώτηση: Βιντεοσκόπησε κανείς το σεμινάριο;!

exεις δικαιο για το 5

βιντεοσκοπηθηκε απ'οτι ειδα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγω είμαι απο αυτούς που έχασαν αυτο το σημαντικό γεγονός.

Ηδουλεια μου όμως δεν μου επέτρεψε να έρθω μιας και βρισκόμουν εκτος Αθηνών.

Μέσα σε 2 βδομάδες γύρισα τη μισή Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγω είμαι απο αυτούς που έχασαν αυτο το σημαντικό γεγονός.

...

οποιος δεν ηρθε μονο εχασε :)

μπραβο στους διοργανωτες

Έγινε επεξεργασία - ελιν
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλές εντυπώσεις.

Μεγάλη εμπειρία.

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και ..... σε άλλα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στους διοργανωτές αυτού του διημέρου.Δυστυχώς κατάφερα να πάω μόνο το Σάββατο .Πραγματικά και εγώ περίμενα πολύ περισσότερο κόσμο.Ηταν ένα σεμινάριο με πολύ μεγάλο φάσμα σε αντίθεση με τα δυο προηγούμενα που αφορούσαν το θαλασσινό.

Ισως εντέλει το μόνο που ενδιαφέρει μεγάλη μερίδα χομπιστων είναι το πως θα βγουν εδώ μεσα να τα χώσουν στα καταστήματα,να κάνουν καμία ομαδική αγορά κτλ.Ελπίζω την επόμενη φορά να υπάρχει μεγαλύτερη θέληση για συμμετοχή.

Που να είχε και εισιτήριο . :)

Link to comment
Share on other sites

Που να είχε και εισιτήριο . :)

:):thumbup: θα ηταν ο bleher με την συζηγο και αντε τον nidal με τον huskyjim

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα σε επόμενο σεμινάριο/event θα γίνει πανικός.

Καλα!!!

Μη στοιχηματιζεις κιολας.................

Ισως εντέλει το μόνο που ενδιαφέρει μεγάλη μερίδα χομπιστων είναι το πως θα βγουν εδώ μεσα να τα χώσουν στα καταστήματα,να κάνουν καμία ομαδική αγορά κτλ.

Πες τα χρυσοστομε!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

:) πρεπει να ανοιξετε ενοτητα στο forum

ΑSK Dr NIDAL :):thumbup:

post-5390-1197312003_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είμαι αρχάρια και το σκεφτόμουν να παω μήπως και αυτά που θα ακούγονταν ήταν για πιο έμπειρους, χάρηκα ιδιαίτερα που πήγα. Δεν ήταν καθόλου δύσκολο για κάποιον αρχάριο, ήταν αρκετά ενδειαφέρον και πράγματι μετά χαράς θα ξαναέρθω και σε άλλα σεμινάρια-παρουσιάσεις.

Επίσης θέλω να πώ ότι, ενώ δεν ήμουν από τους κολλημένους που ήθελαν να δουν από κοντά τον κύριο BLEHER, (είπα είμαι αρχάρια, γνωρίζω όμως ότι έχει γράψει βιβλία, τα βλέπω που τα διαφημίζουν) εντυπωσιάστηκα από την προσωπικότητά του, από το έργο του, από την απλότητά του, από την αγάπη του για αυτό που κάνει και από την τεράστια οικολογική συνείδησή του. Κάποιος ανέφερε σε άλλο ποστ ότι έφυγε πολύ καλύτερος άνθρωπος, κάπως έτσι ένιωσα και εγώ ότι γέμισα σαν άνθρωπος. Κρίμα που έφυγα έτσι και δεν τον ευχαρίστησα από κοντά.

Και όλα αυτά δεν τα γράφω για να δουν κάποιοι τι έχασαν, μπορεί και να μην κέρδιζαν τίποτα, αλλά για να ευχαριστήσω πραγματικά όσους το διοργάνωσαν και ίσως περισσότερο τον κ. BLEHER (παρακαλώ τον NIDAL που διατηρεί επαφές να του το μεταβιβάσει).

Μπράβο μου που πηγα μπράβο μου... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είμαι αρχάρια και το σκεφτόμουν να παω μήπως και αυτά που θα ακούγονταν ήταν για πιο έμπειρους, χάρηκα ιδιαίτερα που πήγα. Δεν ήταν καθόλου δύσκολο για κάποιον αρχάριο, ήταν αρκετά ενδειαφέρον και πράγματι μετά χαράς θα ξαναέρθω και σε άλλα σεμινάρια-παρουσιάσεις.

Επίσης θέλω να πώ ότι, ενώ δεν ήμουν από τους κολλημένους που ήθελαν να δουν από κοντά τον κύριο BLEHER, (είπα είμαι αρχάρια, γνωρίζω όμως ότι έχει γράψει βιβλία, τα βλέπω που τα διαφημίζουν) εντυπωσιάστηκα από την προσωπικότητά του, από το έργο του, από την απλότητά του, από την αγάπη του για αυτό που κάνει και από την τεράστια οικολογική συνείδησή του. Κάποιος ανέφερε σε άλλο ποστ ότι έφυγε πολύ καλύτερος άνθρωπος, κάπως έτσι ένιωσα και εγώ ότι γέμισα σαν άνθρωπος. Κρίμα που έφυγα έτσι και δεν τον ευχαρίστησα από κοντά.

Και όλα αυτά δεν τα γράφω για να δουν κάποιοι τι έχασαν, μπορεί και να μην κέρδιζαν τίποτα, αλλά για να ευχαριστήσω πραγματικά όσους το διοργάνωσαν και ίσως περισσότερο τον κ. BLEHER (παρακαλώ τον NIDAL που διατηρεί επαφές να του το μεταβιβάσει).

Μπράβο μου που πηγα μπράβο μου... :)

Σ αυτά τα σεμινάρια δεν υπάρχουν έμπειροι.Οταν μιλάνε αυτοί οι άνθρωποι είμαστε όλοι αρχάριοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα την δεύτερη μέρα ,και παρακολούθησα το θέμα με τα βιοτοπικά ενυδρεία.Ενα απέραντο και όμορφο ταξίδι.

Θερμά ευχαριστήρια στο Κύριο Bleher , στον φίλο Nidal στο χορηγούς και βέβαια σ'όλη την ομάδα του Aquazone για την υπομονή τους.

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Ισως εντέλει το μόνο που ενδιαφέρει μεγάλη μερίδα χομπιστων είναι το πως θα βγουν εδώ μεσα να τα χώσουν στα καταστήματα,να κάνουν καμία ομαδική αγορά κτλ.

Να συμπληρώσω - κρίνοντας από το κλείσιμο της ομιλίας το Σάββατο, αλλά και από κάποιες δημοσιεύσεις που διάβασα σε άλλο forum - ότι επίσης δεν τους ενδιαφέρει να μάθουν από έναν άνθρωπο με γνώσεις απείρως μεγαλύτερες από τις δικές τους και να ανεθεωρήσουν τις απόψεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και πω αυτά που σκέφτομαι το εχω το Bann στην τζεπι οπότε......................... γράψτε οτι θέλετε

Δεν σε καταλαβα....εχουμε δειξει οτι κανουμε ban ετσι αβερτα κοσμο επειδη διαφωνουμε με αυτα που λεει ?

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτά τα σεμινάρια δεν υπάρχουν έμπειροι.Οταν μιλάνε αυτοί οι άνθρωποι είμαστε όλοι αρχάριοι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβα....εχουμε δειξει οτι κανουμε ban ετσι αβερτα κοσμο επειδη διαφωνουμε με αυτα που λεει ?

Ποτέ, και οτι έγραψα ειναι χαριτολογώντας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...