Jump to content

Ο ψαρίλος μουουου!!!!


nicky###

Recommended Posts

Ειναι κιχλιδα Αμερικης Green Terror (Aequidens Rivulatus)

Τον πηρα 4-5 εκατοστα τον περασμενο Μαιο και τωρα ειναι 20cm εχει γινει τσιπουρα! :)

Α!Μολις εριξε το φιλτρο....ειναι λιγο ταυρος.... :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ειδικός, έχω την εντύπωση πως είναι πολύ μικρό το ενυδρείο σου γι’ αυτό το ψάρι.

umb

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι 250λιτρα τοτε ειναι καλα..ομολογω οτι στην φωτο και μενα μου φανηκε μικρο..

μπορεις να μας πεις διαστασεις??

πολυ ομορφο "ψαρακι" οντως...το μονο που δεν μου αρεσε ειναι που δεν εχει κατι αλλο μεσα το ενυδρειο..βαλε του κατι να ομορφηνει..νομιζω θα αρεσει και στο ψαρακι σου!! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα!!!!! 250 λίτρα???? Στη φωτογραφία φαίνεται πολύ μικρότερο. Να σου ζήσει.

umb

:):):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οτι του βαζω το ξεπατωνει,τωρα θελω να φτιαξει ο ανδρας μου μια κρυψωνα με πετρες κολλημμενες με σιλικονη γιατι τα αναποδογυριζει ολα. :thumbup:

Αφου ξεκολλαει τα φιλτρα απο τις βεντουζες με κουτουλιες και γενικα ειναι δυσκολος....πρεπει να του βρω κατι πολυ βαρυ για σπιτι. :)

Το ενυδρειο ειναι 110χ50χ50 δηλαδη 275 ογκο αλλα νερο εχει 250 καθαρα.Το κινητο ομως το βγαζει καπως σαν απομακρυσμενο και πιο μικρο.... :)

Link to comment
Share on other sites

κατα την δική μου γνώμη ποτε δεν θα ηθελα να ειχα σε ενα ενυδρειο μονο ενα ψαρι.αλλα ξαναλεω κατα την δικη μου γνωμη.Αν και δεν ξερω και πολλα για χρωματα και ψαρια ειναι κουκλακι. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφος ο ψαριλος σου μου αρεσε πολυ!κι ενα μεγαλο Μπραβο σε εσενα που διαθετεις ενα τοσο μεγαλο ενυδρειο (250λ.)για ενα και μονο ψαρι.Παραδειγμα προς μιμιση :):)

Link to comment
Share on other sites

Ποσοι αλλοι εχετε εναν τετοιο ψαρακα???? :)

αυτο το ψαρακακακι ειναι 4 χρονων και μηκος 30cm :)

post-867-1198152631_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει NAVY,ειναι φατσα! :thumbdown:

Ελπιζω και ο δικος μου να ζησει πολυ,ελπιζω να τον φροντιζω αρκετα καλα και σωστα. ^_^

Προς το παρον εχει την ενυδρειαρα μονος του ομως θα ηθελα να του βρω μια θυληκουλα να κανει παρεουλα και τρελιτσες.Το κακο ειναι οτι εδω δε φερνει το μοναδικο μαγαζι και πρεπει να παρω απο Θεσσαλονικη με την ψυχη στο στομα να μην φρικαρει ή ψοφησει το καημενο. :thumbup: Πρεπει να ειναι και μεγαλη να μην την φαει ο ψαρακας μου....

Ειναι παντως πολυ διαφορετικος απο τα περισσοτερα ψαρια που ξερω,ειναι στην κατηγορια ψαρι-που-νομιζει-οτι-ειναι-σκυλος! :thumbup: Σκαβει τρυπες στο βυθο,μεταφερει τις πετρες οπου τις θελει,οταν με βλεπει πηδαει και κανει χαρουλες και το αποκορυφωμα...μας ξυπναει για να φαει!!!Επειδη και το ενυδρειο και το κρεβατι ειναι προς το παρον στο σαλονι το πρωι κανει κατι απιστευτα δυνατα πλατς-πλατς οταν εχει περασει η ωρα που τον ταιζω. :):)

Τα δικα σας μεγαλα ψαρια κανουν τετοια νουμερα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...