Jump to content

βοηθεια


poromenos

Recommended Posts

Εγώ που έχω 120λ κ έχω 2 δίσκους παρουσιάζουν προβλήματα χώρου! οι δίσκοι είναι για ενυδρεία πάνω από 250λ έτσι πήρα ένα 300λ! δε στο συνιστώ επίσης είναι κ ψάρια που πάνε σε κοπάδια 4+

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο φιλος thess θα εχεις προβλημα ,οι δισκοι ζουν σε κοπαδια!!4+...

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΤΡΑ ΠΟΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites

απλα θα τα "τυρρανισεις"...και θα τα χασεις :) και αν οχι θα εχεις ολο ολο προβληματα!!

Η αποντηση οπως καταφατικα αναφερθηκε ειναι ΟΧΙ .

Βρες κατι για τα λιτρα σου να ειναι ευτιχησμενα τα ψαρακια σου και εσυ !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ασε τα neon ασε τα clown μεσα και παρε και 2-4 ramirezi και κανε καταπληκτικο ενυδρειο να χαρεις

χρωμα και συμπεριφορα

post-5390-1197205503_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Συμφωνώ με τις απόψεις των παιδιών

Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι αν θέλεις τόσο πολύ δίσκους (όπως κι εγώ) βάλε 2 σε μικρό μέγεθως και λόγω των λίγων λίτρων που έχεις θα αργήσουν να μεγαλώσουν αλλά κάποια στιγμή θα χρειαστείς μεγαλύτερο.

Εγώ είχα δυο μικρούς σε 85 λίτρα πολυγωνικό ενυδρείο περίπου 2 χρόνια μετά όμως τους μετέφερα σε μεγαλύτερο.

Το βασικό είναι να ξεκαθαρίσεις το τι θέλεις να βλέπεις μέσα στο ενυδρείο, μιας και αυτό θα σε κάνει ευτυχισμένο!

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δυο μικρούς σε 85 λίτρα πολυγωνικό ενυδρείο περίπου 2 χρόνια μετά όμως τους μετέφερα σε μεγαλύτερο.

αγαπητε φιλε καλυτερα να μην δινουμε τετοια παραδειγματα σε νεους δισκολατρεις,ασχετα αν δεν αντιμετωπισαμε καποιο προβλημα.τα συγκεκριμενα λιτρα που ανεφερες ειναι πολυ πολυ λιγα για δισκους...

σαφως και στην πορεια τα μετεφερες σε μεγαλυτερα λιτρα,αλλα αυτο που μπορει να μεινει σε εναν αρχαριο ειναι οτι μπορει να το κανει και αυτος χωριε την απαραιτητη εμπειρια.

ευχαριστω. :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δυο μικρούς σε 85 λίτρα πολυγωνικό ενυδρείο περίπου 2 χρόνια μετά όμως τους μετέφερα σε μεγαλύτερο.

Αν βαλεις εναν ανθρωπο να ζησει μεσα σε ενα δωματιο 2 τετραγωνικων σιγουρα θα ζησει.Θα ειναι ομως ευτυχισμενος και υγιης??? Οχι βεβαια..........

Γιατι λοιπον να το κανεις αυτο στα ψαρια????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...